Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miert akkora bun egy Muszlimna...

Miert akkora bun egy Muszlimnak ha karacsonyt tart?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Muszlim vagyok es Jezusra nem Isten fiakent tekintunk hanem profetakent, szoval vilagos hogy nem unnepelhetjuk a karacsonyt "Isten fia szuletesekent" De ha az adatok valosak es tenyleg azon a napon szuletett Jezus, akkor miert nem "unnepelhetjuk" a profeta szuletesekent? Mindenki pokolba vezeto utkent beszel a karacsony unnepleserol, de ha en tudom hogy nem Istennek a fia, akkor attol mert tele rakom diszekkel es egokkel a hazat miert lennek bunos? Egy e'gosor nem Jezust szimbolizalja, sot semmit sem szimbolizal csak dekoracio, es attol nem leszek se hitetlen sem pedig bunos, hogy feldiszitem vele a hazat pont karacsony idoszakan. A dekoralas semmit sem vesz el a hitembol vagy ad hozza. Nem jelenti hogy elismerem Jezust mint Isten fiat.



2014. nov. 29. 14:05
1 2
 1/12 anonim válasza:
Gondolom, a többi muszlim társad tartja bűnnek - ezt velük kell megbeszélned.
2014. nov. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem bűn, dehogy is! :)


Egy csomó "keresztény" sem azért díszíti fel a házat, mert annyira nagyon hinne Jézusban, (akár prófétaként, akár Isten fiaként). Szerintem szép szokás az ajándékozás, a ház feldíszítése is, szerintem ez ma már nagyon nem vallásfüggő! :)

2014. nov. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Jézus nem azon a napon született, valószínűleg márciusban, egyrészt a keresztény felekezetek között is is van eltérés, hogy melyik nap ünneplik a karácsonyt, másrészt a dec 24. pl az ókori rómaiak egyik ünnepe a saturnalia volt, amit egyszerűen valamikor a harmadik században elkezdtek, Jézus (ra) születésekent ünnepelni. Muszlim,ént meg azert nem szabd unnepelned, mert a próféta (saw) nem hagyta meg nekünk hagyományba, es amit o nem hagyott meg az újítás, azaz valami olyat behozni a vallásba, aminek nincs ott semmi keresni valója (mint látod a kereszténységben sincs sok). Annak meg nem tudom mi értelme, hogy csak úgy random feldíszíted a hazát, de azt ne felejtsd, gogy Allah a szándékot nézi, tehát, azt, hogy miért is díszítettél. Arra meg egyébként van hagyomány, hogy ne utánozzátok a zsidókat es a keresztényeket.
2014. nov. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk sem Jézus születésnapjáról szól. Az ateisták is ünneplik mégpedig a szeretet ünnepeként. Ezt te döntsd el hogy megtartod-e vagy sem! Ne halgass másokra. Ha te úgy érzed hogy szeretnéd megtartani akkor tartsd!!!
2014. nov. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

[link]


A férjem muszlim, én nem - mi szoktunk karácsonyfát állítani és ajándékot venni a gyerekeknek. A kicsik nagyon várják és szeretik, mint ahogy a készülődést, mézeskalács sütést és mindent, ami vele jár. Ugyanúgy megtartjuk, mint ahogy pl a ramadánt vagy eid el fitrt stb. A különbség, hogy a karácsony számunkra a szeretetről és a hagyományról szól, nem a kereszténységről.

2014. nov. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

A mai muszlimok között -minden bizonnyal arab országbeli politikai hatásra- jelen van egy erős Amerika- és Nyugatellenes, antiglobalista, antikapitalista nézet.


Mivel a Karácsony mai ünneplési stílusa egy nagyrészt szekuláris alapokon nyugvó amerikai és nyugat-európai eredetű szokás, valamint fontos szerepet kap benne az ajándékozás és az ehhez szükséges vásárlás, valószínűleg egyfajta Nyugatmajmolást, utánzást vélnek felfedezni benne.


Iránban van is erre egy szó "Gharbzadegi" jelentése kb. "Nyugatőrület". Ezt nem csak a vallásos muszlimok, de sok szekuláris iráni, közel-keleti is rossz dolognak tartja.


Ez gondolom ahhoz hasonló, mint ahogy egyes magyarok rossz szemmel nézik a Halloween vagy a Valentín-nap ünneplését, pedig ateisták.

2014. nov. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Valahol egyetértek a hatos válaszolóval, de szerintem teljesen más, ha egy magyar muszlim ünnepli a karácsonyt és ha pl egy arab muszlim aki arab országban lakik. Az utóbbira mondhatod, hogy nyugatmajmolás (ó, tudnék mesélni, pl egyiptomi általános iskolában haloween partit tartottak és beöltözve kellett küldeni a gyereket) - de egy magyar azért akkor is megtartja a karácsonyt, ha nem vallásos vagy netán nem is hisz Istenben. Mert az ország kultúrájának a része. Nem azért tartja, mert buzgó keresztény.
2014. nov. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
57%

mi a muszlimok sem ünneplünk a MOHAMMED prófétánk születés napja mert az nem a szunnahből hogy ünnepaljuk .

de ha ünnepeljük a karácsony velük ezt jelenti hogy mi elfogadunk amit hitnek és ez nem lesz jó a muszlimnak.

2014. dec. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Ezt olvasd el:


www.miraathpublications.net/wp-content/uploads/2014/12/The-Prohibition-of-participating-with-the-Disbelievers-in-their-Celebrations.pdf

2014. dec. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nem bűn, csak ha annak tartod, illetve tartja a családod! Nekem több muszlim ismerősöm van Pakisztán, Irak, Torokország, Albániából, és ezekben az országokban eléggé komolyan veszik a vallást. Ők eljöttek onnan és tartják a karácsonyt, mármint ők azt mondják, tisztelik Jézust mint a prófétát, ezért, ünneplik, és a ti vallásotok is a család az szent, ebben az ünnepben nekünk is ezt jelenti, még azoknak is akik nem igaz hitűek, ebben az időszakban valami más lesz, érdekes élmény lenne neked is. Mellesleg a férfi házasodhat is keresztény nővel, ebben az esetben is lenne ünnepelve a karácsony, természetesen ha nem erőltetik fel vegye a ti vallásotokat. Beszéld meg a szüleiddel, engedjék meg, mond el nekik, amit itt fönn le írtál, látni fogják hit hű muszlim vagy, aki egy hit hű muszlimhoz megy majd férjhez, (gondolom lány vagy) mivel itt éltek itt ezek a szokások, és szép meghitt, szeretnéd legyen karácsony fátok, stb! Mikor nektek Ramadán van az egy komoly ünnep ha jól tudok komoly bőjtel társul, itt mi toleráljuk és pl a munkahelyemen mi nem eszünk mert a munkatársaimnak majdnem fele muszlim, én kereszténykényt nem eszem mikor nekik nem szabad. Az ok miattuk van, de attól én nem leszek muszlim, de az összetartás meg éri naplemente után meg együtt eszünk. Igaz én Londonban lakom talán itt könnyebb elfogadni a másságot, és tisztelni azt meglátni a jót más kultúrában vallásban stb. Írj sikerült díszíteni dekorálni ? kíváncsi vagyok!
2014. dec. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!