Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Szeretnénk cipős dobozokat...

Szeretnénk cipős dobozokat készíteni és személyesen át adni a gyerekeknek, ezt hol tehetem meg? Bács kiskun megyében lakunk.

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 13:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
azt hiszem ez kevés ahhoz, hogy megértsük mit szeretnél ... vagy én maradtam le valamiről
2012. dec. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A rá szoruló gyerekeknek mi szeretnénk át adni személyesen a cipős dobozunkat!
2012. dec. 3. 14:14
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha a cipősdoboz karácsonyra gondolsz, akkor azt személyesen nem lehet átadni, hanem gyűjtőhelyekre kell vinni, és majd ők osztják el.

Ez nem tetszik nekem sem benne, hogy fogalmam sincs, ki fogja kapni. Mi van pl., ha édességet teszek bele, ők meg odaadják egy cukorbeteg kisgyereknek?

Szóval ezért írtam ki tegnap este egy kérdést, hogy ismer-e valaki hasonló szervezést, ahol viszont legalább annyit meghatározhatok, hogy egy szegény családban élő gyerek kapja - tehát akkor nem fogják mondjuk kórházban ápolt beteg gyereknek adni helyette.

(Félreértés elkerülése végett: semmi bajom a beteg vagy fogyatékos kisgyerekekkel, csak nem akarok az ajándékkal ilyesmi miatt mellélőni, hisz az még adott esetben rosszabb is, mintha semmit sem kapna!)


Mondták még a Mikulásgyárat, annak is érdemes utána nézni, bár mintha ott is kicsit mást várnának...

2012. dec. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Andizsuzsi ***** válasza:
A Baptista Szeretetszolgálat gyűjt cipősdobozban ajándékokat hátrányos helyzetű gyerekeknek. Arra nincs mód, hogy személyesen add át, illetve keress egy rászoruló családot, és támogasd őket közvetlenül.
2012. dec. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha cukorbeteg gyereknek szánod az ajándékot, akkor olyan dolgokat csomagolj bele, amit megehet, és a dobozra írd rá, hogy cukorbeteg kislány 5 éves. pl. De ráírhatod azt is, hogy a csomag édességet tartalmaz, és akkor nem fogja cukorbeteg kisgyerek megkapni. Neked is azt tudom tanácsolni, mint a kedves kérdezőnek, hogy ha személyesen akarsz egy családot támogatni, nézz körül a környezetedben, biztosan találsz rászorulót.
2012. dec. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
látom, én voltam a tudatlan ... miért nem keres a környezetedben rászoruló családot?
2012. dec. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Andizsuzsi!

A cukorbeteg-dolog csak példa volt, mindenre nem tudok gondolni, ezért szeretném tudni legalább nagyjából, hogy ki kapja.

Mondhattam volna azt is, hogy teleteszem a dobozt rajzcuccokkal, közben meg mondjuk mozgássérült kisgyerek kapja, és nem is tud rajzolni. Ezer ilyen dolog van.


Én azt szeretném, ha egy SZEGÉNYSÉGBEN ÉLŐ kisgyerek kapná, aki értékelni fogja az én (viszonylag szerény) ajándékaimat. Mert sajnos nekem sem telik sokra, viszont egy olyan gyereknek, aki annyira szegény családban él, valószínűleg így is kincs minden.


Nem tudom, hogyan kereshetnék konkrét családot, doboljam ki az utcán??

2012. dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Elmehetsz pl a helyi csaladsegitobe es ott megkerdezheted. Ha van gyereked es ő ovis, iskolás, a tanitot, ovonot megkerdezheted, hogy van e a csoportjukban rászoruló.
2012. dec. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Andizsuzsi ***** válasza:

" hogy teleteszem a dobozt rajzcuccokkal, közben meg mondjuk mozgássérült kisgyerek "


Ráírhatod a doboz külsején egy cédulára, amire amúgyis kérik ráírni, hogy milyen korú és nemű kisgyereknek szánod, hogy mit tettél a dobozba.

2012. dec. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
De ha nem ezen akció keretében ajándékozol(amit teljesen megértek)akkor nem muszály cipős dobozban adni,hanem be is lehet csomagolni,így legalább amellett,hogy ajándékot kap(ami szegénykével nem sűrűn fordul elő)még különleges is.
2012. dec. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!