Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nálatok mennyire divat az...

Nálatok mennyire divat az ajándékozás családon belül?

Figyelt kérdés

Nálunk egyszerűen mindenre vesz mindenki mindenkinek, névnap, szülinap, karácsony stb.

Nekem már néha kicsit sok, anyagilag megtehetjük, nem arról van szó, hogy nem telik rá, de sajnos néha tehernek érzem. Nem sajnálom, félreértés ne essék, pl a gyerekeknek a családban szívesen vásárolok akármire akármit, mert nekik még lehet mit. Viszont felnőtteknek, akiknek megvan mindenük mindig olyan nehéz. Szóval nekem kicsit már idegesítő a dolog, de mivel mi is kapunk, így muszáj venni mindig. (Szülők, testvérek akikre most igazából gondolok) 4en vagyunk testvérek, mindenkinek van már rajtunk kívül gyereke, szóval a gyerekeknek még oké, de a 3 tesómnak meg a sógorok/sógornőknek mindig venni mindenre, hát nem tudom...De ez évek óta szokás. Gondolkodtam, hogy felhozom, hogy ők se vegyenek nekünk, és én sem nekik, csak a gyerekeknek veszünk majd már, de nem akarok skótnak tűnni meg ilyesmi. Nálatok hogy megy? Máshol is ilyen nagy szokás ez?


2015. nov. 5. 12:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%

Ja ne is mondd, kesz anyagi csod az unnepek, es meg ha legalabb hasznos valamik lennenek, de mindenki kinban van hogy mit vegyen...

Mi mostanaban azt csinaljuk hogy mindenki egy nagyobb dolgot kap, azt mindenkitol kapja, es az olyasvalami amire amugy is szukseg lenne, csak draga es nem veszi meg az ember egyik naprol a masikra. Tehat kozosen veszunk ajandekot mindenkinek. Gyerek az mas, o kapjon jatekot, mindenfelet, de felnottek nehogy mar ne tudjak egymassal megbeszelni mire van szukseguk.

2015. nov. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is szokás, de kifejezetten nem szeretem. Erőltetett, ötlettelen ajándékok repülnek ide-oda.
2015. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk semennyire, a kisgyerekek (14 év alatt) kapnak ajándékot, de ott sem drága dolgokat.


A felnöttek nem adnak senkinek semmit és ez így van jól. Ha valami alkalom van, akkor szóban megkösznöntjük egymást, esetleg meghívjuk egymást egy ebédre/vacsorára, de ott sem a flancolás meg a zabálás a lényeg, hanem az együtt töltött idö.

2015. nov. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elég szűkkörű az ajándékozás most már. Régen én is beszéltem unokatesómékkal, hogy ne ajándékozzunk egymásnak. Szerencsére nem sértődött meg rajta. Szerintem nyugodtan felhozhatod, lehet hogy nekik is ugyan olyan kín, csak eddig nem szóltak. Esetleg ajánlj fel egy közös beszélgetős, sütizős délutánt. :)
2015. nov. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is van, de nagyon nem szeretem, kigondolni valamit, akkor hogy most az hasznos-e, nem túl drágae, vagy nem túl olcsóe, ha veszek valamit, akkor másik is vesz viszont, akkor az drágább cucc lesz úgy is, akkor nekem is kellene venni valamit, az egész egy nagy baromság, a sok hülye ünnepet is ezért utálom, mert csak arról szól már, hogy ki mennyit költ, és nem arról, hogy tényleg együtt van a család, végre beszélgetünk egy jót, vagy valami közös program, hanem, hogy ajándék, ajándék, ajándék... nagyon nem jó ez....
2015. nov. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Hát igen, meg tök vicces, néha van, hogy egy hónapra esik nekem meg az egyik tesómnak a szülinapunk, ő vesz nekem valamit, amit épp akarnék mondjuk, és meg megveszem, amit ő akar épp közel azonos értékben. De ennek semmi értelme, főleg, hogy több 100 km-re lakunk, ki tudja, mikor tudjuk átadni, egyszerűbb, ha mindenki megveszi magának, amit akar, ugyanott vagyunk.
2015. nov. 5. 12:58
 7/25 A kérdező kommentje:
Kicsit hülyén írtam, nyilván mindig ugyanakkor van a szülinapunk minden évben :D Úgy értettem, hogy több eset is van, amikor 2 embernek egy hónapra esik valamije.
2015. nov. 5. 12:59
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
nálunk pénzt szokas adni. én csak úgy hívom bankjegy cserélgetés
2015. nov. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi pont ezért beszéltük meg a tesómékkal tavaly karácsonykor, hogy innentől nem adunk egymásnak ajándékot, csak a gyerekeknek. Szüleimmel is még úgy-ahogy működne a dolog, csak ők úgyse bírnák ki, és vennének nekünk valamit, a tágabb családdal viszont kivitelezhetetlen. Nagynéném, unokatesóm nagyon adnak a formaságokra, vérig sértődnének, ha felvetnénk nekik az ötletet, úgyhogy idén is kapnak DM-es tusfürdőcsomagot. :) Kedvelem amúgy őket, szeretek velük lenni, de ezt a kötelező ajándékozósdit én is felesleges erőltetésnek érzem.

Te ismered a családodat, de én úgy veszem észre, a fiatalok jóval rugalmasabbak ezen a téren, ezért a tesóiddal talán meg lehetne beszélni. Könnyen lehet, hogy ők is ugyanígy vannak vele, csak nem merik felhozni a témát.

2015. nov. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk régebben szokás volt a férjem családjában. Anyósomnak így van étkezőgarnitúrája, mosógépe, tv-je ect.ect. Sógorom mivel nagyon jól keres, megtehetik, hogy nagy értékű ajándékot vesznek. Amíg csak a férjem volt, ő is beszállt. Mióta viszont már családos és nem engedhetjük meg magunknak a nagy értékű ajándékozást, azóta le lettek állítva ezek a nagy dolgok. Azóta mindenkinek (gyerekek kivételével) csak jelképes ajándékozás van (virág, bor, bonbon).
2015. nov. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!