Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsonyi készülődés? Van,...

Karácsonyi készülődés? Van, aki nem csinál 8 fogásos ebédet a szűk családjának?

Figyelt kérdés

Tudom, lepontozós kérdés, csak kíváncsi vagyok, hogy vannak-e mások is úgy, mint mi, hogy az ünnep számít, nem a kaja és a csili-vili lakás.

Anyám szerint ilyenkor alap a díszebéd.

Tavaly nálunk konkrétan borsófőzelék volt az ebéd, mert azt kérte a család. Egyféle leves, egyféle süti, kész.


2017. nov. 29. 12:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért nem borsófőzelék, a szokásos töltöttkápi az kell mindenképp, de mi sem visszük túlzásba. Annyira nem vagyunk levesesek, úgyhogy ahelyett valami hideg előétel van általában (fasírt + sali vagy fűszervaj + pirítós), aztán töltött káposzta, és egy féle süti. Plusz a mézeskali, de azt én mindig megsütöm 2 héttel előbb, így az akkor már nem macera. :)
2017. nov. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Nekem 9 hónapos a gyerekem, konkrétan semmit nem fogok se főzni, se sütni. Anyukám és anyós megoldja. A lakást rendbe teszem, nem mintha alapvetően kosz lenne, de a kisgyereknek feldíszítem, stb. Ennyi éppen elég lesz. A hétköznapokban is szinte minden rám marad, még pont az hiányozna, hogy karácsonykor összeessek.
2017. nov. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Mi anyukámmal mirelitt halat bedobjuk a sütőbe (valami különlegesebbet nem sima halrudat, de régen mikor nem volt még másfajta aut ettük) anyukám csinál hozzá egy krumplisalátat mert azt mindketten nagyon szeretjük. Veszünk valami fagyit vagy sütit készen azt esszük utána. És senki nem nyúlt ki a túlevéstől meg a készülődéstől. De ha a borsófözelék lenne mindkettőnk kedvence azt sem tartanám problémának. Szerintem hülyeség a haljunk bele a.karácsonyba program. ☺
2017. nov. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a párom halászlét főz, anyukája tepsis pulykacombokat, a sógornőm hoz sütit, én is sütök majd valamit, meg veszünk majd bejglit egy pékségben. Szerintem, ha már karácsony van, és ünneplünk, akkor adjuk meg a módját.
2017. nov. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk karácsonykor is van egy-egy leves, utána valami húsos étel és egyfajta édesség vagy sütemény. A kaják a családtagok kedvencei, olyanok, amiket hétköznap nem fözök, mert munkaigényesebbek vagy drágábbak, de ilyenkor sincs rengeteg és sokféle étel, mert a végén csak megmarad.


Ennek "ellenére" sokkal jobb a hangulat, mint sok helyen a sokfogásos ebédek mellett.

2017. nov. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Soha nem csináltam nagy felhajtást. Úgy főzök, hogy az ünnep alatt ne kelljen főzni. De ezek az ételek sem különlegesek. Sütök valamit és ennyi. Takarítani pedig folyamatosan szoktam.
2017. nov. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk maga a menü úgy néz ki, mint bármelyik hétvégi ebéd. Többnyire sült hús krumplival, salátával. Inkább abban más, hogy ilyenkor a nagy család eszik együtt (16 ember), és feldíszítjük az asztalt. Ha valami időigényes különlegességet akarunk kipróbálni, azt egészen biztosan nem karácsonykor tesszük. Ott van rá 52 hétvége, amikor semmi egyéb dolgunk nincs.
2017. nov. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Amit anyum csinál: húsleves tárkonyos leves, halászlé (néha), töltött káposzta, pörköltsült csirke, rántott hús, cézár saláta, rizs, krumplipüré, mézeskalács, rétes. Konkrétan 3 napig le se ül, mi meg mondjuk neki, hogy nem kell ennyi (jó a nsgycsalád kb11fő). Erre ő meg, hogy lehet, hogy valaki ezt nem szereti, lehet, hogy valaki azt. Utánna meg egy 2 hétig "csak" azt esszük. :D Már előre előjön a bejgli undoritiszem
2017. nov. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nekem halászlé lesz, fagyasztott, simán meg kell melegíteni a fazékban. Ezen kívül csinálok töltött káposztát, mert a férjem azt szereti, magamnak meg mákos gubát, mert én meg azt. Ezen kívül cukrászdában rendeltem előre beiglit, meg veszek narancsot/banánt és tálra rakom.
2017. nov. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk csak egy fogás van: legvalószínűbb hogy rántott hal lesz vegyes körettel. Leves, desszert nincs, ilyeneket nem eszünk máskor sem, tehát karácsonykor sem. Aki édességre vágyik, annak ott van a szaloncukor.
2017. nov. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!