Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Kellemetlen karácsonykor a...

Kellemetlen karácsonykor a sok ajándékozás mellett az, ha én nem adok másoknak sok mindent, vagy semmit sem?

Figyelt kérdés

Párommal és a szüleivel élek. Dolgoznak, én viszont iskolába járok, a szünetem végig tanulással és iskolai feladatok kidolgozásával telt... munkára nincs idő, hogy pénzt szerezhessek.

Édesanyám segít, de csak a legszükségesebb dolgokat veszem meg magamnak (tampon, zokni, bugyi, nekem amúgy ez így megfelel, átvészelem).

Viszont itt Pároméknál mindenki-mindenkinek ad valami drága ajándékot. Én eddig nem tudtam sok mindent, csak könyvet (bár az is milyen drága... 3-4ezer ft volt), és ajándékutalványt (turkálósat, mert van a családban aki eljár) adtam.

Jelenleg nagyon rosszul állok anyagilag, bár tudnék félre tenni, csak amim van pénzem, azt szeretném zoknira, vagy alsóneműre költeni...

Szerintetek nagyon ciki lenne, ha nem vennék ajándékot? Ők nem tudják, hogy mire vagy, vagy nincs pénzem, mert látják, hogy vannak ruháim, összeturkálom magamnak, csak nem tudják, milyen áron (pár száz ft-ért veszek magamnak holmikat).

Egyébként múltévben készítettem ajándékot, de amennyi kellék/hozzávallót összevásároltam, kb 2 embernek valami szuper ajándék kitellett volna belőle...


és milyen alapon várnék el mástól ajándékot, ha én se adok/készítek?...


2013. okt. 29. 17:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Akkor tőlünk mit vársz?

Akármit írunk, csak rákontrázol azzal, hogy az miért nem jó.

Ilyenkor sosem tudom, hogy a Kérdező mit vár a Válaszolóktól, de komolyan.

Pénzt nem tudunk adni, máshogy meg ezek szerint nem lehet megoldani a problémádat.

Így a kérdésed teljesen felesleges.

2013. okt. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a legegyszerűbb tényleg az lenne, ha a párod fizetné az ajándékokat és átadásnál azt mondanátok, hogy ez közös ajándék..

Hogy ne érezd magad kellemetlenül, te is készíthetnél valami apróságot kézzel mindenkinek, amit az ajándék mellé átadtok..

Persze a drága ajándékok mellett nem ezt fogják értékelni.... Ha ilyen beállítottságúak akkor ez legyen az ő bajuk. Inkább a saját lelked megnyugtatása miatt ajánlanám ezt a verziót..

Te pl.: csinálhatnál kézzel készített gyertya tartókat... Egy sima otthoni befőttes üvegből olyan csodákat lehet kihozni, hogy a boltban nem árulnak olyat. Javaslom, hogy googlizz rá! :)


A párodnak meg kell értenie, hogy Te nem úgy állsz anyagilag. Ha neki van rá keret, semeddig sem tart azt mondani, hogy közösen vettétek..

2013. okt. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!