Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nálatok hogyan megy a karacson...

Nálatok hogyan megy a karacsonyozás?

Figyelt kérdés
Arra lennék bővebben kíváncsi hogy mit csináltok 24-en meg hogy mit kértek karácsonyra meg hogy mit szoktatok főzni, mentek-e valahova?

2017. dec. 23. 07:37
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Dolgozni megyek holnaptól, egészen szilveszterig.

Nem kértem semmit, mindent megveszek magamnak amire szükségem van.

35N

2017. dec. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Mi ma díszítünk fát, nevelő faterom felhozza én díszítem, pakolunk. Holnap délre jönnek a rokonok, szóval este már előkészülünk a holnapra, reggel meg kezdődik a sütés-főzés. Holnap délben megjönnek a rokonok, eszünk ajándékot bontunk, délután, este meg a rokonok továbbállnak, marad a szűk család itthon, filmezünk, dumálunk. 25-én semmi nincs, 26.-án mi megyünk rokonokhoz. :) Idén kb ez van.
2017. dec. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Holnap jönnek a szüleim és a a tesóim, meg persze a családjaik. Mivel a szüleimnél a ház felújítás alatt áll így ők alapból úgy élnek ideiglenesen persze hogy átköltöztek a konyha melletti ebédlőbe. Megbeszéltük hogy idén jöjjön mindenki hozzánk. Nálunk nagy a hely, elfér mindenki. A nővéremék itt alszanak, bátyámék nem, mert ők helybéliek. Mi ma fogjuk a fát feldíszíteni, az ajándékokat becsomagoltuk a bejgli már sül szépen a sütőben annak is hajnali fél 7 kor álltam neki, mert én most voltam utoljára dolgozni éjszakás műszakba, de elaludni már nem akarok mert akkor kikészülök, főleg hogy nekem január első hetében még nincs munka, mert csak így tudták megoldani a szabadságolásomat :D


Lényeg hogy a bejgli sül, most picit elnetezgetek ameddig a barátnőm megreggelizik, meg letudja a reggeli rutinját. Annyi hogy még elugrok a boltba megvenni még pár dolgot, mert holnap én már nem akarok ezzel foglalkozni, egyrészt mindenhol tömeg lesz, másrészt holnap reggel 7 kor neki állunk sütni, főzni, alkotni, szóval akkor idő sem lesz erre.

Utána jön a család, összeülünk, kajálunk, dumálunk, játszunk a gyerekekkel, ajándékozunk, aztán estére ha már kettesben leszünk mert a nővéremék korán szoktak aludni menni a gyerekeik miatt akkor mi vagy filmezünk kettesbe, vagy lehet elmegyünk sétálni valahova ha olyan kedvünk lesz.


25-én pedig a barátnőm családjához megyünk ünnepelni, ők messze laknak, és úgy beszéltük meg hogy 25-én legkésőbb ebédre odaérünk, de ha feltudunk ébredni korábban akkor lehet már délelőtt 10 órára ott vagyunk. Autóval még nem mentünk így le hozzájuk mert minden áron keresztül kell menni Budapesten és akkor még nem volt elég rutinom hogy bemerjem vállalni. Eddig mindig ők jöttek ünnepekre, de most azt akarják hogy menjünk mi. Szóval most autóval megyünk mert a vonatba nem bízok meg, saját autóval meg egyrészt kényelmesebb, másrészt 1 órát megspórolunk így szűk 2,5 óra alatt odaérünk kényelmesen. Ott alvást tervezünk és 26-án amikor hazaérünk akkor anyámék hoznak át nekünk kaját, vagy mi megyünk oda csak kajálni. Aztán a maradék időben punnyadást tervezünk. Sokat dolgoztunk az idén, most nagyon kivagyunk éhezve egy kis punnyadásra. A két ünnep közti időszakot ezzel is fogjuk tölteni úgy döntöttünk.

2017. dec. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

24-én összejön a család. Vacsora, kínos éneklés, ajándékosztás.

25-én ugyanez ebédkor újabb családtagokkal bővülve.

26-án másik családtagnál szintén ebéd.

2017. dec. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

24-én ajándékot csomagolunk, kérni semmit nem kérek :)


Főzni kacsa-liba-csülök kilőve, az országban alig van (csülök nem kapható), ponty szintén nincs, úgyhogy sütünk valami husit, rákot, ilyesmi.


Meg bemegyünk Zürichbe sétálni kicsit.

2017. dec. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Felkelek, tanulok, mozgok valamit, kaját csinálok, sütit sütök, délután jönnek többen, leülünk, beszélgetünk, társasozunk, este takarítok, átnézem a tanult anyagot, alszom. Ismétlés.
2017. dec. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem megyünk sehova egyik nap sem. Lányomat és vőlegényét meghívtuk, ők 26-án jönnek.

Amúgy a tágabb családdal nem rokonizálunk. Pihenés, karácsonyi filmek nézése, olvasás, ejtőzés, ezzel telik nálunk már régóta.

2017. dec. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

24-én ebéd után feldíszítjük a fát, utána ajándékozás délután templom.

25-én nem jön senki hozzánk, itthon vagyunk, tv-zés ,

26-án jönnek a rokonok, ajándékozás.

Idén lesz, mákosguba és hal 24-én

25-én lesz húsleves, rántotthús, fasírt, kacsa, kb 5 féle süti

1, dinnyés süti

2, fanta szelet

3, kókuszkocka

4, tejszínes süti

5, összeragasztós süti

2018. dec. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!