Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsony előtt mennyire...

Karácsony előtt mennyire szoktatok kitakaritani?

Figyelt kérdés

Csak hogy ne ajandekos kerdes legyen.

Nalunk en vagyok az egyetlen, aki szeretne unnepi hangulatot ugy, hogy abban a tisztasag es nagyobb rend is benne legyen.

Hetek ota probalom a ferjem ravenni, hogy beszelje le a gyerekeivel (tinik), hogy karácsony elott a keszulodesben vegyenek reszt es bizzon rajuk takaritasbol is egy reszt.

En nem vagyom sokra, de egy teljes lakas kiporszivozas, felmosas, es mosdo, wc, furdo takaritas azert jo lenne. Ehhez kepest a ferjem nagyon nem akar senkinek se szolni es sztem a takaritast se akarja es a gyerekei honapok ota a sajat szobajukat se takaritottak.

En meg nem akarom az edesapjuk helyett mondani, hogy jo lenne ha segitenenek, mert abbol ugyis csak a baj lesz (en tinikent ismertem meg oket:-/). Es a gyerekek nalunk laknak hetkozben! (Nem hetvegi apuka.)

Vagy hagyjam es ne takaritsak, akkor en se :-/



2018. dec. 19. 04:15
 1/10 anonim válasza:

Dehogynem, te takarítsd ki a közös részeket-nappali, konyha, fürdő, folyosók-és a hálótokat. Mivel nem a te gyerekeid és már nagyok az ő szobáikba nem mennék be. Így neked rend lesz, hisz a helyiségek amiket használsz tiszták lesznek, és talán őket is zavarja majd a kontraszt-szép rend a lakásban csak az ő szobájuk kupis-lehet még ki is takarítanak.

Habár nem vagy az anyjuk, hidd el a jó példánál nincs jobb nevelési módszer. Hiába pattogsz hogy rakjanak rendet ha közben te sem csinálod!


Kellemes ünnepeket! :)

2018. dec. 19. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
:-) köszi pár éve heti szinten jó példával járok elől, nem tűnik föl a kontraszt nekik.
2018. dec. 19. 05:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan úgy takarítok mint máskor is.

Mivel sajnos most nem dolgozok minden helységet én takarítok ki, ez a minimum ha már itthon vagyok :/ 25 éves vagyok..


Nemlett kiadva nekem itthon mint feladat mert amúgy sincs nagy kosz meg rendetlenség de így legalább mégis szebb lesz a ház karácsonyra. Amit persze egyedül én várok itthon :D

Karácsony elott leszoktam mosni az összes ajtót, lemosom a konyhába a szekrényeket kivul, belül is kitakaritom és rendet rakok mindenhol pl edények kanalak stb. Ezeket egy évbe egyszer szoktam megcsinalni, mert amúgy nem vészes, ezen kívül megcsinalom a porszívózast porttorlest mindenhol, ma csinálom a fürdőt, holnap az én szobamat, pénteken felmosok az összes szobába konyhába is stb. Aztán kb végeztem. Ablakot nem pucolok mert jó az meg.. még a teraszt kitakaritom kicsit és kész vagyok.

Vasarnap meg ajándékokat csomagolok:)


Én is azt javaslom hogy a közös helyeket takarítsd ki az ő szobájukba meg úgyse mész be..


Én amikor suliba jártam akkor is rendszeresen takarítottam a saját szobamat szóval nem is értem hogy bírnak így létezni.. Nem bírtam volna egy koszos szobába tanulni aludni.

2018. dec. 19. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálam 3 gyermek van már nem annyira picik.De rájöttem, hogy a hatalmas takarításra majd akkor lesz szükség, amikor a fát lebontjuk januárban!

:-)

Hiszen 2 hétig itthon leszünk és igazán meg fog látszani a lakáson.

Én január 15 körül(tehát nem január 6, az még korai, nekünk)tehát akkor szoktam egy nagy takarítást rendezni(ablakpucolás nélkül) elpakolok minden karácsonyi nippet, díszt és kezdek hagymás növényekkel némi üdeséget becsempészni, fehívni minden családtag figyelmét!Jé már hosszabbodnak a nappalok.

No de ez odébb van

Én advent előtt, november elején, közepén kezdek ablak pucolással és téli ruhák átválogatással.Selejtezés minden szekrényben és padláson!

Ekkor kezdem a cipős dobozokat becsomagolni és tölteni(egész évben gyűjtöm pl egyszerre több színes ceruza amit pl szülinapi buliban kapnak a gyerekek)

Ad egy kezdő lökést.

És mindent kitakarítok kamra , konyha fürdők.Alaposan.Ezután kb két hétig folyamatos díszítgetés.És decemberben is takarítok, felmosás hetente van porszívózás hetente többször És pl ma fogok egy nagyobb fürdőtakarítást megtenni!

Közben folyamatosan sütögetünk.Nálunk a tanárok edzők, zenetanárok mind sütit kapnak kis díszdobozban.Nagyon örülnek neki!

:-)

Együtt sütögetjük.

De mi pl nem igen plázázunk, nekünk a karácsonyi hangulatot, az iskolai koncertek, sütögetés, itthoni készülődés adja.Sok dolgot neten szerzünk be!

Kívánok olyan örömteli készülődést, ami meg van szervezve és nem nyom agyon!

Erőn felül nincs értelme.amikor picik voltak a gyerekek, karácsonyra összeestem.De idővel kialakít az ember egy olyan menetrendet, rutint, ami működik és nem őrli fel még ünnepek előtt!!!!

Nálatok, nincs értelme veszekedni, ha így szokták meg, kicsi lépésekkel tudtok változtatni.A drasztikus változtatás csak frusztrációt ellenállást szül!

De azért egy alap takarítás bele kell férjen és ez nem karácsony kérdés, hanem egyszerűen higiénia!

Minden jót és kellemes készülődést!!

2018. dec. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok még mindig.

A nagyobbik fiam mindent leszór a földre.Esténként elmondom Neki, hogy azért van szekrénye és vállfás inasa, hogy oda pakoljon.Nem érdekli, de ilyenkor megteszi Az asztala mocskos ragad, .Szoktam neki felvinni nedves takarító kendőt, azzal törölje át.Nagy nehezen megteszi.

Tényleg tudnak kupiban mocsokban létezni.De ha nem érek rá, akkor egy idő után magától takarít.kb egy évben 3 szor

:-))))))))))))))

Addigra elégeli meg a mocskot.

Egy tinivel nem tudsz mit kezdeni, pláne, ha nem is a Te gyermeked.Mert abból veszekedés, gyűlölködés lesz.Sztem már az is jó lépés, ha a közös helységekre vigyáznak és tiszteletben tartják a rendet!

2018. dec. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kb. amennyire máskor, csak 22-re idősítünk egy takarítást, és ilyenkor jut idő pár felhalmozódott felesleges dolog kiszelektálásra is.
2018. dec. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Azt, amit te most leírtál, egy délelőtt alatt egyedül megcsinálok! Persze, jobb, ha együtt csináljuk, de azért ennek nem kell valami nagy feneket keríteni.

Az más, amikor nagytakarítás van, de az akkor is napokig tart, ha mindenki beszáll:D

2018. dec. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én albérletben lakom, szobát bérelek. Ünnepek előtt mindig tisztán hagyom ott a lakást, kitakarítom a fürdőt, mosdót, konyhát is nagyjából. Illetve nálam valahogy úgy alakult ki, hogy mielőtt haza utazom az előtt rendbe rakom a szobám. Akár koliban voltam akár albérletben.
2018. dec. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Amit te felsoroltál, az nálunk az alap takarítás része.


Ugyanakkor a leírtakban nem az a baj, hogy nem akarnak veled takarítani ...

2018. dec. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hozzateszem en is heti 3-szor a teljes lakast felporszivozom (felmosom) es az eloteret es konyhat napi szinten seprem es felmosom. A wc-t hetente.

Csak most en sutok, en pakolok (en is selejteztem ruhat:-)) en bevasarolok az unnepekre, az unnepi menuhoz. Es olyan jo lenne, ha az unnep alkalmabol legalabb egy kis teher lekerulne a vallamrol es amolyan egyutt keszulodes lenne (sutes se erdekel senkit).

2018. dec. 20. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!