Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nektek is hiányoznak a régi...

Nektek is hiányoznak a régi karácsonyok?

Figyelt kérdés
Ettől a hirtelen hőmérséklet visszaeséstől engem is elkapott kissé a karácsonyi hangulat, nem tudom ti hogy vagytok vele. Még csak 19 éves vagyok, de már most azt mondom, hogy régen jobb volt ez is. A nagyszüleim és a keresztapám meghaltak, úgyhogy már csak szűk családi körben ünnepelünk, a szüleimmel és a nővéremmel. Illetve az ünnepek alatt esetleg édesanyám testvérével, és annak családjával ülünk össze 1-2 órára. Persze, most is szeretem az ünnepet, de régen gyerekként mégis meghittebb volt egy nagyobb családi körben. Akkor még hó is volt néha... Mindig 23.-án este díszítettük a fát, szaloncukrokat kötöztünk, a nők már akkor főzőcskéztek, aztán 24.-én reggel megkaptuk a tesómmal az ajándékokat, mentünk ebédre nagymamékhoz, estig ott voltunk. Másnap ugyanez csak a másik mamáméknál. Temetőbe is kijártunk talán, jó kis filmeket néztünk, beszélgettünk. Ti hogy emlékeztek vissza? Ti is jobban szerettétek kis korotokban ezt a csodás ünnepet?

2018. szept. 23. 11:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nem. Nyilván más volt akkor. Nagyobb volt a család. Nagyik már nincsenek, és sajnos szüleim testvérei sem élnek már mind. Jó volt a hangulata, hogy a nagyiknál összejöttünk, az összes unokatesó.

De most is jó! Most egyikünknél vagyunk és már nem mi vagyunk a legkisebb generáció, hanem a gyerekeink.

Én ugyanúgy várom, szeretem most is, annak ellenére, hogy nem ugyanolyan. Szóval azért mert más, az nem azt jelenti, hogy nem jó.

2018. szept. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Egyértelműen igen! Régen tényleg minden jobb volt. 30-as éveimben vagyok, abban az átmeneti állapotban mikor már nem vagyok gyerek, de anyuka sem, így kicsit nehezebb. Nagyszüleim sajnos nem élnek, nincs már meg az összetartó kapocs a család különböző ágai között, mint gyerekkoromban. Szüleimmel, testvéremmel fogom (remélhetőleg) tölteni az ünnepeket (ami minden évben nagyon várok), esetleg meglátogatjuk a keresztszülőket, de ezen kívül semmi extra. Hiányzik a régi varázsa a karácsonynak, de arra kell törekedni, hogy a mában is megteremtsük. Van, amihez minden évben ragaszkodom, például az igazi fához, amitől fenyőillat lesz :)
2018. szept. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
100%
Régen sokkal jobb volt...Mentünk rokonokhoz vagy ők jöttek imádtam❤️ Most már minden megváltozott. 18/L
2018. szept. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én már felnőtt vagyok, de a szokások megmaradtak. Ugyanúgy összejön a család, jönnek hozzánk rokonok, mi is megyünk másokhoz. Én most is imádom és úgy várom, mint egy gyerek :)

A készülődés is hasonlóan zajlik. Most sem a drága ajándékokról szól, hanem, hogy együtt legyünk. Valahogy a karácsony előtti hét, és az utána lévő napok olyan szép, békés időszak mindig nálunk.

2018. szept. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nyugalom emberek, már csak 91 nap van karácsonyig!!! :D
2018. szept. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
89 az inkább, nem 91 :D
2018. szept. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A hó hiányzik a legjobban, szerencsére minden más megmaradt.


Nagyszüleim még élnek, szüleim is, nekem is van családom és gyerekeim, így még meghittebb.

2018. okt. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Nagyon szívesen gondolok vissza a régi időkre, amikor még gyerek voltam. Megvolt a "rendszer", hogy melyik nap mikor hol vagyunk, melyik rokon mikor érkezik hozzánk. Nagy család vagyunk, így nagyon nyüzsgős volt az egész. Gyerekként sokáig nem éreztem, hogy mennyire szegények voltunk, a szüleim mindig igyekeztek mindent megadni. Évközben nem nagyon kaptunk nagy ajándékokat, de karácsonyra mindig nagyon kitettek magukért és a fa alatt ott találtuk a hőn áhított dolgokat...sokszor még többet is mint amit reméltünk. Szokás volt nálunk, hogy az öcsémmel a nagymamánál töltöttük szenteste délelőttjét, aztán a családdal közösen mentünk hozzánk, ahol már állt a karácsonyfa és minden fel volt díszítve, az étel pedig elő volt készítve. Varázslatosnak láttam az egyészet. Mikor felnőttem, volt pár nehéz év, eleinte a szüleim válása, majd az egyetem és a munkábaállás miatt, de igyekeztem a lehetőségekhez mérten kihasználni az ünnepi hangulatot. Néhány éve már, hogy a férjemmel kialakítottuk a saját kis karácsonyi szokásainkat, amiket nagyon szeretünk.
2018. okt. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!