Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Kinek mikor és hogyan történik...

Kinek mikor és hogyan történik a karácsonyi kajálás?

Figyelt kérdés

Nálunk úgy van, hogy 24. este van a nagy ünnepi vacsora amikor együtt a család, a kaja általában halászlé és kirántott hal (ponty). Ezután szét osztjuk egymás között az ajándékokat.

Másnap csak ünnepi ebéd van ami pulyka, de az már csak szűk körű és semmi extra.



2013. dec. 23. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében ugyanígy, csak annyi különbséggel, hogy mindkettő szűk körben, mert kicsi a család: nekem nincs testvérem, anyukámnak sem, apukámnak is csak egy.


28/F

2013. dec. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonlóan.

24. Olyan délután 4-5 fele van az ünnepi vacsi ami halászlé és kirántott hús meg hal.

25. Régen a nagyszüleimnél volt, de mivel már csak nagyapám él, így őt elhívjuk 24-én hozzánk csak hogy ne legyen egyedül és 25-én is itt van velünk, az ünnepi ebéd akkor is ugyanaz.

26-án Már szolidabbra vesszük a figurát akkor általában a család barátnál vagyunk mivel más rokonunk sajnos nincs, ott minden évben más a kaja, de azt tudom hogy ott bográcsban főzött halászlé fog várni minket ami picivel más mint a hazai.

Nálunk most kivételesen úgy lesz a 24. hogy együtt a szűk család, bátyámnak külön családja van már ők együtt ünnepelnek a 2 éves kislányukkal, én nekem a barátnőm még a szüleinél karácsonyozik, még elég friss a kapcsolatunk fél éve sem vagyunk együtt. De 25-én átjön hozzánk ő is ebédre amikor bátyámék jönnek hozzánk. Mivel barátnőméknél a 25 nem nagy durranás mert náluk a 24 és a 26 a komolyabb része 25-én ők csak punnyadni szoktak szinte így a barátnőm átjön hozzánk mert a szülei is valami ismerősükhöz mennek de oda a barátnőm nem akar menni így áthívtam hozzám mert eljött az ideje hogy megismerje a családomat. Egyedül anyukámat ismeri csak, és már többször mondták a szüleim hogy mutassam már be nekik az első barátnőmet :) Úgyhogy a 25 nálunk picit változatosabb lesz.

2013. dec. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

En meg csak a 24.-ei menut tudom. Nalunk amugy eleg furin fog most menni a kajalas. :D

Ebedre sult pisztrang, sult harcsafile majonezes krumplisalataval, delutan (amikor mar sotet van) a kistesoimmal, Apaval es a ket nagyszulommel elmegyunk setalni, addig a Jezuska (Anya) kipakolja az ajandekokat, visszajovunk, kibontjuk az ajandekokat, aztan vacsira halaszlet es makosgubat eszunk. :)

(14/L)

2013. dec. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
67%
Szűk körben, négyesben ünneplünk. 24-én este eszünk halat sütve és főzve. A férjem és a gyerekek ünneplőben lesznek. A férjem fehér csíkos ingben, fekete nadrágban; a két fiam, ők ikrek: lila egybe részes bársonyruhában és fehér nejlonharisnyában lesznek, négy évesek.
2013. dec. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ma este családi körben,ami annyit tesz,hogy apum,anyum,tesóm,apum anyukája és én rántott fogast és halászlét fogunk enni.Holnap nálunk lesz ebéd(libacomb),amire lehet,hogy feljön a másik mamám,de nem biztos,mert az élettársa az elmúlt napokban balesetet szenvedett,így ő rá kell figyelni.26.-án szintén nálunk lesz az ebéd(töltött káposzta),de ezt már csak négyesben fogyasztjuk.Régebben kijártunk mindkét mamához enni,de az egyik mamám már nagyon idős,a másikhoz meg a feljebb leírt ok miatt nem megyünk ebédelni.

15/L

2013. dec. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Általában szenteste szokott lenni az ünnepi étkezés, de tegnap kivételesen délben ettük a halászlét, este pedig a napközben kisütött kacsamájat hidegen. A vacsora után volt az ajándékosztás. Ma pedig kacsasült lesz párolt vörös káposztával. Aztán délután templomba megyünk. :)
2013. dec. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!