Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mi van ha elrontom?

Mi van ha elrontom?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit vehetnék a barátomnak Karácsonyra, jobban mondva, volt pár ötletem, de nem tudtam egyiket se beszerezni, most meg már keső... Arra gondoltam hát (mivel sok helyen írták, hogy a pasit a gyomrával lehet megfogni :), készítek neki valamilyen sütit. Úgyis mindig kérdezgeti, mikor fogok főzni vagy sütni valamit, igaz, hogy csak viccelődik, de tudom, komolyan örülne neki. Viszont én nem nagyon ismerem a járást a konyhában, finoman szólva nem igazán tudok főzni/sütni... Nagyon szeretném meglepni valamilyen finomsággal, de nagyon félek, hogy nem sikerül, elég izgulós vagyok... :( Nem tudtok valamilyen könnyebb recepteket? A krémeseket nem igazán, inkább a szárazabb vagy lekváros sütiket szereti (pl. piskótatekercs).

Köszönöm előre is a válaszokat és boldog Karácsonyt! (:


2012. dec. 22. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb és nem foghatsz mellé, ha veszel sima háztartási kekszet, azt tálcára szorosan egymás mellé rakod. Pugingot főzöl csikból és vaníliából.

Az első sor kekszet megkened csoki pudinggal, tetejére a következő sor keksz, azt megkened vaníliapudinggal. A külsejét körbekened a maradék pudinggal. Ha csoki volt a maradék, akkor megszórod a tetejét kókuszreszelékkel, ha vanília lett a külső borítás, akkor csoki reszelékkel díszíted.

1-2 napot áll a hűtőben, a keksz bepuhul, és kész.


De nagyon sokféle sütés nélküli sütiket is találsz a net-en, és akkor azokkal nem fogsz kudarcot vallani. Pl. lehet gyümölcsökkel is készíteni, akár kerek tortaformába felállítgatva a baba-piskótát, és a közepét megtölteni valami gyümölccsel, keress rá, azok is nagyon finomak.

2012. dec. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Igazából azért izgulok ennyire, mert elég válogatós (én is elég finnyás vagyok, csak mindig általánban az ellenkezőjében mint ő), és azért félek, hogy nem fog ízleni neki :/
2012. dec. 22. 11:09
 3/6 Zsolt75 ***** válasza:
Szerintem ne stresszelj előre... mi van ha elrontod? MI van ha sikerül? Csináld úgy, hogy sikerüljön, adj bele mindent és jó lesz.. kudarc kizárva. Így állj hozzá!
2012. dec. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak nyugodtan fogjál hozzá bármihez!


Tudd:

bármilyen kaja (leves, pörköltek, sültek, tészták, saláták stb.) ha nincs elsózva, akkor már az tökéletes!

Ugyanis bármilyen eltérés az eredeti recepttől, arra nem azt mondjuk, hogy ezt bizony elrontottam, hanem azt, hogy az eltérés szándékos!!!!! Kíváncsi voltam arra, hogy ezzel a módosítással milyen lesz!!!!

Érted? Nincs elrontott kaja, ha valami másmilyen lesz, mint amit megszoktunk, az szándékos volt részünkről. :)))

2012. dec. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! Utolsó meg is mosolyogtatott (: Akkor hétfőn bizony nekiállok! Kellemes Karácsonyt!
2012. dec. 22. 23:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszi, neked is Boldog Karácsonyt!

Azért ha valahol megakadsz, kérdezz nyugodta, leírjuk, hogy mi hogyan szoktuk.

2012. dec. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!