Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ki hogyan látja előre a...

Ki hogyan látja előre a Karácsonyt, mit fog csinálni? Van, aki már most tervezget? A családoddal/pároddal, vagy egyedül töltöd majd az ünnepeket?

Figyelt kérdés

2016. szept. 19. 12:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Én már rég elterveztem, és nem azért, mert annyira Karácsony-rajongó lennék, pusztán szükséges volt az előre tervezés, és a megtakarított pénz.

A városunk aluljárójában "ismerek" kb 3-4 hajléktalan öreg bácsit és nénit, és az ő Karácsonyukat szeretném szebbé tenni. Alapjaiban nem vagyok hívő, szóval úgy tekintek erre az ünnepre, mint a szeretet ünnepére, vallásos maszlagok nélkül.

Eddig még csak pár cuccot vettem, hiszen azért mégiscsak messze van a december.

Egyenlőre felszerelkeztem egy csomó puha takaróval, meg párnával, amit majd szétosztok köztük. Ha bejön a téli ruhaszezon, jöhetnek a meleg sálak, sapkák, pulóverek, esetleg egy-két melegebb cipő.

Karácsony előtt pedig jöhet a sütés-főzés. Készülök majd nekik halászlével, valami meleg egytálétellel, sütikkel, viszek nekik forralt bort és más italokat is.

Emiatt eléggé kellett spórolnom, de úgy érzem, meg fogja érni. Nem kevés pénzt költök rájuk, főleg úgy, hogy a családtagjaimat sem felejthetem ki, sem a két kutyámat. A nap menetét valahogy úgy tervezem, hogy 24-én otthon ugye még felpakolok, meg befejezem a konyhai részét a dolognak, utána este otthon hagyom a két kutyát ( olyankor általában lefeküdnek aludni a tapasztalataim szerint ), és mint egy málhás ló, elindulok a hajléktalanokhoz a takarókkal, párnákkal, ruhákkal, kajával és itallal. Tavaly a segítségemre volt a cipekedésben egy úriember, de a családjához sietett, miután az aluljáróban segített lepakolni. Ha ebben az évben nem lesz, majd megoldom egyedül (:

Utána szétosztom köztük a dolgokat, esznek-isznak, beszélgetünk. Megköszönnek mindent, én boldog vagyok, hazamegyek, otthon pedig vár a két kutyám, akiknek szintén csapok valami karácsonyi vacsit. Utána nézek valami filmet, közben sütizek, kutyázok. Magamra nem nagyon költök semmit, sőt, nyár közepétől spórolok, hogy minden biztos legyen. 25-én pedig a családhoz ugrom be, és én ott eszek igazi karácsonyi vacsorát, beszélgetünk, vitatkozunk, uncsi filmeket nézünk. A nővéremen kívül amúgy senki se tud semmit arról, mit szoktam csinálni olyankor, mert úgy érzem, hülyének néznének miatta.

A családban sose volt nagy ajándékozás, egy-két apróság, így arra szerencsére nincs nagy gondom. Tavaly volt ilyen cipős doboz akció is, megtöltöttem hármat is, remélem, jó helyre kerültek. Nem tudom, ebben az évben lesz-e, de ha igen, akkor abba is beszállok. :)

2016. szept. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ó, előző vagyok, 26/N.
2016. szept. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Csodálatos, hogy vannak még ilyen emberek, akik ennyire kedvesek, és figyelembe veszik a környezetükben élők helyzetét is. Remélem, hogy minden jól fog sikerülni. :)

2016. szept. 19. 12:55
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Pont az ilyen előre eltervezésben és a görcsben, hogy "mit vegyek a családomnak, mert Karácsony van és kötelező" felfogásban veszik el a Karácsony szelleme.

Nem vagyok ünnep ellenes, és szeretem meglepni a szeretteimet, de a Karácsony számomra a legutáltabb ünnep amiatt, hogy már október végétől tolják bele a képembe a Karácsonyt a TV-ben, az üzletekben, az utcán, mindenhol.

Hogy ajándékozz ezt, ajándékozz azt, ennyit költs, annyit költs, és aztán jönnek a reklámok, hogy a Karácsony költségeire vegyél fel hitelt is, hogy a legjobban teljen az ünnep.

Aztán az, hogy az ünnepek után kiürült pénztárcával és a felvett hitelt nyögdécselve nem tud élni az ember az meg már más kérdés és oldja meg ahogy akarja..

A legnagyobb ünnep az, amikor együtt van a család, összeül mindenki és beszélget egy jót egy finom ebéd/vacsora mellett.

Csak sajnos ma már a legtöbb helyen csak a kötelező ajándékozásról szól az egész, és ezt is ajnározzák állandóan mindenhol, ha nem költesz el egy vagyont, akkor nem telnek el boldogan az ünnepek.

2016. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Családdal töltöm. Szenteste szűk család. Karácsony valamelyik napja szélesebb család.

Én a két ünnep között úgy tervezem, hogy szabadságon leszek és pihenek :)

Már gondolkodtam pár ajándékötleten. Én van, amit már meg is vettem, mert éppen rátaláltam neten valamire, amit már nagyon régóta kerestem.

2016. szept. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

4: Nálunk pont azért nincs görcs, mert nem az utolsó pillanatban akarunk mindent elintézni.

Így a Karácsony egy valóban békés ünnep, időszak nálunk.

Nincs ajándékozási láz. Csak a hozzánk legközelebb állókat lepjük meg valamivel. Így pénzszórás sincs.

Különösebben nem kell tervezni. Díszek vannak, nem veszünk mindig újat. Ajándékokat folyamatosan veszem, ahogy látok valamit. Decemberben már nem szeretek vásárolni járni. Utálom azt a nagy ideges embertömeget.

Menühöz, sütéshez is megveszem előbb, ami nem romlandó, és épp nincs otthon, pl. liszt, cukor, stb.

A tervezés nem azt jelenti, hogy valamin folyamatosan kattog az ember és idegeskedik.

Szóval én várom. Nálunk sosincs veszekedés, idegeskedés.

2016. szept. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Teljen mindenkinek jól a karácsony, előre is :D
2016. szept. 19. 15:20
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván leszünk egy napot itthon is családilag, meg megyünk a szülőkhöz is. Már írom a listát, hogy milyen filmeket nézzünk meg, ha rossz idő van. Jó idő esetén sétálunk, karácsonyfákat számolunk.
2016. szept. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozni fogok mint majdnem minden Karácsony és szilveszteren. 😊
2016. szept. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Csak ketten leszünk a férjemmel, mert a fiam a karácsonyi szünidejét otthon fogja tölteni Magyarországon. (Angliában élünk) Így nagy felhajtást nem csinálunk. Két ünnep között biztos dolgozni fogunk. Tervben van, hogy egy hagyományos magyar karácsonyi ebédre ( mákos-diós bejgli, töltött káposzta )áthívjuk az angol barátainkat ( 4 fős társaság) de ez még tényleg tervezés alatt áll. Nem igazán akarunk nagy felhajtást csinálni, és spórolni is akarunk, mert februárban 3 hétre megyünk Vietnamba, és Kambodzsába. Inkább ott költekeznénk. Voltaképpen ez lett a mi kettőnk karácsonyi ajándéka.
2016. szept. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!