Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nálatok hogy telik a Karácsony?

Nálatok hogy telik a Karácsony?

Figyelt kérdés
Gondolok ilyenkor arra, hogy kik vannak nálatok/ti kiknél vagytok, mikor díszítitek a fát, mi a karácsonyi vacsora/ebéd stb. Szóval, hogy hogyan telik a 24.-e. Nagyon szeretem olvasgatni, hogy másoknak hogy telik a karácsony :)

2013. nov. 9. 21:22
1 2
 1/13 anonim válasza:
24.-én csak a családunk van együtt majd 24.-ét követő napokon rokonoknál vagyunk :) De volt már nem 1x arra is példa hogy a 24.-ét az egész rokonság összegyűlt valakinél :)
2013. nov. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
mi dec 24 délelőtt /délután díszítjük a fát a karácsonyi vacsora/ebéd az változó
2013. nov. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ó, bakker. Az előbb megírtam, hogy légyszi írjátok le hosszabban és hogy nálunk hogyan telik a karácsony, de véletlenül elkattintottam :(
2013. nov. 9. 21:44
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Már jóval az ünnepek előtt elkezdünk készülődni, megsütjük a mézeskalács díszeket és házikókat, habkarikákat és mindenféle díszeket készítünk pl. az erdőben szedett tobozokból, meg ami eszünkbe jut. 23-én megsütöm a sütiket, hogy 24-én már csak a vacsora többi részével és a fa díszítésével (mindig plafonig érő fánk van, úgyhogy nem kis feladat) kelljen foglalkoznunk. A menü minden évben más, szeretek kísérletezgetni. 24-e estét a férjemmel töltjük kettesben, este meggyújtjuk a gyertyákat, beteszünk valami karácsonyi zenét vacsizunk, sétálgatunk a városban. 25-én általában inkább csak pihengetünk, karácsonyi műsorokat nézünk, felállítjuk a felborult fát (ez minden évben program, pedig mindig azt hisszük, jól stabilizáltuk :D) az este meg ugyanolyan karácsonyesti hangulatban telik, mint a 24-e. 26-án megyünk a szüleimhez ebédre.
2013. nov. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Dec. 24-én Reggel bedugom a fán az égőket. Később átrendezzük a nappalit, hogy elférjünk az esti családi vacsorához. Majd elkezdünk sütni főzni (halászlé v. káposztaleves, sült kacsa, rántott hal, csirke, disznó, rengeteg süti) Majd terítünk,megérkeznek a kántálók, kimegyünk hozzájuk. Kb. este 6-ra megérkeznek a vendégek (16-an vagyunk (családtagok)) ők ideadják az ajándékokat, mi is :), megvacsorázunk (alatta megy a Tv-ben a Reszkessetek betörők, amin igen még mindig jókat nevetünk, de azért nem nagyon figyelünk már rá, vacsi után énekelgetünk karácsonyi dalokat és Én furulyázok, beszélgetünk, sokat nevetünk. Amikor elmennek a vendégek már csak négyen maradunk és odaadjuk egymásnak az ajándékokat. Késő este pedig nézzük tovább együtt a Tv-ben a karácsonyi műsort. És lefekvés előtt megállapítjuk, hogy az idei fa szebb mint a tavai. :) Majd kihúzom a fát és elmegyek aludni. Imádom ezt az ünnepet. :)
2013. nov. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%
a fát anyám díszíti mert én már 23.án matt részeg vagyok. 24.-én józanodom aztán megint beb,@szok felzabálok egy csomo szaloncukrokt aztán széthányom az egész házat késöbb elvisznek a mentők is mert szétcsesztem a kezemet miközbe a fát beletetem a talpba.25.én meni kéne rokonokhoz de menjen a f@,szom ugyis leszarjuk egymást mé kéne pont akor jopofizni.26.án az mint előző nap csak megnint matt részeg vagyok.
2013. nov. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24-en fat diszitunk del elott. Este fele olyan 6 korul ajandekozas :) 25-en meg csaladdal vagyunk,aztan ott is olyan 6-7 korul ajandekozas van :)
2013. nov. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Akkor én is leírom (lehet, hogy hosszú lesz, bocsi):

24-én reggel felkelünk (öcsém és én) megreggelizünk , addig anyukám elrakja a ,,karácsonyi" ruhánkat. Délelőtt a papám eljön értünk és elvisz minket hozzájuk. Ott megebédelünk (egyszerű ebéd, általában túrós tészta) akkor olyan 5 óra körül tusolás, fogmosás, fésülködés, öltözködés, majd fél hat-hat körül hazaindulunk (mamám, papám,öcsém, én és a nagybátyám, aki idő közben csatlakozott hozzánk) Otthon már ott van a fa feldíszítive alatta az ajándékokkal (amik reggel még nem voltak ott, a fa se) akkor én felmegyek a szobába és lehozom a szobábamból a többiek ajándékát és bedobom a fa alá. Akkor ajándékozás, ajándékok mutogatása, majd vacsi. Halászlé, máj, krumpli és pulyka, sütik. Vacsi után játszunk/szórakozunk az ajándékainkkal. 10-11 körül elmennek a rokonok és csak négyen (anya, apa, öcsi, én) maradunk. 25-én anyukám szüleihez (akiknél 24-én voltunk ) megyünk, ott is ajándékozás, ebéd. 26-án pedig apukám anyukájánál vagyunk, eszünk, ajándékozunk.

2013. nov. 10. 10:25
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
nálunk igazából minden évben valahogy máshogy van egy kicsit. tavaly 23-án díszítettük a fát, 24-én délelőtt én és a bátyám átmentünk mamámhoz és ott is feldíszítettük a fát. Ez kb. 15 perc volt, míg a miénket egész délelőtt csináltuk:DD. Aztán még ott ettünk szaloncukrot, tévéztünk, beszélgettünk meg ilyenek. Aztán mikor anyáék otthonról hívtak hogy kész az ebéd, akkor mamámmal és tesómmal hazamentünk. Ott voltak az ajándékok a fa alatt, mindenki kibontotta a sajátját, én meg tesóm pedig odaadtuk az ajándékokat anyának, apának meg mamának. aztán kajáltunk (halászlé, kacsa/pulyka, sütik, minden földi jó:DD) aztán el voltunk foglalva az ajándékokkal, karácsonyi zenék mentek, meggyújtottuk az adventi koszorút (mármint a gyertyákat rajta) aztán estefelé átmegyünk unokatesómékhoz és ott is karácsonyozunk. Unokatesómék még kicsik és nagyon-nagyon rosszak. Aztán 25-én unokatesómék és mi összegyűlünk mamánál és ott is ebédelünk, megkapjuk mamától az ajándékokat, örülünk, hallgatjuk unokatesómék kiabálását, aztán egész délután ott vagyunk. 26-án megyünk anya rokonaihoz, ott már nyugisabb a helyzet, délután fele meg hazamegyünk. Imádom a karácsonyt, szerintem szebb ünnep nincs ennél. És olyan jó rá készülődni, meg díszeket csinálni, meg mindeen:DD
2013. nov. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát mivel téli szünet így 23-án elég sokáig fent szoktam lenni éjszaka 1-2-ig. A keresztapámék 21-22-ke körül jönnek egy olyan villámlátogatásra. Nagyit elviszik mert nálunk lakik és anyukám testvére magához viszi 26-27-ig, utána hazahozzák. Szóval 24-én 9:30-10:30 között kelek. Már előre megnézem mik lesznek a tv-ben reggel. Általában az m1-et nézem mert ott jó régi karácsonyi filmek vannak :) 11 körül apa behozza a karácsonyfát, vagyis ink már ébredésem előtt behozza. Mire vége a filmnek addigra ő a díszeket felrakja, majd a film végén behozom a szobámba a szaloncukrokat meg a kampókat és rájuk aggasztom. Felrakjuk. Aztán egy kicsit gépezek, meg szimatolgatok :D (sütik, ételek illatát) konyhába szól a rádió karácsonyi zenék, hírek stb. 15-16 körül "vacsora" Aztán este 6 körül odaadjuk anya,apa és én egymásnak az ajándékot, megnézzük de nem bontjuk ki hanem a többihez rakjuk a fa alá. 25-én ebédre jönnek a nővéremék (a sógorom és az 1 éves fiuk) ők itt alszanak vagy 26-án vagy 27-én mennek (24-én a sógorom anyukájánál vannak), még 25-én ebédre jönnek a bátyámék (ő és a felesége). Este ajándékozás, tv-zés, beszélgetés. 26-án délután jönnek a másik nővéremék (a férje, és 3 fia) ők mindig este 21 körül hazamennek, aztán így maradunk estére megint 3-an. Nézek egy kis tv-t, gépezek, mindig kimegyek nézem a szép fát és elgondolkodok, hogy már megint eltelt egy karácsony :( aztán éjszaka 1 körül lefekszem.


bocsi ha sok lett.


Én amúgy sose kérek semmit. Tudom mit adnak. Pénzt+spray, tusfürdő. ÉS ez jó, mert szeptemberig kitart a tusfürdő, igaz a spray csak nyárig jó esetben. :D


18/F

2013. nov. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!