Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ki mit ünnepel karácsonykor?

Ki mit ünnepel karácsonykor?

Figyelt kérdés
Nálunk a karácsony arról szól, hogy együtt van a család. Ismerős szerint a karácsony a szeretet ünnepe. A szomszéd, aki vallásos ilyenkor Jézus születésére emlékezik és miatta tartja a karácsonyt. Egy másik viszont muszájból van együtt az asszonnyal, és alig várja, hogy lezongorázza a karácsonyt, mert mindig marják egymást. Nektek mit jelent a karácsony? Előre is köszönöm a hozzászólásaitokat.

2018. dec. 23. 15:44
 1/10 anonim válasza:
16%
Mindenkinek a Jézus születését jelenti.
2018. dec. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Együttlét a szeretteimmel.
2018. dec. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekünk arról szól, hogy ilyenkor senki nem dolgozik, annyit tudunk együtt lenni, amennyit csak szeretnénk. Állattartással és mezőgazdasággal foglalkozik az egèsz család, tehát a nagyszülők, dédszülők, testvéreink, szóval mindenki. Ami azt jelenti, hogy kb egész évben minden nap van munka, van mit csinálni. Csak ilyenkor van leállás, dec.15től jan.7ig. Jókat eszünk-iszunk, filmeket nézünk, stb..

Együtt vagyunk! Nekünk ez a fontos ilyenkor!

2018. dec. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
én 26.án ünneplem a karácsony 23:59 kor hogy pontos legyek, a karácsony végét ünneplem, hogy végre vége van.
2018. dec. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. Vallási szempontból Jézus születését.

2. Azt, hogy kicsit megállunk, mert a karácsony-újév kombináció módot ad kis pihenésre, számvetésre. Ilyenkor jut egy kis idő pihenni, együtt lenni, megemlékezni az elhunyt szeretteinkről és a régmúlt karácsonyokról.

3. Azt is, hogy elkezdünk közeledni a tavasz felé.

4. Azt is, hogy gondolunk egymásra, hogy mindenkinek örömet szerezzünk valamivel, amit szeret.

2018. dec. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Katolikus egyház Jézus Krisztus születését ünnepli.

A református is..

A többi egyéb felekezetről pedig nem tudok.

2018. dec. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én Jézus születését ünneplem (bár állítólag nem ilyentájt született, de ez lényegtelen)

Nem az isteni mivolta miatt, hanem a tanításai miatt. Az egymás iránti szeretetre buzdított és a megbocsátásra.

Kizárt, hogy mindott olyat az utolsó vacsorán, hogy "gyermekeim, a születésnapomat úgy ünnepeljétek majd, hogy minél többen menjetek el a plázákba, vegyetek sok giccses sz@rt egymásnak, vegyetek fel személyi kölcsönt, mert bizony mondom néktek, nem juthat az a mennyeknek országába, akinek nincs a fa alatt a legújabb Apple kütyü".

Illetve arra se buzdított senkit, hogy vágjanak ki egy csomó fenyőfát a tiszteletére, amik aztán a szeméttelepen végzik.

Nekem arról szól a karácsony, hogy találkozom a családommal, egy asztalhoz ülünk és jókat beszélgetünk. Általában praktikus ajándékokat adunk egymásnak, jelképes összegűt.

2018. dec. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Alapvetően azt ünnepelném karácsonykor (és régen azt is ünnepeltem), hogy együtt van a család, meg a szeretet ünnepe. Ez persze nem jelenti azt, hogy máskor nem kell egymást szeretni.

Most viszont már nagyon semmit nem ünneplek, mert a családunk úgysem lehet együtt, vallásos pedig nem vagyok...

2018. dec. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
Húsvétot?
2018. dec. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem minden ünnep azt jelenti, hogy összegyűlik a család, emellett vannak ugye az ünnephez tartozó hagyományaink. Mint karácsonykor a fa és az ajándék, húsvétkor a sonka meg a locsolkodás. De számomra ezek az ünnepek család nélkül csak dátumok a naptárban.

A mi családunk nem hisz. Nincs vallás meg templom meg ima meg ilyenek. Egymásért ünneplünk.

Én még pluszban megtartom a téli napfordulót is, igen, jóóó, pogány módon.

2018. dec. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!