Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Szerintetek ez jó lenne...

Szerintetek ez jó lenne nagymamámnak karácsonyra?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy még messze van a karácsony,de már elkezdtem gondolkodni az ajándékokon.

Párommal külföldön élünk,de (mint mindig)a karácsonyt otthon töltjük a családdal.

Leginkább a mamámmal vagyok bajban,hogy mit adjak neki.

Imád főzni,így ma eszembe jutott,hogy összegyűjteném egy csomó itteni,hagyományos ételnek a receptjét (főételek,sütemények,levesek stb.),lefordítanám magyarra,word-ben szépen megformáznám,megcsinálnám igényesre,kinyomtatnám,és valahol beköttetném.

Arra gondoltam,hogy ennek örülne,mert otthon a családnak is csinálhatna különleges ételeket,meg amikor vendég jön,élvezné,hogy olyat főzhet,amit esetleg még soha nem evett az illető.

Szerintetek ez hülyeség?


2012. nov. 5. 13:44
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja,meg még meg is venném neki azokat a fűszereket,amik kellenek az ételek elkészítéséhez,és otthon esetleg nem lehet kapni... :)
2012. nov. 5. 13:48
 2/10 okoska31 ***** válasza:
88%

szerintem aranyos ötlet, főleg, ha minden alkalommal elmondja, hogy neki már nem kell semmi.


De azért vihetnél egy-két különleges, csak ott beszerezhető hozzávalót is!

2012. nov. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 okoska31 ***** válasza:
88%

hú, de profi vagyok - még a fűszeres kiegészítésed meg sem jött.


de igényesen csináld meg - esetleg képekkel illusztrálhatod, és kemény kötésbe

2012. nov. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A te nagyid, szal ha te ugy gondolod ez jó ajándék neki ennek örülne. akkor hajrá.
2012. nov. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó ötlet lenne szerintem az édesanyádnak, de a nagymamidnak adni, nem biztos, hogy "bejön"!


Arra gondolnék a helyében (így túl a 60-on), hogy amióta kint éltek, elszoktatok a jó magyaros házi-kajáktól, azóta már nem eszitek szívesen azt, amit én szívvel-lélekkel főzök nektek. Hogy ez a kis ajándék, "enyhe célzás" arra, hogy legközelebb, ha titeket várlak, inkább abból készítsek számotokra valamit.

2012. nov. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen,én is úgy gondoltam,hogy úgy csinálnám meg,hogy olyan legyen,mintha boltban vettem volna.Illetve hát bekötni nem én kötném be,hanem elvinném olyan üzletbe,ahol ilyesmivel foglalkoznak.

Arra gondoltam,hogy az első oldalra akár kerülhetne valami személyes,neki szóló üzenet is.

Nekem tetszik az ötlet,de megnyugtatott,hogy más szerint sem "debil".

2012. nov. 5. 13:52
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát,nem hiszem,hogy ez jutna eszébe,mert tudja,hogy én is nagyon sokat főzök magyar kaját,amihez mindig tőle kérem a recepteket :D
2012. nov. 5. 13:53
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként mindenkinek nagyon köszönöm a választ ! :)
2012. nov. 5. 13:53
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érti félre, akkor viszont jó ötlet, és csináld meg neki!
2012. nov. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan a nagymamád,akkor szuper ajándék.


Pár éve ajándékoztam nagymamámnak olyan receptes könyvet,amibe én szedtem össze olyan sütiket,amiket már csináltam,vagy egyszer jó lenne,beköttettem,elejére szöveg,stb.

Örült neki,mert nem huszadik receptes könyv,hanem bevált receptek vagy olyan amit tudja h megennék,azóta kb fele hagyományos sütit lecserélte,mondván már úgyis unja a család :)

2012. nov. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!