Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Utálom a karácsonyt, mert...

Utálom a karácsonyt, mert egyedül kell töltenem . Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Már egy pár éve egyedül karácsonyozok :( A párommal azt terveztük , hogy együtt ünnepeljük , de szakítottunk :( Nagyon rossz érzés , hogy más családok együtt szeretetben vannak, én meg egyedül.

2014. nov. 21. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
Hogy más családok együtt vannak ez neked nem jó. Nem is csoda hogy egyedül vagy .
2014. nov. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
24 éve egyedül töltöm. Ettől még nem utálom a karácsonyt, rossz egyedül, de hát ez van. Nem tudok ismerkedni. A szüleim velem vannak, de az mégsem ugyanaz mint egy barátnő.
2014. nov. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Félre értessz . Annak örülök , hogy legalább másnak van egy családja , csak rossz , hogy nekem nincs.
2014. nov. 21. 17:06
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem a szüleim sincsenek velem.
2014. nov. 21. 17:06
 5/13 anonim válasza:
100%

21 éves vagyok, és nem tartom a kapcsolatot sem a szüleimmel, sem pedig a rokonság nagy részével. Ennek nyilván nyomós oka van, de ilyenkor ünnepekkor kicsit nekem is összeszorul a szívem. Az elmúlt 10 évben viszont volt lehetőségem hozzászokni a dologhoz, és olyan emberekkel körülvenni magam, akik amolyan családpótlékként széppé teszik nekem ezt az ünnepet. 18 éves koromig (tehát 7 évig) a nevelőanyámmal és az intézetes "tesóimmal" ünnepeltünk, mivel hogy velük is laktam. Aztán szerencsére el tudtam költözni, már 3 éve lakom a párommal, 1 éve élünk a saját kis lakásunkban, és ez az első közös karácsonyunk! Mindannak ellenére, hogy a négy tesómból csupán kettővel tartom a kapcsolatot, és hogy a szüleimnek még csak a hangjától is kiráz a hideg, én imádom a karácsonyt. Újradefiniáltam, és igyekeztem értelmet adni annak, amim van. Nem tudom, hogy te miért nem tudod a családoddal tölteni az ünnepeket, de ha egy mód van rá, próbáld megoldani, hogy legalább egyetlen családtag vagy barát veled legyen.


Hidd el, azt az ürességet és szeretethiányt, ami benned van, rajtad kívül senki sem tudja kitölteni. Minden agyban dől el - ez nagyon igaz. Ha ez a karácsony most rosszabbul sikerül, hát ez van, majd a következőt máshogy csinálod! Lényeg, hogy maradj pozitív, mindegy, mi történik!


A legjobbakat!

2014. nov. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

Első válaszoló! Annyira szánalmas, hogy szándékosan kiforgatod a kérdező szavait!


Második válaszoló! Legalább jóban vagy a szüleiddel, ez is valami. A mostani barátomnak egyébként 22 éves koráig egyáltalán nem volt barátnője! Illetve hazudok, mert volt egy kemény 3 napos kapcsolata... :D :D Aztán jöttem én, és szerintem élete szerelme vagyok. Tiszta álomcsaj! És szerény... Szóval csak azt akarom mondani, hogy szerintem biztos te is hamarosan megtalálod a párodat! :) Kitartás!

2014. nov. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Hát igazából anyum ott hagyott 10 éves koromban, azóta hallani sem akar rólam . Apum meg dolgozik karácsonykor is, nem törődik velem egyáltalán. Tavaly karácsonykor ki voltam nagyon borulva és ittam inkább. Kb 3 éveketten karácsonyoztam apummal , akkor meg kiabált velem kb ok nélkül . Én meg bevonultam a szobámba sírni. Az a baj , hogy nekem nincs olyan "család pótló ismerősöm " . Örülök neki , hogy úgy alakult , hogy megtaláltad az igazit ! Remélem sokáig boldogok lesztek , negérdemled! :) Tudom milyen ezt végig csinálni. Remélem , hogy hamar rám is rámtalál .
2014. nov. 21. 18:39
 8/13 A kérdező kommentje:
megérdemled
2014. nov. 21. 18:42
 9/13 Manó11 válasza:
sajnálom hogy nem törődik veled apud. de ne keseredj el,biztosan hamar találsz majd valakit,akivel boldog leszel. a legjobbakat kívánom!
2014. nov. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm !
2014. nov. 25. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!