Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Csak szerintem korai?

Csak szerintem korai?

Figyelt kérdés

Már most mennek a karácsonyi reklámok némely csatornán, de még csak szeptember van. Miért nem tudnak ezzel várni?

Meg úgy tudom, hogy már volt valahol egy karácsonyi vásár.



2018. szept. 9. 12:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem korai. Ez egy kereskedelmi ciklus, semmi köze sem a karácsonyhoz, sem az ünnepléshez, sem a hangulathoz.


Én kifejezetten örülök neki, mert már ilyenkor megvesszük az ajándékokat, apránként, és a karácsonyi hozzávalókat is a menüsorhoz, a tartós vagy fagyasztható részeit.


Így decemberben már csak élvezzük a hangulatot.

2018. szept. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

7

Hát, ez már csak ilyen. A kereskedelem a haszonból él. Ha az nem lenne neki, bezárna, te meg nem tudnál hol vásárolni. Elég nevetséges ezt számon kérni rajta.


Viszont, senki nem kényszerít a vásárlásra. Ne vedd meg. Nem nehéz.

2018. szept. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem egyébként az a kiábrándító, ha valaki a boltok kínálata vagy a reklámnézés miatt veszíti el a karácsonyi hangulatát. Mi köze van a kettőnek egymáshoz?
2018. szept. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
35%
Én rosszul vagyok attól, hogy október végén, november elején már mindenhol karácsonyi dolgokkal van tele a bolt, mindent feldíszítenek stb, december elején már karácsonyi zene mindenhol. Mire karácsony lesz elegem lesz mindenből.
2018. szept. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%
#11: De mi köze az előre megvételnek a boltok karácsonyozásához? Ajándékot akár márciusban is vehetsz, ahogy mézet vagy húst is. A kifejezetten karácsonyi teríték már más tészta, annál értem, de az ilyesmik kivételével ott a bolt a teljes kínálattal máskor is, akár karácsonyoznak, akár nem. Nem kötözködésből írom, lehet, hogy te tudsz valamit, amit én nem s nem értem ezt...
2018. szept. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki akkor vesz meg mindent, amikor akar. Az angolszász területeken oly hagyományos karácsonyi pulyka is, meg a többi hús is eláll a fagyasztóban akár 3 hónapot is simán, ha megvan a kellő negatív hőfok odabenn.


A többi ajándékot meg mindegy, hogy most veszed meg, vagy 10 hét múlva, mert nyilván karácsony az akkor van, amikor.


Az egész csak arra megy ki, hogy szépen fokozatosan egyre inkább jön be az egyre durvább hideg, és aztán a hó is vagy megjön, vagy nem addig (bár mostanában itt mintha egyre inkább az ünnepek után szokott volna megjönni), és ez - a forralt borral, sült gesztenyével meg egyéb téli finomságok ízével, illatával, a karácsonyi vásárok egyre előrébb hozott, de nagyon sajátos hangulatával együtt - egyszerűen meghozzák az ember kedvét (már akiét, persze), ahhoz, amit évről évre - ki-ki pénztárcája szerint nyilván - de amúgy sem lehet megúszni: a karácsonyi ajándékok megvásárlásához.

2018. szept. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nyilván korai, ezt minden évben megbeszéljük itt, foglalkoznak ezzel a TV-ben, újságokban stb..
2018. szept. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

15

Számos olyan dolog van, ami adott helyeken például szezonális, mondjuk az Aldiban és csak ilyenkor kapható. Vagy díszek, terítékek, melyek szintén csak szenzonban kaphatók vagy akkor kaphatók normális választékban a üzletekben.

2018. szept. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!