Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nem kaptam semmit karácsonyra...

Nem kaptam semmit karácsonyra (tudom nem ide tartozik), de nagyon szomorú vagyok hogy az osztálytársaim direkt nekem mondják milyen nagy dolgot kapnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az osztálytársaim, direkt nálam dicsekednek hogy ő 50000-res telefont, 170000-es gépet kapott karácsonya, én meg semmit, és ez nagyon elszomorít, mindenki skypeon rámír hogy nézd már telót kaptam, próbálok nem oda figyelni de még is szomorú vagyok, nem az zavar hogy nem kapok semmit, mert szülinapomra se kaptam, hanem hogy direkt gyötörnek hogy milyen jó lenne nekem is új teló, ruha, gép( főleg hogy nekem a programozás a hobbim) stb..., nagyon letört vagyok, mit tegyek hogy vidámabb legyek ezen a boldog ünnepen?(vicces filmeket már próbáltam)
2013. dec. 25. 12:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Az ünnep lényege nem az ajándék.Bár én is szomorú lennék,nem akarok képmutató lenni.Legyél a családoddal,és gondolj arra,hogy milyen szánalmasak,hogy nekik csak a pénz,meg az számít,hogy másokat bosszantsanak a szeretet ünnepén.amúgy szerintem tiltsd le őket a skype-ról.

Egyébként hogyhogy nem kaptál semmit?

2013. dec. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez néhány osztálytársad műveletlensége, tuskósága, h annak dicsekednek, aki rosszabb anyagi körülményekkel rendelkezik. Anyuci, apuci biztosítja a gazdag karácsonyt, de azt észt, tisztelettudást, illedelmességet, empátiát nem lehet pénzből megvenni.

Én megpróbálnék úgy állni a dolgokhoz, felülemelkedem a többiek modortalanságán, tudom, h nekem van több eszem.

Ha a programozás a hobbid, akokr talán majd egyszer programozó matematikus, fejlesztő, IT bubó leszel, akik jól keresnek. Amikor már Te sem a szüleidtől függsz, hanem a saját lábadra állsz, akkor Te is megengedhetsz magadnak és családodnak kiadósabb karácsonyt.

2013. dec. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

én ugyan nem keresek rosszul, de ha igazán különleges ajándékot akarok adni, akkor kézzel készítek valamit, és egy saját készítésű bárminek is sokkal jobban örülök, mert az az ajándék igazi lényege, h szeretettel add, belevidd az idődet, kreativitásodat, a célszemélyre szabd az ajándékot.

Pl. legjobb barátnőmnek szülinapjára varrtam egyszer egy párnát tinikorunkban, és olyan jó érzés, mikor meglátogatom, és látom, h a párna még mindig ott van a lakásban! (szerinted egy 50,000-es telefon hol lesz 1O év múlva...?)

az osztálytársaidat elvakítják az anyagiak. Te maradj tiszta, és sose felejtd el, h a karácsony nem erről szól.

2013. dec. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Próbálkozom, és igen jó ötlet le is tiltom őket skype-ról, amúgy hozzá kell tennem, nekem a programozásból származik egy kis komolyság, és azt veszem észre hogy azok dicsekednek nekem akik a jegyeik alapján alig mennek át a vizsgán, és felnőtt korukban elképzelem hogy nem 50000FT-os telefon de még ennivalóra se lesz pénzük. Én inkább tartom magam annál hogy kibontakoztatom a programozást ami utánanéztem és tényleg jól keres, és én ha nem is gazdag, de legalább olyan körülményeket tudjak majd jövendőbeli családomnak biztosítani hogy mosolyogva megélhessünk. Nem félek bevallani 13 éves vagyok csak, és tavaly egy (nemzetközi)informatikai versenyen a saját kezem által megírt játékprogrammal 5. lettem, és amikor hoztam haza az ajándékot már nem volt nagy a szájuk(pedig nem is mondtam mit nyertem(nem is akartam dicsekedni) csak az infótanárom ragaszkodott egy képhez, és ott látták). Köszönöm tényleg csak bele kellett gondolni, hogy ők nem igazi barátok.
2013. dec. 25. 13:51
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Tiltsd le őket/legyél rejtve/ne olvasd amit írnak. Elég k*csögség tőlük... Fel a fejjel és boldog karácsonyt! =)
2013. dec. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Boldog karácsonyt nektek, ja és elnézést elírtam, 6. lettem, de azért az is jó.
2013. dec. 25. 13:56
 7/21 anonim ***** válasza:
66%

Nemzetközi versenyen hatodik? hát az tökjó! ügyes vagy! :)

az igazi barátok sose lesznek irigyek Rád az eredményeid, vagy vagyontárgyaid miatt.

további kellemes karácsonyt! menj tömd meg a hasad! :)

2013. dec. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Megfordult a kocka, a mama nagyon jó ajándékot adott(ezt nem akarom nyilvánosságra hozni, mert dicsekedés lenne), de persze a legjobb amit adott az a szeretete volt.
2013. dec. 25. 15:27
 9/21 anonim ***** válasza:
71%
na azért örülök hogy végre elégedett lettél! :D boldog karácsonyt!
2013. dec. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%
Azért írd meg, hogy mit kaptál! Az írásodból látszik, hogy nem dicsekedni akarsz vele :) 13/L
2013. dec. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!