Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nektek mitől karácsony a...

Nektek mitől karácsony a karácsony? Mi kell egy tökéletes karácsonyhoz?

Figyelt kérdés
Mik azok a dolgok,amiknél nem tudnád elképzelni az ünnepet?
2012. nov. 5. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Karácsonyfa, vacsora: töltött káposzta, halászlé, bejgli, süti, ajándékok, éneklés, ezekkel el tudom képzelni


húsvéti nyuszinál, festett tojásnál, faragott töknél, lencsénél, tűzijátéknál, zöld fűnél, petárdánál, számítógépnél, tévénél, facebooknál, hangoskodásnál, stb.: nem tudom elképzelni

2012. nov. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

> Mi kell egy tökéletes karácsonyhoz?

Halászlé, sülthal, rántott hús, beigli, mézeskalács.

2012. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Szeretet.Ennyi.Ha ez meg van mindegy mi a kaja milyen a fa vagy van-e egyáltalán.Jó példa erre az első karácsony amit a párommal töltöttem.Borzasztó szegények voltunk,egy vázában volt egyetlen fenyőág néhány szaloncukorral.Paprikás krumplit ettünk és boldogok voltunk.
2012. nov. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A karácsony előtti készülődés, vásárlás,ajándékok csomagolása, hogy örömet tudjak okozni. A városokba megrendezett adventi kirakodó vásár, ami csodálatos hangulatot tud teremteni minden egyes nap Karácsony előtt :)


Már várom... :)

2012. nov. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hangulat

Nekem ezt az adja meg,hogy ilyenkor semmi sem hétköznapi(évközben ezek egyszer sincsenek).

A kaja:Halászlé(bajai szigorúan tésztával),rántott hal,krumpli sali,csokis beigli.

Az,hogy hosszú szünet van és nem kell aggódni a másnap miatt(hogy meló,vagy suli van)és nem KELL felkelni,hanem egész nap pihi és TV.

+Az,hogy este a villogó fa mellet tv-zve alhatok el(ezt imádom).

2012. nov. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom, hangulat. Már most folyton karácsonyi zenéket hallgatok :) Imádom ezt az időszakot, noha rohanás, bevásárlás, valahogy az emberek mégis türelmesebbek, nyugodtabbak, kedvesebbek egymással. Párom erre azt mondta, hogy szégyen, hogy csak most. Én meg azt, hogy örülök, hogy legalább most.

Gondolkodom ajándékokon. A családom felnőtt tagjai mindig azt mondják, hogy nem kell semmi, ne ajándékozzunk, csak a gyerekeknek. De ez így nekem snassz. Nekem nem probléma, hanem öröm azon rágódni, hogy melyik családtagom minek örülne - és eszembe sem jut sem ruhadarab, sem előre gyárilag összarekott karácsonyi tisztálkodó-szer csomagok, kávék, teák, stb. Könyv, játék, valami személyes, valami különleges, valami házi - ezeket kapják. Nem az ajándékról szól, de az is egy része számomra. Látni az örömöt az arcukon, amikor tényleg örülnek annak, amit kaptak.


Egy finom ebéd, egy közösen eltöltött este a 17 fős szűk családdal (szülők, testvérek, testvérek párjai, gyerekei), amikor kipróbáljuk a gyerekek új társasjátékait, közösen kártyázunk, társasozunk egyet, beszélgetünk, közben valami karácsonyi zene szól. Gyerekkoromban is mindig ilyen karácsonyok voltak, és örülök, hogy most is ilyenek. A család minden tagja mindig hozzánk jön, viszont mindenki besegít a főzésben, napokkal korábban pár órára valaki átjön, és sütünk egy sütit, megfőzzük a levest, előkészítjük a főfogást, karácsonykor így csak melegíteni kell a levest, és megsütni az ebédet, elővenni a desszerteket. Ráadásul szoktak is hozni 1-1 tálca süteményt magukkal, úgyhogy abból sosincs hiány :)

2012. nov. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, és persze a karácsonyfa, alatta a csomagolt ajándékok, amiket ebéd után adunk át egymásnak - a gyerekek rekordidő alatt megebédelnek :)
2012. nov. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Karácsonyfa, HÓ!!, karácsonyi hangulat, sütik, család, ajándékok, narancs/mandarin, és hal minden mennyiségben (imádom). :D
2012. nov. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
juuujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuujkuuuujjjjjjjjjjjjjjuuuuujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijmmmjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjkkkkkkkhjkkkkff
2012. nov. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, beragadt a billentyűzetem és szerelés közben elküldtem. Szóval. Nem vagyok nagy karácsony fan, de azt szeretem ha karácsonykor esik. De csak akkor :D
2012. nov. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!