Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ünnepek » Karácsony

A kérdés

Szerintetek hülyeség lenne december közepén feldíszíteni a fát?

Vettünk egy nagyon szép 3d-s 210 cm-es műfenyőt. Nekem már november végén karácsonyi hangulatom van, imádom. Január elsején viszont lebontom a fát minden évben, nekem onnantól pörgés van, az új év azt jelenti a számomra. Ezért arra gondoltam, hogy 16án vasárnapbfeldíszíteném. Mit szóltok?

Keress kérdéseket hasonló témákban: karácsony, karácsonyfa, dísz

dec. 6. 22:19  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
A kérdező kommentje:

Eddig mindig 24-én díszítettük.

# 1/12Időpont dec. 6. 22:20 Privát üzenet

Neee

Azt 24-én kell akkor is ha imádod!

Ha már most feldiszited akkor 24re már nem lesz újdonság..

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/12Időpont dec. 6. 22:30 Privát üzenet
Én is azt mondom, hogy akkor már nem lesz olyan hangulatos karácsonykor, viszont én azt javaslom, hogy 21-22-e körül díszítsd fel, az már reális. Szerintem pont, hogy nem jó 24-re hagyni, amikor mindenki süt-főz, rohangál. Jó, ha akkor már készen van a fa, ugyhogy 21-22, maximum 23-án díszíts.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont dec. 6. 22:34 Privát üzenet

Én mindig 23-án díszítek, akkor van erre idő, előtte sincs erre idő akármennyire is itt a hangulat, 24-én meg főleg nem amikor sütünk, főzünk, amit kell elpakolunk, meg én akkor szoktam kora reggel még tűzifát vágni és behordani hogy az utána lévő 2-3 napba ne kelljen, egyrészt azért hogy ne zavarjam vele az ünneplő szomszédokat, másrészt akkor mi is megyünk, vagy jönnek, pihenünk stb...

Én mindig úgy szoktam hogy 23-án délelőtt nappaliba megcsinálom a helyet a fának, szépen felállítom, az égősorokat feldobom rá, párom feldíszíti úgy ahogyan ő kitalálta, mert én az idő alatt a házat díszítem fel, meg kiteszem a fényeket ami nekem órákba szokott telni. Aztán késő délutánra ha végeztünk akkor csomagoljuk be az ajándékokat, meg előkészülünk másnapra sütésre, főzésre stb...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/12Időpont dec. 6. 23:32 Privát üzenet

Nézd, akármikor feldíszítheted, jogod van hozzá. Én nem értem, miért kéne 23-án vagy 24-én díszíteni, amikor hetekkel korábban is lehet :)

Mondjuk én képes lennék január harmadikán is fát díszíteni, ha karácsonykor nem lenne hozzá kedvem...

Nem szoktam megunni a dolgokat, csak mert pár hétig, hónapig vagy évig kint vannak, egyszer telepakoltam fluoreszkáló halloweeni stickerekkel a házat, azóta is élvezem, pedig volt már vagy 2 éve.

A teljes karácsonyi dísz nekem kicsit útban van, az csak pár hétig van kint, a girlandok 1-2 hónapig, a fényfüzérek tovább s karácsonyi dalokat úgy novembertől februárig hallgatok.

Neked kell tudnod, illúzióromboló-e korábban a karácsonyfa vagy pont hogy így tudod kellően kiélvezni, ráhangolódni az ünnepre.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont dec. 7. 01:55 Privát üzenet
Szerintem kezd el most díszíteni. Minden nap tegyél rá egyet. Karácsonyra kész lesz.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/12Időpont dec. 7. 02:17 Privát üzenet

Próbáld ki.

Ha beválik, nálatok ez lesz a hagyomány.

Ha nem, akkor jövőre változtatsz.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/12Időpont dec. 7. 17:52 Privát üzenet
Nincs meghatározva, mikor díszíthetsz fát. Ha te így éreznéd magad jól, akkor díszítsd.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/12Időpont dec. 8. 16:38 Privát üzenet
Szerintem nem hülyeség. Az ajándékok úgyis csak 24-én kerülnek alá. Én is gondolkodom valami hasonlón. :) Olyan rövid a karácsonyi időszak, és januárban nézegetni a fát, az már nem ugyanaz a feeling.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont dec. 8. 17:29 Privát üzenet
A fokozatos díszítés jó ötlet,de inkább egyszerre több díszt tegyél fel.Vagy most tegyél fel néhány egyszerűbb díszt és 24.én cseréld le őket.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont dec. 8. 18:11 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a tervetek idén karácsonyra? Hogy fognak eltelni az ünnepek?
Mit vegyek karácsonyra egy 15-16 éves kamaszfiúnak, akinek már mindene megvan?
Szerintetek is a karácsony "tetőpontja" a Szenteste?
Mennyi pénzt raktok félre havonta az év végi ünnepekre?
Ti hogyan szoktátok feldíszíteni a karácsonyfát?
December 26. -án nyitva van a dm/rossmann? Tapasztalat?

Kérdések az Ünnepek rovatbólKérdések a Karácsony rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!