Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért nem szeretik a Karácsonyt?

Miért nem szeretik a Karácsonyt?

Figyelt kérdés
Én minden évben alig várom, hogy együtt legyen a család, de a családom nem. Anya még talán. A testvéreim mindig hamar túl akarnak lenni rajta, aztán elvonulni. Pedig azt mondják szeretik a Karácsonyt. Kérdezgettem őket, hogy akkor mit csináljunk, amitől nekik is élvezetes lesz, de nem adnak válaszokat. Nekem tök mindegy mit csinálunk, csak együtt legyünk és élvezzék ők is. Lehet unalmas már nekik, hogy ugyanaz a menet minden évben. Van valami ötlet, hogy mi tehetné élvezetesebbé?

2016. nov. 20. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Az elcsendesedés, de ez rám is vonatkozik és már az Advent időszakában.
2016. nov. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
kis gyerekekkel jó szórakozás, mert izgatottak, stb. de idősebb korban már felesleges, mi ajándékot se veszünk, és fát se diszitünk, van családi ebéd és kirakunk az ajtóra valami díszt.
2016. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%
egy színjátszás az egész
2016. nov. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Énekelni szoktatok együtt?
2016. nov. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Mert már csak az ajándékozásról meg a görcsölésről szól sok családban, frusztráltak az emberek. Karikor nincs semmi dolguk az embereknek, így a családok ott maradnak egymás nyakán, és felhúzzák egymás idegeit, egy fedél alá zárva kicsit valamilyen szinten. És kicsit talán lehet, hogy egyeseknél álszent is ez a dolog, meg arra az egy napra meg akarja vásárolni a másiknak a szeretetét, az év többi napján meg felé se néz, mert nem érdekli, és egyáltalán nincsenek is jóban. Szóval olyan van, hogy olyanoknak vesznek ajándékot, akiket amúgy nem is szeretnek, és nem szeretetből, hanem mert "úgy illik", meg "így szokás", meg "azon a napon szeretni kell egymást", és akkor hiába utálja valaki a másikat, már csak abból áll neki ez az ünnep, hogy azon görcsöl, hogy akkor is vegyen neki valamit, amit még meg is tud fizetni, és hasznára is válhat, és fogalma sincs ,hogy mit vegyen,és ráadásul nem is szereti a másikat, de rágörcsöl, mert kényszernek érzi, hogy adjon valamit a másiknak, mert ilyenkor azt kell, meg még akkor esetleg ki is lehet mutatni a másiknak, hogy "lám, én milyen jó vagyok hozzád", és akkor lehet verni a mellét, és ezzel tudja fényezni az egóját, hogy "hú , én most milyen jó voltam a másikkal", lehet tetszelegni meg villogni a másik előtt. Szóval emberek adnak ajándékot olyanoknak, akit nem szeretnek, és az év többi napján amúgy utálják is egymást adott esetben, és nincs is már pénz meg ajándékötlet, szóval így már görcsölés, idegeskedés, feszengés az egész ünnep.
2016. nov. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetek, igyatok jókat, hallgassatok karácsonyi zenét, díszítsétek együtt a fát, ajándékozzátok meg egymást, nézzetek együtt filmet, beszélgessetek!

Nálunk mindig jó a hangulat, én nagyon szeretem a Karácsonyt.

2016. nov. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem szeretik a karácsonyra és az azt megelőző napokban megszokott nyüzsgést. Amúgy megértem. Az ünnepek előtt nagyon megnő a forgalom, a plázák, áruházak tömve vannak, az emberek feszültek, idegesek, sajnos ilyenkor gyakran nem az adventi áhítatot érezzük a levegőben, hanem mintha a világvége közeledne, nem az ünnep. Azt veszem észre, hogy az utakon is megnő ilyenkor a balesetek száma.
2019. szept. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Színjáték az egész karácsony !Utálom !
dec. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!