Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Valaki aki nagyon nem szereti...

Valaki aki nagyon nem szereti a karácsonyt rajtam kívül?

Figyelt kérdés

Látom elkezdődött a karácsonyi szezon és már most rosszul vagyok a karácsonyi diszektol, a boltokban a nagy tömegtől, ajándékoktol. Aztán maga az ünnep ahol együtt kell lenni a családdal. Én nagyon nem szeretem ezt az egészet és egy álszent, shoppingőrületbe átment tömegesemény lett ahol a minél több és drágább ajándék a lényeg, meg kinden ami mű.


Más is van így vele? Ti mit csináltok hogy ezt elkeruljetek? Én megkértem mindenkit hogy hagyjanak ki ebből a műsorból beleértve az ajándékokat és lelépek és barátomhoz aki dolgozni fog unnepek alatt. A boltokat pedig decemberben is messzire elkerülöm, a vásárlásokat pedig megpróbálom minimalizálni.


Sokan vagyunk ezzel így ?



2017. nov. 13. 14:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Aki ennyire utálja, az miért csinálja???? Vagy miért nem csinálja úgy, ahogy jó lenne?

Nem értem :S

2017. nov. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
8%

Divat utálni, főleg a fiatalok körében és a kiégett középkorúaknál.

Én sosem voltam birka-típus, ezért nem ránt magával sem az anyagiasodása az ünnepnek, sem a divat-utálása. Pont ugyanúgy állok hozzá ahogy régen: mi tényleg szeretünk olyankor együtt lenni (máskor is :)), a szeretteimnek örömmel vásárolok, aminek örülnek. Finom ünnepi vacsorák, pihenés és meghittség.


Arany középúton vagyunk a családommal (33 éves 2 gyerekes anyuka vagyok), sem a futkosó őrületbe, sem a dafke bojkottálásába nem állunk be, egyszerűen csak élvezzük. Mindenkinek olyan a Karácsony, amilyenné teszi. Ha Te nem anyagiasodsz el, a Karácsonyod sem fog. Nem kell mindent megvenni......

2017. nov. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Aztán maga az ünnep ahol együtt kell lenni a családdal."

Ez a mondatod nekem nagyon fáj, mert én nagyon szeretnék együtt lenni a családommal, de nem lehet, mert külföldön élek, és csak annyi szabadnapot kaptam, hogy 24-26-ig, és nem tudok hazamenni. A többi része nem érdekel, se giccsparádé, legyen ez most dísz vagy zene vagy álszent szeressük egymást, és tapossuk agyon az üzletekben. Szeretet ünnepe, meg legyünk adakozók duma, én ettől vagyok rosszul.

2017. dec. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

12.

Nem hiszem hogy divat utalni...ez nem divat kerdese.

Van aki odavan erte,van aki nem.

En mar a kiegett kozepkoruak taborat gazdagitim,ahogy te fejezted ki magad.

A varazsa mar reg elmult az unnepnek,meg gyerekkor felnottkor hataran...csak mindenki probalja " hangulatba" hozni magat...Mert ugy illik,h ilyenkor szeresduk,es ajandekozzuk mrg egymast.

En utalni nem utalom,ez az unnepek kozt ami a legertelmesebb...;)

2017. dec. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Én igazából az ünnep kliséit utálom, ezt a nyálas dumát, hogy ez a szeretet ünnepe, és ezen a napon a világ legkegyetlenebb csecsemőtömeggyilkosa is egy megmagyarázhatatlan melegséget érez a lelkében. Azt utálom, hogy ha nem érzed te is az őszinte szeretetet ezen a napon, akkor egy gonosz, kegyetlen ember vagy.


Őszintén szólva, az emberek 90% az ajándék miatt várja a Karácsonyt, és szerintem nem erről kellene szólnia. Szeretni, ajándékozni máskor is tudsz.. Ehhez szerintem nem kellenek csicsás díszek, meg ilyenek.

2018. dec. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!