Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Túl barna lett a mézeskalács...

Túl barna lett a mézeskalács tésztája. Hogy tudnék világosítani rajta? Valaki segítsen légyszi!

Figyelt kérdés

Meglepetés lenne az egész családnak, mert most először csináltam és a recept szerinti kakaómennyiségtől nagyon barna lett, nem az a szép aranybarna. Ha így megsütöm, nem lesz az igazi, és kb úgy fog kinézni mintha elégettem volna. :(((( Az egész napom ráment. :(


20/L


2012. dec. 22. 19:18
 1/10 anonim válasza:
Tegyél még bele lisztet meg cukrot az lehet világosít rajta. Vagy majd mártsd bele csokiba/cukordíszbe és akkor nem látszik a színe! :) Sok sikert!!
2012. dec. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És az esélytelen, hogy aranybarna legyen? Liszttel, meg cukorral nem sikerült.
2012. dec. 22. 19:30
 3/10 anonim válasza:
Hát így látatlanban nem tudom megállapítani,de majd írd meg,h sütés után milyen lett a színe.
2012. dec. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben, holnapig állnia kell, de ha megsült, majd megírom. Bár amilyen barna, én nem reménykedek semmiben. :(
2012. dec. 22. 20:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Kakaó? :o


Nincs időd már új tésztát csinálni? Ez egy nagyon jó recept:


20 dkg méz

60 dkg liszt

20 dkg porcukor

2 kk szódabikarbóna

2 tojás

2 ek Rama

1 kk mézeskalács fűszerkeverék


Elkészítés

A tojást,Ramát, mézet jól kikeverjük, majd hozzáadjuk a lisztes száraz keverékhez. A tésztát jól kidolgozzuk, és fóliába csomagolva legalább 1 napig hűtőszekrényben érleljük.

Formázás: másnap kb 2 mm vastagra nyújtjuk a tésztát, kiszaggatjuk tetszőleges formákra, és 200 fokosra előmelegített sütőben pár perc alatt megsütjük. Nagyon figyelni kell mert gyorsan sül. Máz: 1 tojásfehérje, 12 dkg porcukor. A tojásfehérjét a porcukorral összekeverjük addig, amíg szálat húz. Utána egy zacskó sarkát levágva meghúzzuk a tetszőleges formákat. Akár 1 hónapig is eláll jól zárható dobozban, és nagyon finom puha már másnap.


(Kicsit nehezen áll össze a tészta keveréskor, de végül sikerül. :) )

2012. dec. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én tésztám is barna volt mikor összegyúrtam, de sütés közben kivilágosodott, és világos lett. :) Fura, de így van.

2012. dec. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na, megsütöttem, de barna maradt. :( De szerencsére nagyon finom. :) Legközelebb már legalább okosabb leszek. Már csak a díszítés van hátra. :)

És köszi a receptet is!!

2012. dec. 23. 13:59
 8/10 anonim válasza:
Kakaó volt benne? Hát persze, hogy akkor nem lesz arany színű... Még a szegfűszeg is nagyon megfogja, nemhogy a kakaó. Sosem hallottam róla, hogy kakaót tesznek a mézeskalácsba. Szerintem, díszítsd ki szépen mivel fehéríteni nem tudod. Nagyon izgat ez a kakaós dolog, amúgy finom lett? :)
2012. dec. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Bocs, csak most olvastam, hogy finom lett. Boldog Karit:)
2012. dec. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon finom lett. :) Boldog karácsonyt!
2012. dec. 25. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!