Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Milyen karácsonyfadíszeket...

Milyen karácsonyfadíszeket lenne érdemes venni?

Figyelt kérdés

Műfenyőnk van 1.8 m, kevés dísszel. A most másfél éves fiunk miatt szeretnék főleg változtatni, szépíteni.

A divat/trend nem érdekel, különlegeset szeretnék. Valami olyasmit, ami a gyerekkoromat idézné-mai szemmel nem voltak szép díszeink ("retró" üvegek), de egyediek voltak, még ma is emlékszem rájuk. Valami ilyesmit szeretnék most is.

Alapból az egyszínűt nem szeretem és a szalmát.

A színes égősor alap. :) Gyermek is imádja a fényeket.


Tudnátok adni tippeket, irányvonalat? Sajnos ma rengeteg gagyi fröccsöntött meg csillámportól ragadó vacakot árulnak. Bár furcsa lehet, de változatosat szeretnék, ami mégis egységes. Hm.


2013. okt. 23. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:

hua...-hát nehéz feladat manapság "hagyományos" díszeket találni-hiszen minden hyperben a kínai csicsákat áruljjjják...-az,ami a családi örökség-csupán arra alapozhat ilyenkor az ember...-nekem van még 50-es évekbeli hóember,eper,házikó,mikulás,csengettyű stb...-de ezek családi ereklyék.-ilyeneket ma már nem készítenek-ezek egyedileg,kézzel gyártott díszek...-egyébként rengeteg supi jó ötlet van már a neten,amit Te magad is elkészíthetsz és még szebb is,olcsóbb is-no meg a kicsike is élvezi majd a látványát-mert ő még kicsi-besegíteni nem tud :)

Majd írjál, hogy hogyan döntöttél :)

Ja-én idén-nekünk hófehér tündöklően szép karácsonyfánk van (tavaj vettük) idén zöld díszeket szeretnék rá venni :) -egészen különleges lesz szerintem ettől :)

2013. okt. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Igen, sajnos az üzletekben már alig lehet normálisakat kapni. De, van néhány olcsóbb, hóember és télapó formájú dísz, nekem kiskoromban kifejezetten tetszettek az olyanok(persze nem szabad túl sokat rakni a fára, max 1-2.).


A lényeg az, hogy mindent rakj rá(és vegyél meg,) ami neked, és a kisfiadnak is tetszik. Biztos sokkal jobban élvezné az egészet, ha egy-két díszt ő választhatna ki. Amikor kicsi voltam, lelkesen készítettem (papírból:P) karácsonyfadíszeket, pl.: Angyal, hóember....

Amúgy a lényeg az, hogy legyen kész katyvasz. Gondolj bele: Egy "családi fa" tele van újabb gömb díszekkel, gyerekek által készítettekkel, örökölt díszekkel, régebbi stílusú díszekkel, esetleg papír angyalokkal...

Csak egy ilyen 'katyvasz fa képes csodásnak hatni a gyerekeknek.

Ezek a díszek eleinte tuti nem fognak tetszeni, de ha a gyerekkel együtt veszitek meg őket, majd rakjátok fel a fára minden évben, meglátod milyen csodálatosak is valójában.


Remélem tudtam segíteni. A fa legyen olyan katyvasz és kavalkád mint a színes égősor, vagy ez az írásom ^^,

2013. okt. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én évek óta minden évben veszek pár új díszt a fára, a miénk aztán tényleg kész "katyvasz" :D Van sok saját készítésű dísz, de vettem már vásárban, IKEÁban, KIKÁban, hobbyboltban is. Nem nagyon van 2 egyforma :) Van olyan dísz, amit a dédnagymamámtól örököltem, az 1900-as évek elején (!) az ő fáját is díszítette! Sokat kaptam is. Szerintem ne akard egyszerre átöltöztetni a fát, az évek során gyűjtsétek össze a díszeket, így mindegyikhez emlék is fog kapcsolódni, attól lesz különleges.


Pont azt remélem én is, hogy a gyermekünk (akit most várunk, lehet hogy karácsonyra már velünk lesz) emlékezni fog a gyerekkora karácsonyfadíszeire.

2013. okt. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
igazgyöngyből van fallosz alakú az árkádban, a másodikon. Mi is vettünk, nagyon jól bírja a strapát, NEM CSAK kaácsonykor!!!!
2013. nov. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!