Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti mikor szoktátok lebontani...

Ti mikor szoktátok lebontani a karácsonyfát?

Figyelt kérdés
Hónap, nap? Vagy nincs pontos dátumhoz kötve? Újév előtt, vagy csak Februárban?

2017. jan. 6. 21:33
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
Kedves utolsó! A világért sem akarok beleszólni a vitátokba, de ha szerinted jól használtad a szót, helyettesítsd be kérlek a magyar megfelelőjét abba a szövegkörnyezetbe, amelyikben az idegen kifejezést használtad! Aztán írd meg, hogy volt-e úgy értelme a mondatnak!
2017. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 piriiiii ***** válasza:
100%

A degradál lealacsonítást jelent valaki által. Rosszat szólok valamiről, tehát degradálom.

Te pedig nyilvánvalóban arra akartál utalni, hogy nem megy tönkre hamar, arra talán a degenerálódik (hanyatlik, lealacsonyodik, lesérül --> tönkremegy) lenne a legjobb kifejezés, ami hasonlít a degradálhoz, de szerintem még ez sem állja meg a helyét abban a szövegkörnyezetben, mivel ez a szó szerintem inkább fogyatékos emberekre használatos, bár én nem használnám, mert elég lenéző hangvételű.

2017. jan. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 piriiiii ***** válasza:
100%
Btw, hogy ne legyek nagyon off, elég változó, hogy mikor. Most volt először úgy a karácsony, hogy nem laktam már otthon (a karácsonyt persze otthon töltöttem), szóval most nem tudom, áll-e még a karácsonyfa. Szerintem már nem. Alapvetően január-február környékén szoktuk lebontani. Régen a szobafenyőnk volt a karácsonyfa, az el lett ajándékozva (nagyot nőtt), így most az udvari fenyőkről, tujákról vágunk nagy gallyakat és azokat hatalmas csokorban díszítjük fel. :)
2017. jan. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Mi január vége felé, általában akkora szokott megszáradni. Amíg szép, addig meghagyjuk, mert imádjuk nézni.
2017. jan. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
#22 Nos, én inkább olyan értelemben használtam, hogy "elsilányul, minőségében romlik". Angolban biztos, hogy ez is odatartozik a "degrade" szó jelentései közé - a 16-os fölöslegesen ellenséges hangnemű posztja után azt hittem, hogy a magyarba még esetleg nem jött át ez a jelentés, de találtam azért az Interneten néhány olyan szótárt, lexikont, ahol ez az értelmezés is megjelenik, illetve műszaki, tudományos jellegű cikkekben is használják ugyanúgy a szót, ahogy én.
2017. jan. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha Vízkereszt hétvégére vagy a hét elejére esik, akkor aznap, de legkésőbb január 10-ig elcsomagoljuk a műfenyőnk. Újév beköszönte után még 1-2 napig kitart valamennyire nálam a megszokott ünnepi hangulat, aztán rohamosan csökken, annyira hogy néha már a 6-i dátum is későinek tűnik.
2020. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!