Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ilyen esetben...

Szerintetek ilyen esetben érdemes járni pszichológushoz?

Figyelt kérdés
20 éves, egyetemista lány vagyok. Mostanában komolyabban elgondolkodtam azon, hogy elmenjek egy pszichológushoz. Régebb is jutott már eszembe ilyesmi, de valahogy most érzem az idejét ennek. Nincsen különösebb problémám, mármint nem vagyok depressziós (úgy gondolom), kiegyensúlyozott életet élek, csak a családunkban uralkodik egy ilyen negatív gondolkodásmód és bizonyára én is örököltem, s ez lehet az oka, hogy vannak időszakok, amikor nincsen minden rendben a közérzetemmel. Azt is tudom, hogy régebb édesanyám is járt pszichológushoz, de neki akkor már komolyabb gondjai voltak, azért fordult szakemberhez. Amint már említettem, nem érzem, hogy nagyobb probléma lenne, egyszerűen szükségem lenne tanácsadásra bizonyos területeken, s egy kívülálló véleményére lenne szükségem, nem barátok és családtagok okoskodására. Csak attól félek, hogy kiröhögnek és hazaküldenek azzal az indokkal, hogy ilyen esetekben még nincs mit keresni pszichológusnál. S azzal sem vagyok teljesen tisztában, hogy van-e pszichológusok között jelentős különbség, számít-e, hogy kihez fordulok? Valaki esetleg ért ilyesmihez?

2017. dec. 19. 00:14
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Dehogy röhög ki, hát mi a fenének röhögne ki egy szakember, aki ebből él, te meg fizetsz neki?! Egyáltalán nem kötelező kizárólag életbevágó kórsággal pszichológushoz menni! Az egyik szakterületük épp az önismereti fejlesztés. Sok pszichológus honlapján fel is van sorolva ilyesmi. Ha nem vagy súlyos állapotban, akkor néhány alkalom is elég. Nem kell hozzá hiperszuper végzettségű klinikai szakpszichológus, egy alacsonyabb árfekvésű is megfelel. Az az alacsony is 7-8 ezer. Százával vannak pszichológusok a neten, az legyen a szempont, hogy a bemutatkozása alapján melyik a szimpatikus. Hiszen csak azzal tudsz együttműködni.
2017. dec. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes elmenned, a
2017. dec. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hopp, bocsánat, elküldte.


Szóval szerintem érdemes elmenned, attól függetlenül, hogy nincs baj. A megelőzés is fontos, nemcsak már az orvoslás. És valóban, sok pszichológus önismereti kérdésekkel is foglalkozik. Kívánom, hogy megtaláld a megfelelő szakembert, és választ kapj a kérdéseidre, gondolataidra.

20L

2017. dec. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes hozzá elmenni.

A komolyabb esetekkel pszichiáter foglalkozik, a pszichológushoz mehetsz még akár életvezetési vagy pályaválasztási tanácsadásra is.


22/N

2017. dec. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!