Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » A Mikulás/Jézuska hozza az...

A Mikulás/Jézuska hozza az ajándékokat? Anyukák, ti hogyan nevelitek ilyen téren a gyerekeiteket?

Figyelt kérdés
2012. nov. 14. 11:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
A Mikulás mikuláskor hozza a kis csizmájába. Karácsonyfa alá a Jézuska hozza az ajándékot.
2012. nov. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%
Mivel magyarok vagyunk és nem amerikaiak, így dec 6-án Mikulás jön, Karácsonykor pedig Jézuska.
2012. nov. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
75%
5 évesek a gyerekeim, még hisznek a Mikulásban, Jézuska nálunk nincs. Azért van ez így, mert gyerekkoromban is így volt, és nagyon élveztük. A Mikulás a kirakott csizmába teszi az ajándékokat, nem látják, nem öltözik be senki. Jézuska azért nincs nálunk, mert általában ő hozza a fát is, de mi együtt öltöztetjük, nagy móka. Ők is berakják a fa alá az ajándékokat, mi is. Nagyszülők/keresztszülők/barátok odaadják nekik. Nálunk ez az ünnep a családról, szeretetről szól ezt akarjuk tovább adni a gyerekeknek. Míg a Mikulás csak egy gyerekkori hókuszpókusz.
2012. nov. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
77%

Mikuláskor a Mikulás hozza az ajándékokat.


Jázuskázás nincs nálunk. Angyalkák hozzák az ajándékokat :)

2012. nov. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%

Még nincs gyerekem, de az biztos, hogy tartanám velük a dec. 6. Mikulás napját is, tehát az adott, hogy akkor a Mikulás jön.

A karácsonyt nem tudom, nekünk anno a Jézuska jött, de azzal nem tudtam igazság szerint sosem nagyon azonosulni, viszont a mesékben meg mindenhol ugye a Mikulás jön, és ez engem pl. megzavart, egy idő után nekem is - a kis fantáziámban - Santa Claus volt, meg Rudolf, és manók... Erről szólnak a mesék, a dalok... Ez annyira csodálatos, és varázslatos, hogy nem akarnám elvenni a gyerekektől. Szerintem belefér, hogy mindkétszer Mikulás jöjjön, főleg, ha nem is ugyanúgy hívják.

De nehéz kérdés persze, itthon a Jézuskának van hagyománya, bár mi nem vagyunk amúgy sem vallásosak.


Igazából valószínűleg magától kialakul valami erre, de egy biztos: hangulatot és családi légkört teremtenék mindenképp, akármi is lenne hozzá a "körítés".

És mi a fát nem együtt csinálnánk, mert nekünk régen mindig meglepetés volt az is, és imádtuk! :)

2012. nov. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim válasza:
80%
Mikulás hozza a csokit Jézuska meg nincs mindenki ad mindenkinek ajándékot
2012. nov. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
80%

Náluk a Télapó jön (tudom a férjem sem szereti de szerintem olyan aranyos szó) habár tudják hogy az ugyanaz mint a Mikulás

Karácsonykor az angyalkák segítenek a Jézuskának.....

És most jön lepontozás....mi vallásosak vagyunk , szerintem így kicsit könnyebb az azonosul.....majd kiderül.

2012. nov. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy az előttem szólóaknál, nálunk is dec. 6. a Mikulás napja. Karácsonykor az angyalkák hozzák az ajándékot, hogy Jézus születésnapján mindenkit megörvendeztessenek. (A jézuskázást én sem szeretem, főleg, hogy a lányom ismer néhány bibliai történetet, és összezavarodna, hogy akkor Jézus csecsemő vagy felnőtt?!)


A karácsonyi Mikulásra nekünk az a magyarázatunk, hogy először eljön a magyar gyerekekhez dec. 6-án, majd pihen egy kicsit, és utána megy az angol, amerikai stb. gyerekekhez.

2012. nov. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
75%
7. ha valaki azért pontoz le, mert vallásosak vagytok, az nagyon nagy szegénységi bizonyítvány lenne.
2012. nov. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
69%
Én az első vagyok. Meglepett, hogy lepontoztak, csak a kérdésre válaszoltam. Na mindegy....
2012. nov. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!