Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » KERESZTÉNY EMBEREK! Elsősorban...

KERESZTÉNY EMBEREK! Elsősorban hozzatok szól a kérdésem Tenyleg annyira nagy probléma ha nem megyek el karácsonykor misére? En is hívő vagyok, igaz misére nem szoktam járni, de tiszta a lelkiismeretem es ugy gondolom hogy jo emberként elek

Figyelt kérdés

Anya miatt most rosszul érzem magam mert azt mondta uogy ennyit nem er e meg a lelkiismeretem

De en meg azt gondolom hogy annyi képmutató ember jár a templomba aztán pedig lop csal hazudik es meg kitudja , hogy ettől nem leszek rossz ember.

Imádkoztam itthon, de templomba nem akarok menni


2017. dec. 25. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel isten mindenhol ott van, otthon is tudsz imádkozni hozzá.


A misének inkább közösségi funkciója van, és vannak, akik az alapján mérnek másokat, hogy ott vannak-e misén és nem az alapján, hogy milyen emberek.

2017. dec. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Én sem járok gyülekezetbe, itthon szoktam Bibliát olvasni.

2017. dec. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, nem, 1-es pedig jól, tömören összefoglalta, hogy miért nem.
2017. dec. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az Úr napját szenteld meg! - Én katolikus vagyok, mi szentmisével szenteljük meg az Úr napját.

Egyébként minden vasárnapra vonatkozik ez, a karácsony pedig parancsolt főünnep. Ezért azt mondom, hogy igen, ha katolikus vagy, akkor ez baj. De ahogy látom, más vasárnap sem mész, tehát ilyen szempontból ez ugyanaz.


"De en meg azt gondolom hogy annyi képmutató ember jár a templomba aztán pedig lop csal hazudik" - és? Miattuk mész, vagy az Úrral találkozni? Most profán példa, de ha elmegyek egy hangversenyre, ahol a legszebb darabokat játssza egy nagyszerű zenekar, akkor hol érdekel az engem, hogy a másik sorban ott van a szomszéd, akit amúgy ki nem állhatok..?

2017. dec. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!