Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Normális, hogy már most várom...

Normális, hogy már most várom a karácsonyt, tervezem a listákat, gyűjtöm a pénzt stb?

Figyelt kérdés
Ti mennyit költötök kb fejenként a szűk családra, tág családra (nagynéni, unokatestvér,nagymama..) és a barátokra?

2013. szept. 14. 09:06
1 2
 1/13 haemorgen válasza:
64%

Szerintem nem, de ha ennyit foglalkozol vele, akkor szerintem törekedj arra, hogy színvonalasabb legyen, mint előző években, amikor talán kevesebbet foglalkoztál vele.


Egyébként meg 2,5 hónap van karácsonyig, de pl. nekem 1 hónappal előtte szokott eszembe jutni.

2013. szept. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 haemorgen válasza:
100%
előző vagyok: azt mindig a keret szabja meg, hogy mennyit költök, és igazából az, hogy mit várnak, mert pl. nekem a testvérem egy igen szerény ajándékkal is beéri. Szóval ez a kettő a fontos, hogy menyi pénz van, meg mennyit várnak. Szerintem pofátlanság olyan ajándékot vári, amire nincs elég pénz.
2013. szept. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
83%
Szerintem teljesen normális! Jobb, mint az utolsó hetekben kapkodni, amikor dugig van az összes árúház. Szűk családra én kb. maximum 5000 Ft-ot költök összesen a szülőkre-nagyszülőkre. Távolabbi rokonoknak nem karácsonykor visszük az ajándékot, de az is max. 1000-2000 Ft lenne. Barátokra meg egyáltalán nem szoktam külön ajándékra költeni, mivel hogy nem vagyunk olyan viszonyban. Maximum házibuliba viszek 1-2 doboz sört, ami nagyon ritka.
2013. szept. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 kisnemes válasza:
100%

Szerintem, teljesen normális, hogy előre gondolsz, mert így nem lesz nálatok "ünnepi stressz. Egyébként így olcsóbb és személyesebb is az ajándékozás. Akkor vásárolsz ajándékot, amikor szembejön egy olyan, amiről pont az a személy jut eszedbe, és akkor pont megengedheted magadnak a vásárlást.

Én is így szoktam, és ezzel nincs az a kérdés, mennyit szánok rá...,amennyi jut ez alatt az időszak alatt.

Inkább az ünnepi menü az, amit beszoktam szorítani egy ilyen bűvös számba: erre a három napra az idén +10.000 Ft-ot számítok.

2013. szept. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek üzenném, hogy 3 és fél hónap van karácsonyig!

:)

2013. szept. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
Nem,szerintem nem normális.De szíved joga
2013. szept. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Inkább most készülődj ,mint előtte két nappal, amikor minden áruház tele van és ráadásul minden drága(drágább).
2013. szept. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
71%
Szerintem normális.
2013. szept. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Lehet hülyén hangzik de én január/február óta várom a karácsonyt meg haloweent mert minden vonz ezekben főleg a karácsonyban:D

Már annyira várom:DD

2013. szept. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tényleg, halloween is most lesz nem sokára. Szerintem is túl korai... Az ajándékokat beszerezheted előre, de előtte még az őszt élvezd ki tökök, gesztenye stb.

Ha ennyire várod akkor mindenképp készülj adventre is. Szerintem jó hatással lenne rád, amolyan visszaszámlálás karácsonyig.

2013. szept. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!