Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Adományozás karácsonyi ajándék...

Adományozás karácsonyi ajándéknak. Nem fura ez egy kicsit?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm karácsonyra a rokonainak adományozást ad ajándékba. Tehát a nevükben adományoz pénzt egy jótékonysági szervezetnek.


Mindenkinek meg fogja mondani (vagy jelképesen átadja), hogy kinek a fejében mennyit adományozott. És ezzel az adományozással a gyerekeknek szeretne jó példát mutatni és tanítani őket, nem a pénzről szól a karácsony.


Szerintem egy gyerek feltétlenül fogja megérteni ezt, illetve azért ugyanúgy pénzben ki van fejezve ki mennyit ér nekem. Furának látom mert ha adományozni akar akkor kérhette volna ezt ajándékba. De így ő adományoz és másoktól meg ajándékot fog kapni (egyébként nincs családja, úgyhogy csak a tágabb családi körről beszélünk). Másoknak meg beleszólása sincs, hogy legalább melyik szervezetnek adja a pénzt.


Jól látom? Mi a véleményetek?



2016. dec. 16. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ennél még az is jobb ha nem vett volna semmit. Mondjuk így se vesz. Nincs baj a jótékonykodással, magunk is szoktunk de ennek is van egy határa. Én inkább az ittho megunt, felesleges de hibátlan dolgainkat adom tovább rászorulóknak; de pl. nem azért dolgozunk, hogy a pénzemet idegenekre költsem. Mi jól élünk, szeretjük megajándékozni egymást karácsonykor, szeretek a családnak ajándékot venni. A rájuk szánt pénzt nem adnám senkinek, nem is biztos h jó helyre megy az a pénz. Nem fogom azért szarul érezni magam mert másnak nincs miből karácsonyoznia.
2016. dec. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rohejes.


Forditva meg megertenem, hogy azt kerne masoktol hogy neki ne vegyenek ajandekot, hanem adomanyozzanak a neveben annyit, amennyit ra szannak.

2016. dec. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 evimeri ***** válasza:
35%
Szerintem ez egy nemes cselekedett. Ha rajtam múlna én is inkább minden évben a - sokszor felesleges - ajándékozásra szánt pénzt egy rászoruló családnak adnám, akiknek lehet, hogy még ételre sem jut. Természetesen azt a pénzt is amelyet az én ajándékomra szánnák. A karácsony manapság mindenkinél a pénz költésről szól. A gyerekek is egy napig örülnek a játéknak, mert napi szintem megkapnak mindent, ezért már semmit sem értékelnek. Ezért nincs varázsa a mostani karácsonyoknak, mert csak a harácsolnak.
2016. dec. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is fura. Ha adományozni akar akkor tegye csak úgy, vagy kérje meg a rokonokat hogy ajándék helyett adják xy alapítványnak a pénzt.

Teljesen visszatetsző, hogy senkinek nem ad semmit mert példát mutat de ő szépen zsebre teszi a csomagokat...

2016. dec. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én jobban örülnék, ha a nevemben adományoznának, minthogy megkapjam azt az ajándékot, amit minden évben kapok, és ami mindig a kukában végzi még aznap. :/

De én felnőtt vagyok, gyereknél azért ez más tészta. Ők még nem tudják felfogni, hogy nem az ajándék meg a pénz a lényeg, szóval nekik azért mégiscsak jobb valami játékot, édességet venni, vagy amit szeretnének... Jó esetben mire felnőnek maguktól rájönnek, hogy nem az ajándékokról szól a karácsony.

2016. dec. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!