Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nem tudom mit vegyek karácsony...

Nem tudom mit vegyek karácsonyra kérdések oka- szerintetek?

Figyelt kérdés

Az én teóriám hogy azért van ennyi kérdés ebben a témában mert az emberek nem ismerik egymást. A karácsony lényege hogy örömöt szeretnék szerezni a másik félnek ezért az ajándékozás. és ilyenkor jön a kérdés minek örülne? ez a kérdés csak akkor merülhet fel az emberben ha nem ismeri - még felszínesen se az illetőt... hiszen ha már tudna róla valamit, akkor nyilván hogy az lehetne egy kiindulási pont.. pl xy-on szereti a z műfajú könyvet, akkor tökéletes ajándék neki egy hasonló műfajú könyv.... vagy szeret valami hobbit vagy ilyesmi, akkor nyilván örülne egy olyan ajándéknak ami a hobbijával kapcsolatod-könyv alapanyag, kiegészítő stb...


Szerintetek?


2012. dec. 12. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezért vannak tele a drogériák,boltok ilyen kész ajándékcsomagokkal,sok ember vevő rá hogy ne kelljen agyalni azon hogy mit vegyen a másiknak,csak gyors tudjuk le az egészet.

Nekem ez nem tetszik.

Vannak ezek közül személyesek,pl ha tudod hogy xy dove fanatikus akkor jó,meg ha adnak hozzá egy sálat,hú de jó ez pont hiányzik neki.

De a legtöbb gagyi sajnos :/

Amúgy én szívesen segítek másoknak ajándékötletet találni,de az kikészít mikor ennyi az egész "mit vegyek anyámnak?" És semmi kiegészítés vagy valami.

Írja le mit szeret,mennyi idős,mennyi a keret hogy lehessen segíteni.

2012. dec. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A karácsonyi mára eléggé elüzletiesedett, ezért érezzük (én is) elég gyakran, hogy ha muszáj valamit venni, akkor bizony elég frusztráló minden évben más és más ajándékot kitalálni. Ezért is kérnek sokan ötleteket.

Ezt mi úgy oldottuk meg, hogy nem ajándékozunk, csak bonbont és egy üveg bort, hiszen nem az ajándékozás a karácsony lényege, hanem hogy együtt legyen a család.

2012. dec. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A "nem ismeri" érv nem feltétlenül igaz, mert lehet, hogy nagyon is ismeri, de az évek alatt már minden variációt kipróbált. Nyilván a könyv jó megoldás, mert mindig van új ami a témába vág, de nem minden családban "igény" az olvasás, szóval ez sokaknak kiesik, mint lehetőség.

Ami igazán elgondoltató, hogy egyesek (főleg gyerekek) abban tanácstalanok, hogy mit KÉRJENEK karácsonyra. Ha már erre sincs ötlete valakinek, az gáz.

Az ajándékozást én is kihagynám a karácsonyi rituáléból, de a gyerekek miatt nem lehet ezt megtenni.

2012. dec. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ez egyáltalán nem igaz! Én tudom miket szeretne a párom csak nincs annyi pénzem, pizsamának meg egyéb használati cikkeknek pedig tudom hogy nem örül annyira... Apámnak meg mindene meg van, saját üzlete van és nem szereti a giccstömegárút amiket karácsonykor árulnak. Szóval tudnék én mit venni nekik ha lenne fölös pár száz ezrem.
2012. dec. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Oké, rád nem igaz, de egy rakás ilyen kérdés van itt, tehát a jelenség létezik.
2012. dec. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

# 4/5

nem feltétlenül igaz hogy attól mert valami drága akkor már nem lehet megvenni...


már úgy értem: az exem imádja a musztáng autót; nyilván egy musztángot nem tudok neki venni a minimálbéres fizumból, de elmentem körbe jártam a boltokat és egy játékboltban találtam egy olyan részleget, ahol autó mobilok voltak az eredetihez képest nem tudom mekkora arányos zsugorításban, az autó ki volt kötve a dobozban, a motorháztetőt ajtókat ki lehetet nyitni a kormányt mozgatni stb stb...2-3 ezer forint volt az ára. de örült neki mint majom a farkának (persze öcsikével tisztázva lett hogy ha hozzá mer nyulni keze törik, mert általában véletlenül valahogy sikerül neki mindig dolgokat tönkre tenni)


ezért írtam hogy ha valakinek van hobbija akkor biztos annak is örül (legalábbis magamból kiindulva) ha azzal kapcsolatos dolgot kap.. (pl ha motoros akkor motoros kiegészítő, meg ilyenek) én pl szeretek festeni és biztos hogy nem vetném meg ha valaki egy jobb minőségű (már úgy értve hogy a tescos kisiskolásoknak való szett) temperát vagy akvarellt adna. (pl láttam egy boltban fémszínű csillogó temperákat-arany ezüst stb stb)


anyum pl ugy szokott aludni hogy törülközöt rak a fejére, főleg ha migrénje van. nyáron láttam még a tescoban ezt a filmekben látható szemtakarót, milyen jó lenne neki, csak ilyenkor azt már nem nagyon találok...


ezzel csak azt akarom mondani hogy oké minden embernek vannak olyan álmai amik milliókba is kerülhetnek akár, de biztos apudnak is párodnak is van olyan dolga amit magának nem vesz meg, viszont örülne neki ha megkapná ajándékba...

2012. dec. 12. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!