Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nálatok hogy szokott telni a...

Nálatok hogy szokott telni a karácsony? Milyen finomságokat szoktatok ilyenkor sütni? Az ajándékbontás nálatok mikor van? Valami jó kis ajándékötleteket írnátok? Milyen ajándékokat vetettek ill. miket kaptatok?

Figyelt kérdés
Legfőképp sütikre lennék kíváncsi, tavaly kókusztekercset, mikulásmuffint, és szedres álompitét csináltam.

2015. okt. 26. 11:11
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Én is remélem hogy idén fehér karácsonyunk lesz. Jó lenne már. Utolsó tudom hogy nem ide tartozik de Marilyn Manson koncerten voltál már?
2015. okt. 27. 10:48
 12/16 anonim ***** válasza:

"régi" családomban közel 20 félét szoktunk sütni. Mézeskalács, lekváros linzer, húsdarálós, csokiskalács, kolbászos és sajtos kalács, sajtos tallér, mézeskrémes, kosárkák (kakaós-diós kis kosárban vaníliás krém, csokival leöntve és cukorkákkal megszórva), diócska, kókuszkocka, gesztenyés levél...

"új" családomban igyekszem minél kevesebbet sütni (sem a férjem sem én nem nagyon ehetünk édességet) diós, mákos bejgli, mindig van egy új íz is (volt már gesztenyés, csokis, csokis-meggyes, csokis-marcipános, legutóbb diós-marcipános), mézeskalács

Idén szerintem marcipános- aszaltgyümölcsös rudat készítek majd, kipróbálok egy gluténmentes mézeskalács receptet, és lesz vaníliás kifli (+ a bejglik)


Ajándékozás "régi" családban vacsora után, "újban" vacsora előtt (a karácsonyfa előtt szoktam megteríteni, pici a gyerek, nem bírna megülni a becsomagolt ajándékok mellett. Ajándékbontás, fél óra játszás aztán vacsi)

2015. okt. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi. :) Belinkelnéd a hókifli recepjét?
2015. okt. 27. 18:27
 14/16 A kérdező kommentje:

*vaníliás kifli

Bocsánat, én mindig hókiflinek mondom.

2015. okt. 27. 18:30
 15/16 anonim ***** válasza:

Linkelhetném, de akkor fordítóznod kell :) Inkább leírom.:)


440g finomliszt, 220 g vaj, 190 g porcukor, 1 cs. vaníliás cukor, 80g vaníliás pudingpor (=2 csomag), 4 tojássárgája, 4 kanál tej.


Mindent összegyúrsz. Kis kiflicskéket formálsz ( tésztamennyiséget 8 részre osztod, mindegyikből egy 25 centi hosszú hengert formálsz, ezt egy centis darabkákra vágod, és azokat kis kifliformára alakítod)


180 fokos sütőben 15 percig sütöd, mikor kész még melegen meghempergeted vaníliával ízesített porcukorban.

2015. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is hókifli, beigli szokott lenni. Néha még krémes és piskótatekercs.

Ajándékbontás szenteste van, 8óra után általában. A karácsony általában a készülődések miatt pörgős, de estére mindenki megnyugszik, és egész meghitt. :)

Ajándékötlet kinek kellene? Így nehéz segíteni..

Még nem vettem semmit, de lassan nézelődök.. november végére már általában elkezdem, mert a nagy tömeget szeretem elkerülni.. valami úgy is marad 20.-a körül is ami elmarad...

2015. nov. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!