Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Családon kívül nem divat a...

Családon kívül nem divat a karácsonyi ajándékozás már?

Figyelt kérdés

Családom már nincs, így karácsonyra idén azoknak adtam apróságokat, akiket a barátaimnak tartok, illetve annak, aki tetszik.


Mindegyikük zavarba jött, hogy hát ő nem hozott nekem, de gáz, ő nem gondolt rá.


Én nem tartom gáznak, de mostanra ennyire ciki lett ajándékozni, ha valaki nem családtag?


Én szeretnék örömet szerezni, időt tölteni az általam szeretett emberekkel úgy is, hogy nincs családom. Ez kínos most már? Utána az egész beszélgetésben többször felhozták, hogy "na majd hozok neked én is valamit" pedig egyáltalán nem tettem szemrehányást.


2016. dec. 27. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akinek van családja általában elég sokat költ rájuk, rohangál ajándékok után és sokszor sajnos tényleg eszünkbe se jut, hogy xy havernak, barátnak is vegyünk ajándékot. Én legalábbis így vagyok ezzel. Beszéltem többször is a héten a legjobb barátnőmmel, írtunk is üzenetet egymásnak szent este is, de bevallom őszintén, amíg nem írtál eszembe se jutott, hogy esetleg vegyek neki valamit.
2016. dec. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 wonderfulDay for pie válasza:

Vőlegényem családjára elment 12ezer forint. Ezért az én anyukámnak vettünk egy 2000 ft-os fülbevalót, és a keresztfiamnak egy 800 ft-os rongyikát. Ha az én családomnak és barátainknak is bevásárolunk, félhavi fizetés elment volna.

A legeslegközelebbi barátaimtól kaptam ajándékot, de venni már nem tudtam semmit:(

Ha tele lennénk pénzzel, tudtam volna mit venni, de így már a családomra se jutott pénz, barátokra főleg nem. Ezért nem szokás Magyaro. annyira barátoknak vásárolni.

2016. dec. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én adtam a haverjaimnak ajándékot. Egy kis bébisüvegbe raktam fahéjas mogyorót. Ez kb egy ezres volt (5főnek ), tehát nem lehetetlen olcsón "megúszni". Szerintem az a probléma, hogy sokan nagy, drága ajándékot akarnak venni, mert hogy az olcsó ajándék "gagyi".

Szerintem ez a baj, meg persze amit az első írt, :)

2016. dec. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szerintem bárkinek lehet adni karácsonykor, nem csak a családtagoknak. Én minden évben megajándékozom néhány munkatársamat és barátomat, úgyhogy semmi gáz nincs ebben. :)
2016. dec. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk se divat az ajándék családon belül se. Mindenki megkapja egész évbe ami kell neki, akkor mi szükség ezekre a giccsekre.
2016. dec. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az igazán közeli barátaimat megajándékozom ilyenkor, ez nem is kérdés (sőt, igazából több időt és pénzt szántam a legjobb barátom ajándékára, aki tényleg "számít", mint a távoli rokonokéra, akikkel kb. semmilyen kapcsolatom nincs azon kívül, hogy egy évben kétszer udvariasságból meglátogatjuk egymást) - Illetve akikkel a baráti körből meg szoktuk ajándékozni egymást, az persze kölcsönös. Szerintem a pénz ilyen esetben inkább kifogás (mert tényleg, pár száz forint értékben is lehet nagyon jópofa ajándékokat adni), kigondolni, hogy mi legyen az ajándék, meg a kötelező körök után utánajárni a karácsony előtti rohanásban (esetleg elkészíteni, ha olyan), az az igazi probléma.
2016. dec. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem ciki, de ha eddig nem adtatok sose egymásnak, akkor biztosan meglepődtek. Inkább azt érezték cikinek, hogy ők nem vettek semmit, mert általában ez kölcsönös szokott lenni.

Nekem van egy-két barátom, akikkel ajándékozunk, de máskor is szoktunk, szülinap, névnap.

2016. dec. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem ciki ajándékozni, de általában a gyerekek meg a fiatalok szoktak inkább ajándékozgatni. Szóval ha valakivel mondjuk 30 éves korod után kötsz barátságot, ott már lehet hogy meglepődik az illető, ha megleped egy karácsonyi ajándékkal.... Szerintem azért előre illene megbeszélni az ilyesmit, hogy ajándékoztok-e a barátokkal, mert ha kap valamit, tényleg úgy illik, hogy ő is adjon, és kellemetlenül érezheti, ha ő nem adott neked semmit, még akkor is ha te nem várod el tőle. Hidd el, én is ilyen vagyok, folyton ajándékozok mindenkinek, ők meg nekem soha, és látom rajtuk, hogy inkább kellemetlen nekik, semmit örömet okozna az ajándék. Pedig biztos olyat adok nekik, amit szerettek volna, mert mondták többször is, tehát nem az ajándékkal van a baj, hanem azzal, hogy én adok, ők meg nekem nem, aztán emiatt lesz a szitu kellemetlen. Úgyhogy mostanában visszafogom magam és annak adok csak, akitől tudom, hogy kapok is, így nincs belőle gond.
2016. dec. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi ajándékozunk családon kívül is. Nalunk a karácsony egeszen Szilveszterig tart, mrrt 25, 26 mi megyünk.látogatóba, utána lévő napokban hozzánk jönnek, főleg barátok. Van akik nem.ismerik egymást, így külön jönnek. A legjobb barátnőmnek és férjének is vettünk ajándékot, a férjem barátjának és annak menyasszonyának is. Nálunk ez egy szokás, bár amúgyis ha jönnek hozzánk, mindig hoznak valamit.
2016. dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!