Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Valaki aki nagyon nem szereti...

Valaki aki nagyon nem szereti a karácsonyt rajtam kívül?

Figyelt kérdés

Látom elkezdődött a karácsonyi szezon és már most rosszul vagyok a karácsonyi diszektol, a boltokban a nagy tömegtől, ajándékoktol. Aztán maga az ünnep ahol együtt kell lenni a családdal. Én nagyon nem szeretem ezt az egészet és egy álszent, shoppingőrületbe átment tömegesemény lett ahol a minél több és drágább ajándék a lényeg, meg kinden ami mű.


Más is van így vele? Ti mit csináltok hogy ezt elkeruljetek? Én megkértem mindenkit hogy hagyjanak ki ebből a műsorból beleértve az ajándékokat és lelépek és barátomhoz aki dolgozni fog unnepek alatt. A boltokat pedig decemberben is messzire elkerülöm, a vásárlásokat pedig megpróbálom minimalizálni.


Sokan vagyunk ezzel így ?



2017. nov. 13. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%
Én is ugyanígy vagyok, kész rémálom nekem a karácsony, annyira unalmas, hogy szívesebben dolgoznék helyette.
2017. nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Erőltetett unalmas képmutató gagyiság . Ez csak a fogyasztás feltüzeléséért van , mindenki bevásárol kiköltekezik . Ehhez mi köze a Megváltóhoz ? Semmi . Neki mikor megszületett (de nem dec 24én) akkor a bölcsek áldozati ajándékot vittek , nem egymást lepték meg sem zabálták magukat tele sültekkel sem viszkisztek mata részegre fenyőerdő alatt ...
2017. nov. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én szeretem. Nem érdekel, hogy mások mit csinálnak, nálunk továbbra sem shopping mánia, a családomat meg szeretem és szeretünk együtt lenni.

Nagyobb üzletekbe én sem szeretek menni decemberben, mert utálom a tömeget. De ugyanígy elkerülöm őket joy, stb. napokon is.

2017. nov. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Mansour válasza:
Én szeretem a karácsonyt, de a shoppingőrületet és a túlpörgetett ajándékozósdit én is utálom. Ezt viszont családi körben le lehet állítani, vagy legalábbis minimalizálni lehet.
2017. nov. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nincs vele bajom, de nem is várom.Kb hidegen hagy a dolog. Az elmúlt 10 ėvben szolgálatban voltam valamelyik napján.
2017. nov. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem az ünneppel van bajom, hanem a vele járó stresszel, kötelező látogatásokkal,látszólagos örömmámoros jajdejóhogymegintegyütt vagyunkkal. Azt már az idén sikerült elérni, hogy 3 napig wellneszelni menjünk inkább.
2017. nov. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én szeretem. Nincs ebben semmi kényszer, nem muszáj ajándékozni ha valaki nem akar, ez csak egy lehetőség erre. Én ajándékozok, de nyilván csak annak akit szeretek. Valamint nem többszázezres tételben. Ha valaki nem akar a családjával lenni, ne legyen. Ez is csak egy lehetőség rá, senki nem kényszerít senkit. Szép hogy ilyenkor minden ki van világítva. Egy kis hóval még szebb lenne. Én a tömeget is szeretem :D ilyenkor legalábbis. Ez is része. Tény hogy kihasználják a boltok, de ez így működik, ilyen világban élünk. Ettől még lehet őszinte ünnep, ha mi azzá tesszük magunknak!
2017. nov. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk nincs stressz. Mitől lenne?

És jópofizós látogatások sincsenek. Azzal találkozunk, akit szeretünk. Kényszeres ajándékozás sincs. Csak a legközelebbi családtagok között van ajándékozás. Nekem ez 3 fő. Ez nem okoz gondot semmilyen szempontból.

Nem zabálunk. De nem is okoz gondot egy ünnepi ebédet összehozni. Nemcsak karácsonykor szoktunk főzni, szóval ezen sem stresszelünk. Nem csinálunk hatszázféle sütit sem, hanem egyet.

2017. nov. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%

Én is utálom a karácsonyt. Álszent ünnep. A családdal lenni is nyűg, ha amúgy sem vagyunk jóban, ne ilyenkor kelljen már jópofizni, meg hű de nagyon szeretni egymást. A giccses ajándékoktól (amik többsége valami túlárazott szar, csak porfogó) meg a nyálas karácsonyi zenétől is herótom van. Meg ez az "ünnep varázsa" dolog, hogy akkor megtalál a szerelem meg a boldogság, minden szép és jó... A francokat.

Az ajándékokkal is minden évben csak a baj van, kinek mit, meg mennyiért. Én már két éve semmilyen formában nem ünneplem és teljesen kivonom magam belőle. L.

2017. nov. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Mansour válasza:
100%
Nem az ünnep álszent, hanem az emberek.
2017. nov. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!