Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ünnepek » Karácsony

A kérdés

Miért örülsz vagy pedig miért nem örülsz, hogy nem lesz mostanában fehér karácsony? Hogy legyen minél előbb karácsony? Mert már nagyon várom. És szeretitek a fehér karit?

Keress kérdéseket hasonló témákban: karácsony, ünnep

júl. 7. 16:39  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Nem tudom, hogy ki örül annak, ha max. sár van karácsonykor.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/18Időpont júl. 7. 18:20 Privát üzenet
Számomra a karácsony a hó nélkül nem karácsony. Mármint szeretek karácsonyi filmeket nézni, meg minden, és rossz látni, hogy a valóságban nagyon nem úgy néz ki a karácsony. Hó nélkül nincs karácsonyi hangulatom, olyan, mintha csak egy szimpla nap lenne, semmi különleges. Mert egyébként imádom a karácsonyt, csak tényleg, hó nélkül rossz. :/

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/18Időpont júl. 7. 18:34 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Aha. Én azért örülök félig, mert nem kell segítenem havat lapátolni, nem kell segítenem fát bepakolni stb.. De azért örülnék a nagy hónak.

# 3/18Időpont júl. 7. 18:54 Privát üzenet
dubitus nevű felhasználó válasza:

Kérdező, arra gondoltál-e, hogy nem fehér karácsonykor is lehet -20°C, ami nem mentesít a tűzifával munkálkodástól?

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/18Időpont júl. 7. 19:08 Privát üzenet
Nekem tök mindegy.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/18Időpont júl. 7. 20:22 Privát üzenet
Egy-két hetente kiírod ezt a kérdést más köntösbe. Te valami karácsony fétises vagy? Július van ember.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/18Időpont júl. 7. 20:40 Privát üzenet
A "fehér kari"-ban van némi képzavar, ha egyszer a "kari" maga feketét, sötétet és főnévként kormot jelent. Khura cer / Kara tön / qara tün / qora tun / karankuj shön / khar shönö csuvas, tatár, kipcsák, ujgur, jakut és mongol nyelvekben azt jelenti "a sötét éj", vagyis a téli napforduló pogány ünnepe Eurázsia szerte. (No persze ez csak véletlen egybeesés, nehogy felborzoljuk itt holmi barbárokkal a keresztényi kedélyeket.) Nem az a lényeg, hogy hó van-e, mert az úgyis mindig van nekik szeptembertől májusig, hanem hogy a leghosszabb, legsötétebb éjszaka aznap van. Ezért a karácsony a sötétség elűzésének ünnepe. Bár most épp a nyári napforduló ünnepségsorozata zajlik Szibériában ( https://www.youtube.com/watch?v=JMVK5C2dl5A ), vajon mért jutott ez most az eszedbe, ilyenkor a Napot kell éltetni...

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/18Időpont júl. 7. 22:17 Privát üzenet
Gondoltam már arra, hogy tetessük át hivatalosan január végére vagy februárra. Akkor téliesebb az időjárás.

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/18Időpont júl. 8. 13:28 Privát üzenet
Nekem aztán teljesen mindegy, mert egyik keresztény ünnepet se vagyok hajlandó tartani, így a karácsonyt sem. Ugyanolyan nap, mint az összes többi.

A válasz 32%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/18Időpont júl. 8. 14:37 Privát üzenet

Előző, akkor a karácsonyt pont tarthatod, mert marhára nem keresztény eredetű ünnep, sőt...

Én utálom a havat, persze a hangulata megvan, de karácsonykor szinte mindenki utazik a rokonokhoz és közlekedési balesetben megmurdalni nem sokan vágynak szerintem...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/18Időpont júl. 8. 18:16 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Fehér boát karácsonyfára hol lehet Budapesten vásárolni? Olyat, ami vattaszerű, és ízléses, minőségi darab.
Örülnél ha idén fehér karácsony lenne?
Mi a különbség a meleg fehér és a hideg fehér karácsonyfa világítás közt?
Meleg fehér vagy hideg fehér LED világítás mutat jobban a karácsonyfán?
Szerintetek lesz-e fehér december/karácsony Zentán/Szegeden idén? Hogy lehet megtudni, mennyi az esélye?
Valaki elôrejelzés? Karácsonkor hó?

Kérdések az Ünnepek rovatbólKérdések a Karácsony rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!