Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Leírnátok nekem, hogy karácson...

Leírnátok nekem, hogy karácsonykor,24. -n mit szoktatok csinálni? Ébredéstől elalvásig :-)

Figyelt kérdés
Mindent, ami csak eszetekbe jut. Idén milyen színű lesz a fátok, és mű/igazi? Tudom, hogy még kicsit korai, de annyira ráhangolódtam már, és olyan jól esne ilyen sztorikat olvasni:)

2012. szept. 30. 11:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ébredés, idegeskedés, takarítás, ideg, vásárlás, ideg, ( ha a párom dolgozik, bár ez 2 éve nem fordult elő:), akkor nincs vásárlás), stressz, sütés, idegeskedés, telefonok, stressz, estére kivagyunk, fadíszítés, csomagolás, stb. Kb. este 10-re megvan a fa, anyóst behívjuk, ajándékozás, anyósom hazamegy, és vége!

De olyan jó lenne, ha idén végre más lenne! :)

Bár a tavalyi, és az az előtti elég " érdekes" volt :)

Igazi fenyőt veszünk, színes lesz, de még nem tudom, hogy sima, vagy ezüst, vagy milyen lesz...

Gyerekkoromban volt, hogy karácsony előtt költöztünk. De olyan is, amikor parkettáztak a szüleim, viták otthon rendszeresek voltak, mindenki feszült volt, mert szép karácsonyt akartak nekünk. :)

2012. szept. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk mint mindig igazi fa lesz akármennyire is drága de ez megmarad akár átlag embermagasságú fa akár 2 méteres de igazi lesz! Nálunk ilyenkor a családi hagyomány az hogy minden gyerek összegyűl a szülői házban. Mivel mi a barátnőmmel már lassan 2 éve külön élünk, és ez lesz a 2. közös karácsonyunk együtt itthon, itt nálunk olyan 1,5 méteres igazi fa lesz, meg a szüleimnél is. Mi nem szoktunk variálni azzal hogy minden évben más színű mi szinte a díszeink 70%át rádobjuk lényeg hogy látszódjon a zöld meg legyen szép csillogó és 2 égősort is rászoktam mindig tenni. Én jobban szeretem a színes fát mint az egyszínűt és szerencsére a barátnőm is így van vele.

Mi tavaly amikor már itt laktunk mert akkor volt majdnem 1 éve hogy együtt laktunk így az volt a karácsonyi program hogy előző nap feldíszítettük a fát és megsütöttük a ránk váró süteményeket, aztán ajándékcsomagolás és másnap korán reggel lementünk a szüleimhez (2 óra út autóval) reggel 8 kor már ott voltunk akkor az első dolgunk az volt hogy a fát feldíszíteni, mert amióta mi nagyok vagyunk azóta ránk vár ez a feladat, 3 an vagyunk testvérek. A bátyám nem szeret fát díszíteni ezért ő dolga volt a ház dekorálása mert ő azt jobban szerette illetve helyet csinált a fának. Mi a húgommal meg a barátnőmmel feldíszítettük a 2 méteres fát olyanra amilyenre akartuk. Aztán amikor ezzel megvoltunk elmentünk a nagyszüleimhez beköszönni hogy itt vagyunk és hogy másnap 25-én odamegyünk karácsonyozni, meg segítettünk fát vágni hogy ne az ünnepek alatt kelljen mert nagyapám minden nap favágással kezdi a reggelt mert neki ez így jó. Utána hazamentünk kb 12 órára akkor segítettünk anyámnak a maradék sütésbe meg főzésbe utána amikor már eljött a szenteste ideje olyan délután 5 óra tájéka akkor bepakoltuk ajándékokat a fa alá, majd elkezdtük az ünnepi ebédet/vacsorát, persze előtte megjöttek az unokatesók is. Aztán utána ajándékozás, beszélgetés, sütizés, amikor már a rokonok elmentek akkor gyorsan elmosogattunk majd mindenki eltette magát másnapra mi akkor este 11 körül elmentünk egyet sétálni, gyönyörködni az ünnepi városi fényekbe majd alvás:) Szerintem idén is hasonló lesz de mi azt szeretnénk hogyha itt lenne a család szentestén, de majd még meglátjuk :)

2012. szept. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%
Na, komolyra fordítva a szót, idén tényleg szépet szeretnék. Dec. 20-án lesz a kislányunk 2 éves. Már most az ajándékokon gondolkodom, meg azon, hogy mit süssek-főzzek. Idén szeretnék minden gyertyát meggyújtani az adventi koszorún :) Üvegmatricával csinálok majd karácsonyi képeket az ablakra, fújunk fel hóspray-t, kreatív cuccokat is szeretnék csinálni (apróságokat, pl. karácsonyfákt, hóembert kivágni filcből,)karácsonyi dalokat hallgatni, énekelni a kicsinek, karácsonyi meséket olvasni, olyan jó lesz, úgy várom, remélem, összejön :)
2012. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
95%

Kelés olyan 9 óra felé, Anyu általában akkor már ezerrel főz meg süt.

Én előkerítem a talpat, megcsiszolgatom meg lefújom, mert mindig elcsúnyul.

Aztán megfaragom a fát, belerakom aztán felviszem a házba.

Aztán ebéd, majd délután díszítés, rokonok fogadása később filmezés(Resszkessetek betörők hagyományosan:)) majd ajándékozás.

Este meg hamar pihi, mert másnap rokonlátogatás.

2012. szept. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
91%

Dec. 24.


előtti nap az izgalomtól aludni nem tudok így kb 9-10 körül kelek, akkora már érzem a finom illatokat, és általában apa fabehozatalára ébredek fel (ami minden évben igazi 2m-es fenyő) 1. kinézek az ablakon (jó lenne havas tájra ébredni, vagy hogy szállingózik a hó). Ha nem esik a hó, hanem süt a nap, vagy esik az eső, akkor kicsit szomorú leszek, vagyis eléggé. 10-11-ig kis mese/karácsonyi történetek nézése. 11-től fadíszítés. Ujjamat már a végére nem érzem ("S" alakú kampók beszúrogatása a szaloncukor papírjába, de közben már jól lakok egy pár szemmel). aztán 13-ig díszítés kb. majd gépezek (Fifa, Counter-strike, facebook) aztán 16-körül "vacsora" savanyú káposzta elves, hal krumplival. majd már sötétedik ég a sok színes égő a fán. Hiradót nézek (szeretem nézni, mikor minden az ünnep körül forog), telefonálnak a tesómék, hogy ekkor és akkor jönnek másnap. MAjd este karácsony filmek, aztán még egy kis gépezés. ÉS várom a holnapot.

2012. szept. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
94%
Itthon leszek. Előtte pár héttel elkezdem takarítani a lakást. Nálunk ez nagyon durva, mert 2-3 ember rendszeresen telefüstöli a lakást, ezért sárgásbarnák az ajtók, bútorok, ablakkeretek is. Tehát aznap még biztosan jut valami takarítás, amitől kidöglök. 11-kor jön a nagybátyám, és ekörül kell felmennem a nagymamámhoz a kocsonyáért, amit itthon anyu szed tányérokba. Aztán lehet, hogy megint a 156 cm-es törékeny anyukámmal együtt lemegyünk a pincébe, hogy szétcsesszük a fenyőt, hogy beleférjen a talpazatba. A fenyő két méteres a soha nem segítő nővérem kedvéért. Ja, és van, hogy közben jön a párom (aki már azóta férj, de itthon karácsonyozunk). Na, érte kimegyek az állomásra, aztán hazacipelem, ő ledől aludni, mert előző nap céges karácsonya volt hajnalig. Apám istentudja, hol van, a nővérem visít a fáért, amit csak ő díszíthet, a párom hortyog, anyámmal kidolgozzuk a belünket, hogy 6-kor, mire leér a nagyanyám ajándékozhassunk. Utálom a karácsonyt, mert katasztrófális a piás apámmal és nagybátyámmal, a duzzogó tesómmal és párjával, a holtfáradt férjemmel, a kidőlt anyámmal, és a velem.
2012. szept. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%
nagyon sajnálom utolsó :(
2012. szept. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Bocsánat a lehangoló monológért! Azért van jó dolog is. Tavaly otthon maradtunk a férjemmel. A műfenyőnket a hónap elején felállítottuk már, és a lakást is feldíszítettük. Mivel 2-án van a férjem szülinapja, ezzel fokozzuk az ünnepi hangulatot. :) Szaloncukrot sosem veszünk, úgysem ennénk meg, a pici fenyőnkön meg nem variáljuk a díszeket, az is pénzkidobás. Nem pucoválunk, mert kicsi a lakás, viszonylag egyszerű tisztán tartani. Azt eszünk és iszunk, amit akarunk, nincs kényszer, csak szeretgetjük egymást, meg a nyuszinkat, aki szintén kap ajándékot. :) Vele érzem azt, hogy nem kell ajándék, boldog vagyok, hogy ő van nekem. :)
2012. szept. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
93%

Hát nálam két esélyes:


1;

Nagybáttyámék akikhez képest pár utcára lakunk,még nem vettek meg semmit,ezért áthívanak,hogy vigyázzak a 2unokahúgomra,akik most már 3 és 4 évesek(legalább a korábbi évekhez képest pelenkáznom már nem kell).Na ez egy "laza" 10 órát jelent kábé.Este 6-8 körül megjönnek akkor haza megyek mert a közös ünneplés másnap vagy azután van.Hazaérek akkor elkezdem felállítani a műfenyőket(Úgy néz ki mintha igazi lenne,tehát profi,egyesvel kell minden kis ágacskát is kihajtani,aztán messziről nézni,hogy szép e.Régen ez egy 8-12 órát jelentett,ma már "csak" 2-3)majd fel is díszítem.Anyám közben főz(Bajai halászlé szigorúan tésztával,rántott hal,sütik és a kedvenc fajta csokim amit épp frissen akkor kapok meg)Majd TV-zek hajnali ötig a szépen villogó fa mellett.


2;

Nagybátyámék meg vettek mindent elöző este(gyerekekre szintén én vigyáztam).

Ekkor viszont délben kelek fel,Tv-zek majd Tv-zek majd Tv-zek.Elküldöm közben a karácsonyi sms-eket,majd ugyanaz mint az előbb.

2012. szept. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
89%
*Műfenyőnket
2012. szept. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!