Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Szerintetek hülyeség lenne...

Szerintetek hülyeség lenne december közepén feldíszíteni a fát?

Figyelt kérdés
Vettünk egy nagyon szép 3d-s 210 cm-es műfenyőt. Nekem már november végén karácsonyi hangulatom van, imádom. Január elsején viszont lebontom a fát minden évben, nekem onnantól pörgés van, az új év azt jelenti a számomra. Ezért arra gondoltam, hogy 16án vasárnapbfeldíszíteném. Mit szóltok?

2018. dec. 6. 22:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Eddig mindig 24-én díszítettük.
2018. dec. 6. 22:20
 2/13 anonim ***** válasza:
79%

Neee

Azt 24-én kell akkor is ha imádod!

Ha már most feldiszited akkor 24re már nem lesz újdonság..

2018. dec. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Én is azt mondom, hogy akkor már nem lesz olyan hangulatos karácsonykor, viszont én azt javaslom, hogy 21-22-e körül díszítsd fel, az már reális. Szerintem pont, hogy nem jó 24-re hagyni, amikor mindenki süt-főz, rohangál. Jó, ha akkor már készen van a fa, ugyhogy 21-22, maximum 23-án díszíts.
2018. dec. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig 23-án díszítek, akkor van erre idő, előtte sincs erre idő akármennyire is itt a hangulat, 24-én meg főleg nem amikor sütünk, főzünk, amit kell elpakolunk, meg én akkor szoktam kora reggel még tűzifát vágni és behordani hogy az utána lévő 2-3 napba ne kelljen, egyrészt azért hogy ne zavarjam vele az ünneplő szomszédokat, másrészt akkor mi is megyünk, vagy jönnek, pihenünk stb...

Én mindig úgy szoktam hogy 23-án délelőtt nappaliba megcsinálom a helyet a fának, szépen felállítom, az égősorokat feldobom rá, párom feldíszíti úgy ahogyan ő kitalálta, mert én az idő alatt a házat díszítem fel, meg kiteszem a fényeket ami nekem órákba szokott telni. Aztán késő délutánra ha végeztünk akkor csomagoljuk be az ajándékokat, meg előkészülünk másnapra sütésre, főzésre stb...

2018. dec. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nézd, akármikor feldíszítheted, jogod van hozzá. Én nem értem, miért kéne 23-án vagy 24-én díszíteni, amikor hetekkel korábban is lehet :)

Mondjuk én képes lennék január harmadikán is fát díszíteni, ha karácsonykor nem lenne hozzá kedvem...

Nem szoktam megunni a dolgokat, csak mert pár hétig, hónapig vagy évig kint vannak, egyszer telepakoltam fluoreszkáló halloweeni stickerekkel a házat, azóta is élvezem, pedig volt már vagy 2 éve.

A teljes karácsonyi dísz nekem kicsit útban van, az csak pár hétig van kint, a girlandok 1-2 hónapig, a fényfüzérek tovább s karácsonyi dalokat úgy novembertől februárig hallgatok.


Neked kell tudnod, illúzióromboló-e korábban a karácsonyfa vagy pont hogy így tudod kellően kiélvezni, ráhangolódni az ünnepre.

2018. dec. 7. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem kezd el most díszíteni. Minden nap tegyél rá egyet. Karácsonyra kész lesz.
2018. dec. 7. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Próbáld ki.

Ha beválik, nálatok ez lesz a hagyomány.

Ha nem, akkor jövőre változtatsz.

2018. dec. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nincs meghatározva, mikor díszíthetsz fát. Ha te így éreznéd magad jól, akkor díszítsd.
2018. dec. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Szerintem nem hülyeség. Az ajándékok úgyis csak 24-én kerülnek alá. Én is gondolkodom valami hasonlón. :) Olyan rövid a karácsonyi időszak, és januárban nézegetni a fát, az már nem ugyanaz a feeling.
2018. dec. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A fokozatos díszítés jó ötlet,de inkább egyszerre több díszt tegyél fel.Vagy most tegyél fel néhány egyszerűbb díszt és 24.én cseréld le őket.
2018. dec. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!