Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti mit szerettek a Karácsonyban?

Ti mit szerettek a Karácsonyban?

Figyelt kérdés
Én speciál nem értem azokat akik szerint rossz,és már csak a pénzről szól stb... Szerintem sosem az ajándékokról szólt,hanem a szeretetről.Szóval én nagyon-nagyon szeretem.:) Ti véleményetek?
2013. dec. 8. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Én azt, hogy a két ünnep között lehet pihenni, nem kell mosni, takarítani, munkába menni. És a sok édességet. A szeretet az megvan egész évben, az ajándékok meg inkább problémákat okoznak, ezt a részét nem igazán szeretem, sem adni, sem kapni.
2013. dec. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretem a Karácsony. A legjobban a hangulatát szeretem. Teljesen más, mint máskor az évben. Természetesen a család nem csak ilyenkor gyűlik össze, hanem más ünnepeken is, de akkor is ez a legszebb. A karácsonyfa, a finom karácsonyi illatok, a kellemes zene számomra sokkal meghittebb, bensőségesebb hangulatot teremt, mint bármelyik másik ünnep. A hab a tortán, hogy ilyenkor tényleg van időnk, hogy leüljünk és együtt eltöltsünk pár órát. Beszélgetünk, felidézzük az elmúlt évek eseményeit, ünnepelünk, szeretjük egymást és ez ilyenkor még csodálatosabb.

Emlékszem, kiskoromban is mennyire vártam a Karácsonyt. Ha az adventi naptárban lévő csokik elfogytával megérkezett volna a Karácsony, képes lettem volna egyszerre megenni az összes csokit.. :) Pedig akkor sem az ajándékok miatt vártam igazán, hanem azért, hogy megint összegyűljön a család és együtt legyünk. Mert az olyan jó. Meghitt, békés, örömteli pillanat.

Nekem ezért szép a Karácsony.


Bár idén nem tudom, milyen leszel, mert tavaly Karácsonykor történt egy tragédia a családban. Úgy érzem, sosem lesz már olyan szép a Karácsony, mint eddig. :(

18/L

2013. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szeretem, hogy ilyenkor minden szebb, többet nevetünk, szeretem a karácsonyfa látványát.

A karácsony előtti sürgés-forgást is szeretem. Meg persze ilyenkor itthon lehetek, nem kell tanulni... :) Várom már!

2013. dec. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én minden évben a karácsonyt várom, és nem az ajándékok miatt, hanem mert együtt a család és minden meghitt.:) És ezekért a percekért él az ember csak, mint amikor a gyerekek izgatottak az ajándékok miatt és amikor dekoráljuk a házat, vagy a karácsonyfa díszítés és hogy a távoli rokonokkal találkozunk. És persze a karácsonyi konyha is nagyon jó, mint a bejgli, vagy az aszalt gyümölcsök.
2013. dec. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De jó olvasni ezeket :) Amúgy én is várom.és nem csak az ajándékok miatt. Mi a véleményetek azokról,akik legszebb szóval mondva rossznak gondolják ezt az ünnepet?
2013. dec. 8. 18:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenek oka van.Valoszinuleg az olyanok helyebe neked se lenne jo,szep karacsonyod.
2013. dec. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Beülni a szépen feldíszített karácsonyfa mellé,és semmit nem csinálni, csak beszélgetni, vagy csak pihenni. Meg azt, amikor valaki örül az ajándékomnak. Amikor a kisfiam észreveszi, hogy megjött a JÉzuska...stb.
2013. dec. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

sok mindent..pl. nincs rohanás, együtt van a család, mindenki boldog, és az a legjobb, ha nem az ajándékokról szól. hanem a szeretetről. vagyis erről kéne, hogy szóljon, csak sajnos ma már nem mindenhol ez a legfontosabb, hanem a tengernyi ajándék, és mindenki arra vár, hogy végre kibontsa őket aztán menjen vissza a saját világába.

sajnos az idei karácsonyom nem lesz valami jó, mert sokat kell tanulnom. továbbá az az egy baj a karácsonnyal, hogy már novemberben játsszák a zenéket meg mindenhol karácsonyi cuccok, és mire odaérünk, hogy tényleg karácsony van, már elmegy az embernek a kedve.. legalábbis szerintem ezért nem szeretik az emberek.14/L

2013. dec. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Egy vagyok azok közül, akik nem szeretik.. Oké, csak részben, mert azért mindig várom, csak csalódás a vége.. És nem az ajándékok miatt...

Röviden, hogy miért nem szeretem? Mert igezán nincs túl sok, jó élményem.. Néhány példa. karácsony előtt költöztünk.. Karácsonykor voltak felfordulások. Szenteste a tesóm elkezdett pofázni, hogy nem merjek öcsém legójához nyúlni, mert az az övé, én ruhát kaptam ( segíteni akartam építeni, mert nem boldogult vele..) Eltűnt az ajándékom. Öcsémmel mindig kivételeztek. Anyám folyton panaszkodik, hogy nem tud ajándékot venni, max 500-1000Ft értékben. Oké, kapok egy olyan cuccot, amit szerintem ingyen meg tudott szerezni ( érzem rajta, hogy örülj, mégis kaptál valamit), öcsémre ráköltött közel 10 ezret... Mindig vita volt. Apám dvd-t kapott ajándékba, hiába a jó filmek, villany lekapcsolva, nézzük a horgászműsort ( ami egyedül őt érdekli), néma csönd, ha valaki megszólal, apám ideges. Megfenyeget hogy felpofoz, mikor kiáltottam egyet ( öcsém belépcsípett...) Később. 1 emberrel akarok lenni, de nem lehet. Magyányo vagyok, hiába van ott a családom... Mostanában. Hozzánk nem jönnek, ( merem remélni), mert viselkedni nem tudnak. Mindenbe belekötnek, csak politizálnak, meg nyafognak mindenért.

Anyám pl. beleköt, hogy miért ezt meg azt sütök, mennyi pénzem van, hogy ilyeneket sütök, stb... Miért kell ilyen drága ajándék a gyereknek..

( lányom dec. 20-án született, névnapja 2-án volt, mástól nem kap ajándékot, stb. Anyám szerint tök jó, hogy együtt lehet ünnepelni a kettőt). Már most mondja, hogy nem tud a gyereknek ajándékot venni... Stb stb..


Ennek ellenére mindig várom, mostanában főleg azért, hogy a kislányom mennyire várja a Jézuskát, a fenyőfát, ilyeneket :)


Szóval hidd el, mindennek megvan az oka. Pl. nagyon utálom, hogy nálunk nincs jó kis családi összetartás, szeretet, stb.. Mindegy, nekem ez jutott...

2013. dec. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kívánom hogy idén jobb legyen neked :) egyébként már értem :/
2013. dec. 13. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!