Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Másnak is veszekedéssel és...

Másnak is veszekedéssel és idegeskedéssel telik a Szenteste, sőt az egész karácsony?

Figyelt kérdés
2013. okt. 20. 20:21
1 2
 11/18 anonim válasza:
sajnos nálunk is, a szívem szakad meg előre, mert nekem a legnagyobb ünnep, s kislányom is e napon született, így még nagyobb, de ha apu egy kicsit iszogat...vége az ünnepi örömnek, s szerintem sok helyen van így...sajnos
2013. okt. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Iwry válasza:
63%

Nekem ezért sikerült megutálnom a karácsonyt. Mindenkin látszik, hogy legalább most próbálja visszafogni magát, és ettől az egész erőltetetté válik. A süti nem tökéletes, az égősor szúr, a fa ferde lett. Ki vagytok merülve, mert minden túlórát bevállaltatok, hogy legalább egy picike apróságot tudjatok ajándékba venni, abból a fizetésből, ami éppen hogy a számlákra elég.

Mi ebben a jó? Én speciel sokkal jobban élvezem bármelyik másik családi összejövetelt, a lényeg, hogy ne karácsonyra essen.

2013. okt. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
51%

HATALMAS TÉVEDÉS! JÉZUS NEM KARÁCSONYKOR SZÜLETETT! Nézzetek utána!

Az ünnepnek semmi köze Jézushoz, ez egy nagyon régi pogány ünnep.

2013. okt. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Az a baj a legtöbben túlizguljátok. Vagy direkt veszekedtek és a karácsonyra fogjátok, mert egyszer valaki elkezdte. :D
2013. okt. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
hÁT VESZEKEDÉSSEL AZÉRT VIGYÁZUNK,AZ NEM JÓ-DE VOLT MÁR RÁ PÉLDA.iGYEKSZÜNK TÜRELMESEBBEK LENNI ÉS nem túlizgulni a dolgokat-így talán könnyebb jól érezni magunkat és a karácsonyt szent ünnepére összpontosítani :)
2013. okt. 28. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szoktunk veszekedni, de amúgy nagyon szeretjük a karácsonyt, és próbáljuk nyugisan tölteni az ünnepeket.
2013. okt. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Veszekedni nem szoktunk, de idegeskedni igen. Imádom a karácsonyt, de utálom a kötelező rokonlátogatásokat. Tavaly is rohangáltunk össze-vissza a férjemmel, idén még zűrösebb lesz. Fél éves babát nem szeretnék rángatni egyik helyről a másikra, de mindenki megköveteli, hogy láthassa az unokát, dédunokát, unokahugit stb... Annak örülnék a legjobban, ha 3 napot itthon tölthetnénk és senki sem jönne és mi sem mennénk folyamatosan.
2013. okt. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Régi kérdés, de azért válaszolok. Gyerekként szerettem a karácsonyt, egy bizonyos eseményéig, akkor döbbentem rá, h ha ez az ünnep valóban Jézusról szólna, akkor nem lett volna olyan esemény az életembe. Direkt nem térek ki a lényegre. Veszekedés egyébként sokaknál van szerintem ilyenkor, mert az egész stresszes pl. ünnepek előtti rohangálás, megfelelés mindenkinek, h ugye jó legyen minden stb. Tavaly nálunk is volt, sajnos. Jézus sose erőltetett senkire semmit, pláne nem megfelelési kényszert.

Hogy a wikiből is idézzek:

"A hagyomány nem őrizte meg Jézus születésének kalendáriumi napját."

2014. márc. 21. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!