Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nektek is van olyan, hogy...

Nektek is van olyan, hogy megbeszélitek pl szülőkkel hogy nem vesztek ajándékot egymásnak, és ennek ellenére mindketten vesztek végül?

Figyelt kérdés

Nálunk tavaly ez volt. Idén is megbeszéltük, hogy nem veszünk ajándékot. Erre mégis megtudtam, hogy szüleim néztek valamit nekünk. Hogy beszéljem le őket, hogy ne vegyünk már egymásnak semmit?

Tavaly úgy jártunk, hogy amit vettek ki kellett cserélnem mert nem tetszett.

Feleslegesnek tartom az ajándékozást. De ezt már elmagyaráztam nekik. De nem értik meg. Amúgy most nálunk a költségvetésbe sem nagyon fér bele, mert babát várunk.



2014. dec. 13. 18:00
 1/1 anonim válasza:
Nálunk 4 éve ez van. Idén már teljesen hányingerem van a karácsonytól, mert anyám annyit hisztizik az ajándékozással kapcsolatban. Már 40 körül vagyunk mindhárman testvérek, számomra már csak a családban lévő 1 szem gyereknek adni öröm,ő mindig kap is ajándékot. A férjemmel évek óta úgy gondoljuk, hogy a karácsony a meghitt beszélgetésekről, a pihenésről, együttlétről, szeretetről szóljon a tág családi körben, de egyébként meg ezt a szinten próbáljuk tartani egész évben.... A család ezt nem bírja megérteni. Évente néhányszor találkozunk eleve, a távolság miatt, és nekem sokkal fontosabb lenne,hogy egy jó ebéd/vacsora közben felszabadultan beszélgessünk,stb...Ehhez képest minden évben tömött szatyrokkal jönnek, amit eldugdosnak az ajtó mögé, mi meg mérgelődhetünk utána. A fiú tesóm meg képes anyámnak pénzt adni, hogy ő vegyen a mi nevünkben neki (tesómnak) valamit. Hát normális dolog ez? Közben meg minket zrikál, hogy kispolgárok vagyunk,stb...Tavaly ebből akkora vita volt, hogy idén meg se hívtuk, gondoljon mindenki, amit akar, de én már hetek óta stresszelek a karácsonytól, és nem erről kéne szólnia!
2014. dec. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!