Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti várjátok már a karácsonyt?...

Ti várjátok már a karácsonyt? Mit kértetek, és mit adtok a szeretteiteknek karácsonykor?

Figyelt kérdés
2017. dec. 6. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Igen, várom, ilyenkor az egész világ szeretetben úszik:)

Nem kértem semmit, de mindig kapok vmit. Apróságokag, csokikat, nemtudom.

Én ruhát, csokit veszek, közös ajándéknak pedig dvd-ket, csillagszórót, illatos gyertyát.

Közös sütögetés, főzicskézés, este együtt sétálgatás a városban kutyikkal, együtt fadíszítés, este filmnézés, beszélgetés, társasjátékok, hmmm... 😊😊😊

2017. dec. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Én nem várom.

Utálom az ünnepeket.

Túlgondolt és túljátszott ünnep lett a karácsony, ahol az embernek egy álarcot kell viselnie. Persze ez csak az én gondolatom. Ajándékozni szoktam apróságokat, de ennyi. Ezeket nem szoktam túl bonyolítani.

Mivel csak a szűk családi kör van, vagyis apa, anya, keresztanya, tesóm és én, így számomra az ünnep lényege, az együtt a család boldogságban közhely nevetséges, ugyanis már a felsoroltakon kívül nem él senkim. Úgy az ünnep lénye számomra régen elveszett.

Talán ha párommal összeköltözünk és együtt fogunk karácsonyra készülődni, új közeg stb... lehet ettől a hangulat újra visszatér, meg más lesz. De addig csak egy eléggé közönséges ünnep marad számomra.

2017. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Mi a családdal egy kiskutyát veszünk, közös karácsonyi ajándéknak, az egész családnak. Egy golden retriever kislányt. 24-én délután érkezik:) Azon a héten szabadságon leszek. Kitakarítom az egész lakást(bár amúgy sincs rendetlenség, de ilyenek, hogy ablakmosás, stb), elkészítem a "tartós" aprósütiket(hókifli, mézeskalács, linzer, bonbonok stb). 23-án feldíszítjük az egész lakást meg a karácsonyfát is a gyerekekkel. 24-én reggeltől megy a sütés-főzés, délben megebédelünk és délután megyünk a kiskutyáért:)

25-én jönnek anyukámék és az én rokonaim, 26-án a párom szülei és rokonai jönnek. Közben fimnézés, társasozás, kiskutyázás és remélem hóvár építés is lesz:) Mi nem hóembert, hóvárat szoktunk építeni:)

Két ünnep között kézműveskedünk, mászkálunk. Szilveszterkor a Margit-hídról nézzük a tűzijátékot az egész családdal, beleértve a kiskutyát is:)

Jaaahj, már annyira várom, most különösen szép ünnep lesz:)

Te, kedves kérdező? Várod már a karácsonyt? Mit tervezel?

2017. dec. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Úgy szeretem az ilyen válaszokat, mint a tiéd, kedves 3-as!

Jó olvasni, hogy nem mindenki van megkeseredve és nem veszett el mindenkiből a karácsony szelleme!

Nagyon várom a karácsonyt. A kedvenc időszakom! Már pár dekorációt kiraktam, de a kültéri fényeket hétvégén fogom és szép lassan feldíszítem bent is a házat.

Ajándék terén még elég rosszul állunk, csak a kislányunknak vettük meg az ajándékait, de nagyjából tudom, hogy kinek mit szeretnék venni.

Pont ma rendeltük meg az új tévénket, így nekünk a férjemmel az az ajándék. De azért még valami kis jelképes apróságot teszünk a fa alá.

2017. dec. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

En sem varom.

Sajnalom ha csalodast okozok valaszommal.

Ti meg fiatalok vagytok,varhatjatok.Nekem nem okoz tul dok oromet mar a keszulodes,sutes fozes,es meg dolgozni is kell legtobbszor ,eu.ben dolgozom.Az ajandekozas se hoz lazba,ami kell megveszem magamnak,felesleges porfogok meg minek.

Miota felnottek a gyerekek,egy meteres mufenyonk van csak,eleg az.

Akkor meg en is vartam es tudtam orulni a karacsonynak,mikor gyerek es fiatal voltam, vagy pedig az en gyerekeim voltak kicsik.


Most mar mindenki a penzkoltesbe hajszolja magat,es tul akar tenni a masikon.


Sokan nem szeretik amugy plane az udosek vagy a maganyosak,es a legtobb csaladanyanak se a leghobb vagya,hullafaradtam az agyba esni szenteste ..

2017. dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Jó annak, aki 24-én délelőtt nem dolgozik. Elhiszem, hogy így gondtalanul lehet reggeltől készülődni csúszás nélkül.

Mi örülünk, ha a vacsora meg van 7-re.

Két ünnep között meg munka van. Szóval a nagy vendégeskedésdit kihagyjuk. Marad a pihi itthon.

2017. dec. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon várom már! 23.án bejgli sütés, ajándék csomagolás, másnapi főzés, sütés előkészületek lesz, 24.-én reggeltől a nagy sütés-főzés, fa díszítés, közben öcsém elmegy a nagyiért. Délre jönnek a rokonok, akkor játék a gyerekekkel, karácsonyi ebéd, majd megint játék. Estére mindenki hazamegy csak anyáékkal maradunk itthon, mi eszünk-iszunk még, filmet nézünk. Ilyenek. :) Nagyon szeretem az ünnepeket és nagyon örülök, hogy látom mások is vannak azért még így vele. Szomorú persze, hogy sok helyen erőltetett, de nálunk szerencsére nem az.
2017. dec. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Saját véleményt kértél, kérdező.

Azért mert te várod, mért kell lepontozni azt, ha valaki nem várja?

Mért nem úgy tetted akkor fel a kérdést, hogy csak az írjon, aki várja és tervez egy csomó dolgot.

2017. dec. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 lewega válasza:
44%
Mi nem tartjuk, mert ateisták vagyunk. Mikor a gyerekek kicsik voltak, természetesen nekik tartottuk, mert egy kisgyerek látja, hogy másutt van, de a miértjét még nem érti. Vallásról meg egy szót nem szóltunk nekik.
2017. dec. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon várom, pedig korántsem tini vagyok, 2 gyerekes anyuka. Nálunk szerencsére megmaradt a varázsa, én pedig tovább adtam a gyerekeknek. Finom vacsora, közös előkészületek hetekig, mint pl. mézesdíszítés, adventi koszorú készítés. Szenteste 4 generáció együtt, éneklés, majd ajándékozás.

Mindenkinek igyekeztem olyasmit kigondolni aminek a legjobban örülne, én pedig olyasmiket kértem (mi listát írunk az Angyalkának, nagyszülők is, családi hagyomány kb. 60 éve :)) amiket szeretnék de nem venném meg csak úgy. Nem hasznos, csak pusztán szép vagy jó dolgok :)


Nekünk csodás Karácsonyunk van évről évre.

2017. dec. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!