Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Családi karácsonyi meghívás,...

Családi karácsonyi meghívás, szerintetek?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, tavaly történt karácsonykor: Eddig az volt, hogy unokatestvérem és családja minden évben meghívtak magukhoz 12.26-án karácsonyi ebédre. Mi vagyunk az ő gyerekeiknek a keresztszülői, ezért mi mindig drága ajándékokat vittünk nekik (laptop, ékszer, nem sorolom, stb). Ők nem keresztszülői az én gyerekeimnek, ők is ajándékoztak nekik, de jelképes dolgokat, könyv, illatszer, ilyenek. (Mi felnőttek egymást nem ajándékoztuk). És ez azzal egészült ki, hogy minket négyünket (férjem, én + 2 gyerekünk) meghívtak ebédre magukhoz 26-án.

Ez így ment kb. 20 évig, de már egyszerűen ötletünk sincs, hogy a (már felnőtt) gyerekeiknek mit vegyünk évről évre karácsonyra. Egyik már dolgozik, másik nyáron végez az egyetemen.

Ezért felhívtam unokahugomat, és elmondtam neki, hogy mi lenne, ha az ajándékozást már befejeznénk, lényegében felnőttek a gyerekek, már ötlete sincs az embernek. Ő azt mondta, jó, rendben van így.

Karácsony előtt pár nappal felhívott, és boldog karácsonyt kívánt. De nem volt meghívás (máskor olyankor mondta azt, hogy „és akkor várunk titeket 26-án ebédre”.

Barátnőm szerint teljesen jogos, mert ugye mi drága ajándékokat vittünk, ezért „cserébe” vendégül láttak minket négyünket, így egyenlítődött ki. Én ezt leállítottam, ezért nem vagyunk innentől meghívva.

Kinek mi a véleménye? (A lényeg szempontjából már mindegy, mert ez így marad, de érdekelne, ki mit gondol.)



2017. dec. 5. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy ez az egész ajándékozósdi túl van erőltetve.

Én soha nem vittem volna drága dolgokat. Mindenki ezen pörög, hogy kinek mit vegyen. Holott a hátuk közepére nem kívánják az egészet, és innentől az egész csak képmutatás.

A vendégség arról szól, hogy meghívok valakit akit szeretek és szívesen beszélgetek vele, nem pedig arról, hogy hozzanak a kölkeimnek valami drágát, cserébe kapnak kaját. Ez undorító. Pláne így, hogy már meg sem hívnak. Én itt be is fejezném velük a kapcsolattartást.

2017. dec. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne búsulj, nincs miért! Fel a fejjel
2017. dec. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű: hívd fel és kérdezz rá, 26-án kinél legyen a közös ünneplés. Fel nem foghatom, hogy ennyire szoros a viszony és ráadásul meglett felnőtt ember vagy és nem jut eszedbe megkérdezni tőle?!


A Karácsony nem csak az ajándékozásról szól hanem a közös ünnepről, koccintás, beszélgetés, együttlét. A mi családunkban nem ajándéknak számít a "gyere át, megetetlek" hanem természetes. Szóval légy önálló felnőtt ember, emeld meg a telefont és kérdezd meg, hogy 26-án akarnak-e találkozni és melyikőtöknél.


(hihetetlen hogy ez fel sem merült....)

2017. dec. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem is jó, amit 3. válaszoló írt.

Ha elég szoros volt a viszony, akkor (ugye tavaly kimaradt a vendégeskedés karácsonykor), idén felhívnám, és megkérdezném, hogy melyikünknél. És utána lehetne úgy, hogy egyik évben Ti hívjátok meg őket 26-án ebédre, másik évben pedig ők.

Különben barátnőm járt nagyon-nagyon hasonlóan, de ő azóta is muffog, hogy "Nem mi kellettünk, csak a drága ajándékaink".

Szerintem lépd meg, hívd fel.

2017. dec. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Képmutatás egy színjátszás az egész. Ne törődj vele,én biztos rákérdeznék hogy azért is mehetünk hozzátok ünnepelni?
2017. dec. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne haragudj, de a barátnőd elég ostoba, ezzel a mondatával, amit írtál, idézem:


"Barátnőm szerint teljesen jogos, mert ugye mi drága ajándékokat vittünk, ezért „cserébe” vendégül láttak minket négyünket, így egyenlítődött ki."


Mert ha már forintosítjuk a dolgokat, azért egy laptop ára, ami kb. 160-260 ezer, hol van egy karácsonyi ebéd árához. Oké, hogy nyilván nem krumplis tésztát főz az unokahugod, biztosan finom, igényes. De akármilyen drága alapanyagból is készült, és van desszert is, süti is, üdítők, akár pia is, azért messze nem az ajándékaitok ára.

Szóval bocs, ez fals logikázás a barátnődtől.

(Mondom ezt azzal együtt, hogy megette a fene, ha forintosítani kell.)

2017. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!