Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Elvált szülők gyerekei!...

Elvált szülők gyerekei! Nálatok hogy telt a születtek válása utáni első karácsony?

Figyelt kérdés
A szülei nyáron váltak el. Régebben mindig úgy volt, hogy szenteste itthon voltunk , 25-én egyik mamámékhoz, 26-án másik mamámékhoz (akit nem kedvelek, mert sz@rik ránk) mentünk. És most nem tudom,hogy lesz, mert apám az anyjához költözött (neki az anyját nem kedvelem) és megkért, hogy töltsék ott valamennyi időt az öcsém mel együtt. Viszont én nem akarok azzal a nagyanyámmal lenni, de apámmal igen. Hogy oldjuk meg? Mikor menjek kihez? Nálatok ez hogyan van megoldva? Bocsi, ha kicsit érthetetlen, de zaklatott vagyok és telefonról írok. És még annyit, hogy 23-án nem tudok apámmal találkozni, mert ajándékokat kell gyártanom. 12/L
2013. dec. 20. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:

nálunk azelőtt mindig az volt, hogy a két nagyi átjött szenteste, 25-én keresztanyámhoz mentünk, 26-án tesóm keresztszüleihez. válás után anyunál nagyival volt a 24-25, 26-27 meg rohangásztunk apám meg a keresztek között. Én a keresztanyám nem bírom... Allergiás vagyok a kutyákra, neki meg ott van Fifike, sose lehetett ablakot nyitni, mert akkor megfázna... Én meg fulladjak meg.


Szerintem próbáld meg ledumálni, hogy valahol külön találkozzatok. Ha tűrhető viszonyban vannak szüleid, kérd meg, hogy had jöjjön apád hozzátok. Vagy menjetek oda együtt az öcséddel, és ha ő kijön a nagyival, menjenek el valahova. El kell mondanod apudnak, hogy nem akarsz a nagyival lenni, különben nem tud segíteni megoldani.

2013. dec. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, a válás előtt is minden karácsonykor találkoztál azzal a mamáddal, akit "nem szeretsz". Akkor most sem lenne más, nem?

Én is hasonló korú voltam, mikor elváltak a szüleim és mostanáig egy napot eltöltök mindkét nagyszülői családomnál karácsonykor. Utólag rájöttem, hogy a válásuk után meg kellett volna nyíltan mondanom, hogy kivel nem szeretek lenni. Semmi rossz nem lett volna. Elgondolkodtak volna a felnőttek, hogy "vajon a gyerek a hülye, vagy mi csinálunk valamit rosszul?". Hidd el, hogy nagyon is számít, hogy mit gondolsz, és ha nem érzed magad jól a mamád társaságában (vagy akárkijében) akkor nem kell vele lenned és ne érezz ezért bűntudatot! A karácsony pedig egy álszent ünnep, ezért pláne ne bánkódj!

2013. dec. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, jól értetted, az elmúlt években mindig töltöttem nála egy napot, de akkor még jobb volt a helyzet, havonta 1x-2x áthívott minket ebédre. De mióta a a szüleim elváltak (6 hónapja) egy szót se beszéltem vele. Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 23. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!