Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Kellemetlen karácsonykor a...

Kellemetlen karácsonykor a sok ajándékozás mellett az, ha én nem adok másoknak sok mindent, vagy semmit sem?

Figyelt kérdés

Párommal és a szüleivel élek. Dolgoznak, én viszont iskolába járok, a szünetem végig tanulással és iskolai feladatok kidolgozásával telt... munkára nincs idő, hogy pénzt szerezhessek.

Édesanyám segít, de csak a legszükségesebb dolgokat veszem meg magamnak (tampon, zokni, bugyi, nekem amúgy ez így megfelel, átvészelem).

Viszont itt Pároméknál mindenki-mindenkinek ad valami drága ajándékot. Én eddig nem tudtam sok mindent, csak könyvet (bár az is milyen drága... 3-4ezer ft volt), és ajándékutalványt (turkálósat, mert van a családban aki eljár) adtam.

Jelenleg nagyon rosszul állok anyagilag, bár tudnék félre tenni, csak amim van pénzem, azt szeretném zoknira, vagy alsóneműre költeni...

Szerintetek nagyon ciki lenne, ha nem vennék ajándékot? Ők nem tudják, hogy mire vagy, vagy nincs pénzem, mert látják, hogy vannak ruháim, összeturkálom magamnak, csak nem tudják, milyen áron (pár száz ft-ért veszek magamnak holmikat).

Egyébként múltévben készítettem ajándékot, de amennyi kellék/hozzávallót összevásároltam, kb 2 embernek valami szuper ajándék kitellett volna belőle...


és milyen alapon várnék el mástól ajándékot, ha én se adok/készítek?...


2013. okt. 29. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A könyv jó ajándék.

...

Szerintem a jó ajándék 1000-2000 forintban kerül maximum. Ha valaki afölött ad valakinek ajándékot, azzal csak a vagyonát akarja fitogtatni.

2013. okt. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

itt Iphone5, háztartási gépek, TV, és ilyen ajándékok szoktak lenni.

Én mindig szégyelltem magam emiatt.

Illetve a díszeket utálják itt mindannyian, ha valami váza, vagy képkeret lenne az ajándékom, nagyon vágnák a pofákat. Amikor meg süteményt ajándékozok (szeretek főzni, sütni) arra is fintorogtak.

Nekem büdös, használt holmikat adnak emiatt. Nem baj, megértem, hogy valamit-valamiért, csak én nem szándékosan adok "kis" dolgot.

Mindegy, majd megoldom valahogy.

2013. okt. 29. 18:32
 3/12 anonim ***** válasza:
Utazz(atok) el valahova karácsonykor és nem kell ajándékozással foglalkozni.
2013. okt. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Menj haza a saját családodhoz szentestére, és akkor meg van oldva a probléma.

Másnap viszel otthonról nekik süteményt, nem ajándékba, hanem mert így illik, ezzel viszont kiváltod úgymond az ajándékozást.

2013. okt. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Otthon nincs szenteste.

Anyukám nem tartja már meg, mert nincs kedve hozzá, és eléggé bosszankodós, agresszív ilyenkor, nem tudom, hogy jó ötlet haza menni hozzá?!

évek óta nem mentem haza ünnepelni, mert mindig csak ellenségeskedést kaptam szeretetet helyet otthon.

2013. okt. 29. 19:26
 6/12 anonim válasza:

Hű ez nagyon kellemetlen tud lenni, teljesen árérzem... Nálunk is a család egyik fele ezt csinálta, mondjuk ott nem ment a fintorgás, amikor mézeskalácsházat kaptak ajándékba, míg ők drága cuccokat vettek. Volt, hogy próbáltuk tartani az iramot (persze közel sem tudtuk), ami anyagilag nagyon megterhelő volt.

Szerencsére egy pár éve változik a helyzet. Meg tudtuk beszélni, hogy ne legyen ajándékozás csak a gyerekek kapjanak valamit. Hiszen arról kéne, hogy szóljon, hogy együtt vagyunk, és jól érezzük magunkat, nem pedig drága kacatok felhalozásával.

Érdemes lehet megpróbálni felvetni azt, hogy ne legyen ajándékozás. Ha nem eléggé érettek hozzá, hogy teljesen le legyen fújva, illetve nehezen szabadulnak meg az általuk kedvelt szokásoktól, akkor csak magyarázd el, hogy idén nem állsz úgy, és nem fogsz tudni mindenkit megajándékozni, ezért legyenek szívesek nem megajándékozni téged, mert nagyon kellemetlen lenne a számodra, ha nem tudnád viszonozni.

(Az meg no komment, hogy nem értékelnek saját magad által készített dolgokat.)

Jó ötlet lehet még tényleg az is, hogy leléptek a pároddal. Amennyiben nem okozna családi botrányt a dolog.


Oh, és még egy ötlet. Mi lenne a ha a pároddal közös ajikat adnátok? Picit bele szállnál, (hiszen alapvetően az ő rokonai, és még nincsen önálló kereseted), és közösen adnátok át? Ő meg beszélne a csláddal, hogy adjanak ők is közös ajit nektek kettőtöknek. Pl. mozijegy, ha flancolni akarnak akkor két éjszaka valahol, ha kevésbé akkor valami pároknak való aji (két összetartozó bögre stb).

2013. okt. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Annyira elkeserítő, hogy már a legtöbb embernek tényleg a drága ajándékokról szól a karácsony:S Tudják, hogy tanulsz, nem dolgozol, nem kéne, hogy ezért furán nézzenek rád, vagy haragudjanak.. én a helyedben megmondanám nekik, hogy nem vagyok gazdag, nincs pénzem... ha nem jó az amit te adsz, akkor ők se adjanak semmit és kész...
2013. okt. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Miért nem pároddal közösen ajándékozol?


Mi már akkor is együtt ajándékoztunk,amikor még csak jártunk,együtt élve meg végképp.

2013. okt. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

itt SZENT a karácsony, és muszáj itthon lenni, senki nem megy sehova.

szoktunk együtt is ajándékozni, akkor picit könnyebb anyagilag.

most is együtt tervezzük az ajándékozást, de semmi félretett pénzem (nem tudtam miből).

nem szoktam páromtól semmit sem kérni, azt végképp nem kérném, hogy minden ajándékot ő fizessen. Már pedig neki azért illene valamit ajándékoznia, ha már dolgozik, és őt mindenki meglepi. De ez végülis az ő dolga, nem tudom pontosan ezeket.

2013. okt. 30. 09:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Együtt éltek,de ilyeneket nem tudtok megbeszélni?
2013. okt. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!