Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ha lesz gyereketek, ti is...

Ha lesz gyereketek, ti is majd azt mondjátok neki hogy a Jézuska, Mikulás meg a nyuszi hozza az ajándékokat?

Figyelt kérdés
Én nem fogok neki hazudni, teljesen értelmetlen ez az egész mese, nem akarom hogy később csalódjon emiatt bennem is. Ezt az egész keresztény vallási marhaságot sem fogom neki beadni, nem jó érzés hogy hazugságokban kellett felnőnöm. Nem azért kell jó embernek lenni mert az van a Bibliában meg majd a pokolra jutsz ha nem úgy cselekszel, alapjában hibás a megközelítés.
2018. dec. 9. 16:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ugyanúgy fogom csinálni, ahogy annak idején a szüleim. Kb. 3 éves koromig volt az, hogy a Jézuska hozza a fát, jön a Télapó stb. De mivel az óvodában, iskolában,áruházakban is mászkál egy-egy télapó, így nem igazán lehet manapság beadni a gyerekeknek ezeket a dolgokat. Jó élménynek jó persze, de ennyi.

Úgyhogy aztán együtt díszítettük a fát és azt is tudtam, hogy a rokonoktól kapom az ajándékot.. én nem csalódtam semennyit senkiben.

2018. dec. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi pont most vitatkoztunk erről.

A párom szerint a gyerekeknek ez nagy varázslat, beleillik a fantáziavilágukba a Télapó, Jèzuska, és később egyfajta "kettős könyvelést" folytatnak: igazàból tudják, hogy nem, de mégis "jézuskáznak". Idővel ahogy érnek, aztán ez is kikopik.


Én meg azt tartom szépnek, hogy az emberek szeretetből megajándékozzàk egymást, hogy törik a fejüket, minek örül a másik. Szeretném a kislányt hamar bevonni az ajándék készítésbe is. Ráadásul gyerekkoromban nálunk a fa díszítése közös progran volt, kb a legjobb az egészben (persze ezt még lehet involválni, hogy pl ezzel várjuk a jézuskát).


Viszont további bajaim:

- Ma már nagyon drága minden játék, és ha vmi olyat kér, amit nem tudok megvenni, akkor mit mondok, mért nem hozta neki a Kisjézus? Néhány éved gyerek már megérti, hogy nincs mindenre pénz.

- Ez a jó gyerek / rossz gyerek dolog szerintem lélekgyilkosság.

- Szeretném mielőbb arra is nevelni, hogy jótékonykodjunk pl gyűjtsünk a hajléktalan óvodának, állatmenhelynek vagy menjünk segíteni ételt osztani.

Hogy tálaljam majd, hogy őket mért hagyja cserben a Jézuska?


A vallási hátteret meg szeretnèm tanítani, bár nem tartom a (katolikus) vallásomat, de az eszmében, amit Jézus képvisel, hiszek. Szerintem kb ez a legfontosab a Karácsonyban, és ebben a világban, ahol percenként halnak éhen gyerekek, beteg az egész bolygó, visszataszítónak tartom Jézus alakját összekapcsolni a luxus kacatok halmazával, ami a szerencsés gyerekekre zúdul ilyenkor.


Hát kb ennyi.

2018. dec. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Tök jó, hogy ilyenről tudsz a párodról beszélni!
2018. dec. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
De nem jutottunk semmire. Anyukámmal azon nevettünk, hogy majd azt mondom a gyereknek, hogy Apa szerint a Jézuska hozza az ajándékot, nem szabad elszomorítanunk az igazsàggal...
2018. dec. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!