Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » A Mikulás Török?

A Mikulás Török?

Figyelt kérdés

2022. dec. 6. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Miért lenne, van rá valami magyarázatod?
2022. dec. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Hát, ha Török a vezetékneve, akkor bizony az egy Török Mikulás.
2022. dec. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert ott született Szent Miklós a Mikulás, illetve Görög állampolgársága is van, nem értem honnan veszik, hogy Finnországban lakik...
2022. dec. 6. 10:29
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A finn az nem mikulás.

Szent Miklós életében még nem létezett sem Görögország, sem Törökország, és állampolgárság sem, ha jól sejtem.

Patara és Demre (régen Myra) a mai (!) Törökország területén található.


Joulupukki magyarul karácsonyapó. Ha jól tudom, csak nálunk zagyválják össze a Mikulással.

2022. dec. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt nem tudom, hogy hol a fenében volt ő olyan országok állampolgára, amelyek még nem is léteztek az ő korában?

A piros ruhás kövér alak amerikai eredetű (Santa Claus), és nem is olyan nagyon régi. Szent Miklós természetesen soha nem viselt ilyen gúnyát.

Az idők során a különféle eredetű alakok egybe gyúródtak.

Így arról beszélni, hogy melyik az igazi, nem igazán lehet.

2022. dec. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 UlfOrmson ***** válasza:
85%
Szent Miklós annyira török, mint amennyire Szent Márton magyar (azaz semmenyire). Szent Miklós idejében a mai török területek még a Római Birodalom részét képezték. Feltehetően görögül vagy latinul tudott és meglepődne, ha töröknek titulálnád (főleg mert akkoriban a törökök ősei valahol a mai Mongólia környékén éltek).
2022. dec. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi 🙂
2022. dec. 6. 11:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem volt még török terület akkor. Nevezzük bizáncinak vagy kelet-rómainak, szerintem ez a legkorrektebb.
2022. dec. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
60%
Egyértelműen nem.
2022. dec. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!