Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mások hogyan bírják mentálisan...

Mások hogyan bírják mentálisan, anyagilag novembertől tartó költekezést?

Figyelt kérdés

Kezdve a halottak napjával, aki tart haloween, a közben adódó kiadások, számlák, egyéb kiadások, szükséges kiadások kaja, tankolás,telefontöltés, névnapi,születésnapi kiadások.

Akkor ugye most volt a black friday, az is kiadás még ha akciós is.

Akkor itt az Adventi vásárok ideje, vásári kiadás, közben el kell mennibevásárló központba hetente 2-3 alkalom, de közben megjött a 6 havi elmaradt szemétszámla.

De egyik hvégén keresztelőre kell menni, másik vhégén baráti névnapra, közben elromlott vmi otthon pl mosógép, javítás 8000Ft.

Közben az autó kötelezőjét ki kell fizetni, éves díj 16K.

És még nem vettünk semmit karácsonyra, se ajándék, se kaja, kb 60k fog kerülni(szerény karácsony).

A folytonos rohangálást nehéz elviselni, a forgalom, a tömeg, a várakozás orvos/gyógyszertárnál, postánál,bankban mentálisan kiborító.

Ki hogy tudja ezt elviselni?


2016. nov. 29. 11:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Halottak napja - pár kis koszorú vagy virág nem kiadás

Halloween nincs

számlák egyébként is vannak egész évben

Névnap, szülinap - csak a legszűkebb családban ajándékozunk, így nem megterhelő.

Black Friday - nem volt kötelező vásárolni!

Adventi vásár - még nem voltam, de majd megyünk, ott sem szoktam vásárolni, tele van kacattal, megiszunk 1-2 forralt bort, az sem nagy kiadás

Karácsonyi ajándékok - megvettem már október-november folyamán, épp tegnap csomagoltam be őket :D

Nem rohangálok - jövő héten megveszem a sütéshez valókat, élelmiszereket, így utolsó hetekben már csak napi dolgok kellenek, kenyér, ilyesmi, szóval pihizni fogok utolsó két hétben, így nem kell a zsúfolt bevásárló központok közelébe se mennem :D

Gyógyszertárból van több is a városban, van, amelyikben sosincs tömeg, nem abba kell menni, ami bevásárló központban van.

Forgalom - ahogy közelednek az ünnepek inkább kisebb lesz, mert mindenki megy szabadságra, téli szünet, stb.

Posta - az valóban durva

Bank - ott nincs tömeg, és alig van olyan, amit ne lehetne neten elintézni és be kéne menni

2016. nov. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Amúgy itt van 2 mai cikk, és most nem is a black friday a hangsúly, hanem a vásárlási mánia, amúgy én semmit se rendeltem, vettem a fekete pénteki akcióban!

Szóval ez a 2 cikk, eléggé arra tendál, mintha sok embernek a számla fizetés másod, harmadlagos lenne, a vásárlás pedig az első.

[link]

[link]

2016. nov. 29. 14:21
 13/21 anonim ***** válasza:

12: nem olvastam el a cikkeket, de tényleg van ilyen jelenség, amit írtál.

Nekem is van több olyan ismerősöm is, akik rengeteg felesleges dolgot vásárolnak. És itt a feleslegesen van a hangsúly. Sokadik ruha, amit talán nem is fog hordani. Új telefon, amikor a réginek semmi baja, az is tud mindent, de megjelent egy új modell. Ugyanez a helyzet a tv-vel. Sporteszközök, mert vett a szomszéd is, igaz, hogy ők sose sportolnak, a szomszéd meg azért vette, mert ő sportol. Stb.

És közben meg van bőven közüzemi tartozás, hiteltartozás.

Nem tudnak, nem akarnak megfelelően bánni a pénzzel.

Talán az első írta, hogy addig nyújtózkodjon mindenki, amíg a takarója ér. Ennyi. A nagyszüleim is ezt tanították.

Minden megvehető, sokan azt hiszik, hogy attól lesznek valakit, bevásárolnak, hogy próbáljanak fenntartani egy látszatot, hogy ők milyen jól élnek. De aki közelről ismeri őket, tudja, hogy tele vannak adóssággal.

És nem arról van szó, hogy semmit nem lehet venni. De ésszel is lehet csinálni.

2016. nov. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Igen, de ránk nem igaz ez, hogy azért veszünk vmi,mert a szomszédnak is van, vagy feleslegest. Pl tavaly ilyenkor cseréltük le a 10 éves kávéfőzőt, mert már csúnya és rossz volt.

Amire költünk, az teljesen ésszerű dolgok, de így is sok a kiadás, sok felé kell nem vmi sok pénzt beosztani.

2016. nov. 29. 16:52
 15/21 anonim ***** válasza:

Hát egyrészt én mindent amit csak lehet azt online intézem csak oda megyek el ahova tényleg muszáj.

Másrészt azoknak a kiadásoknak a 90%-a amit leírtál az év többi részében is van :)

Nem a karácsonyt kell okolni,én pl az összes ajándékot megvettem már,így decemberben nem kell ezzel foglalkoznom.

2016. nov. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Jó máskor is van kiadás, ünnep, de ez a 2 hónap az év végén a leg sűrűbb, ja és a télapót kihagytam, mert ugye ha csak 1 gyerek ismerős van illik venni neki vmit, egy minőségi télapó 650ft, igaz van 200ft-os is.

Akkor ezek szerint másnak nem okoz problémát az év végi "hajrá", akkor ez örvendetes.

2016. nov. 30. 12:29
 17/21 anonim ***** válasza:

A legtöbb dolog, amit írtál vagy folyamatosan jelentkezik (pl tankolás, telefontöltés(?), névnap, szülinap), vagy csak egyszeri kiadás (mosógép, elmaradt számlák, keresztelő). És akkor örülj, hogy nálatok nem évvégén van az óraleolvasás (itt Novemberben volt a gáz-, víz-, majd villanyóra leolvasás), ami azokat boldogíthatja, akik adott évben többet fogyasztottak, mint a megelőzőben... Nyilván nem mindenre lehet felkészülni, de pl elmaradt csekkek befizetése vagy kötelező biztosítás aligha jelenthetett meglepetést.

Black Friday-t szeretik félreérteni idehaza: ez nem egy külön "esemény", hanem USA-ban a Hálaadást követő péntek megnevezése, ekkor kezdődik hagyományosan a karácsonyi bevásárlás időszaka, kereskedők emiatt tartanak leárazásokat (és szórják ki a beragadt portékákat).

Én is utálom a tömeget, ezért intézek amit csak lehet online, illetve próbálom meg minél előbb beszerezni az ajándékokat. Most már csak húgomnak hiányzik valami, többi már be van raktárazva.

"egy minőségi télapó 650ft, igaz van 200ft-os is. "

Egy Kinder Mikulás 470 forint körül van, de pl a szintén finom Figaro kis télapók 200 forint alatt voltak. Pont nemrégiben beszélgettünk erről egy barátommal, hogy míg gyerekkoromban (90-es évek) az olcsó Mikulások/nyuszik szörnyűek voltak, ma már nem feltétlenül kell nagy nevű márkától választani, hogy elégedettek lehessünk. Én ismerősök gyerekeinek egy-egy Figarot vettem, illetve kapnak mellé egy tábla Milkát.

2016. nov. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Halottak napja: Egy szál virággal vagy egy mécsessel is meglehet emlékezni, nem kötelező 5-6 ezer forintos koszorút venni minden sírra.


Halloween: Nem kell ilyen buliba menni vagy ilyen bulit szervezni. Nálunk a trick or treat sem divat hogy a kölykök szétbarmolják a házad ha nem adsz cukorkát. Inkább a tizen-huszonévesek ünnepe, egy ok a bulizásra. Ha meg mégy ilyen helyre csináld okosba.


Telefon, tankolás: egyedi igények szerint.


Születésnap: nem kell méregdrága ajándékot venni.


Black friday: ha nincs mit költeni akkor ne vegyél semmit. Aki okos az előre gyűjt és ilyenkor megveszi. Egy barátnőm telefont vett én meg a korábban kinézett cipőt vettem meg olcsóbban, az elmúlt pár hónapban félretettünk rá.


Adventi vásár: túlárazott lomok. Máshol feleannyiért megkapod. Én is kimegyek, megnézem mik vannak, megiszok egy forraltbort, sétálok egy jót a párommal vagy a barátnőimmel és 1000ft sem megy el rá.


Szóval köszönöm én nagyon jól bírom, pedig a felsorolt dolgokban mind részt veszek, csak nem ragadott el az agyatlan költekezési mánia.

2016. dec. 2. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A forgalomból semmit nem érzékelek mert mint egy burokban közlekedem és fel sem fogom az embereket :D A meditáció szerintem csodákra képes... (itt most sokan lótuszülésben képzelnek el valakit..pedig nem..) én sosem vagyok karácsony előtt ideges, és költeni sem költök többet mint amennyi pénzem van, mert kb annyit tudok csak költeni amennyi van így nem terhel meg.
2016. dec. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
18-assal egyetértve!
2016. dec. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!