Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Aki emlékszik rá hogy milyen...

Aki emlékszik rá hogy milyen érzés volt megtudni hogy nincs Mikluás, mesélnétek róla?

Figyelt kérdés
Mikor tudtátok meg és kitől? Mennyire volt csalódás, maradtak-e rossz emlékek ezzel kapcsolatban, vagy jól viseltétek? Volt-e bármilyen negatív következménye a szüleitekkel való kapcsolatra?

2012. dec. 7. 08:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

De van Mikulás! Ne rontsd már el! Mindenki tudja, hogy nincs, de akkor is van, és ez így szép. ☺


Amúgy nem emlékszem.

2012. dec. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Miért maradt volna bennem rossz érzés? Felnőtt ember vagyok és ilyenekkel nem foglalkozok. És semmilyen negatív következménye nem volt.

Amúgy meg én mondtam meg az unokahúgomnak kb 3.os korában hogy nincs miki . Ő meg azt mondta hazudok, akkor ki szokta felhívni. Na akkor elmondtam hogy a férjem. És benne sem volt semmi maradandó károsodás. Mikuláskor mindig emlegeti hogy most nem hívja fel a mikulás és nevet a férjemre.

2012. dec. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudtam meg kb. ovis koromban,amikor anyuval sétáltunk haza, hogy egy pasi be volt öltözve mikulásnak a kocsma előtt volt, a szakállát levette és elkezdett cigizni.
2012. dec. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Én mindig is tudtam, hogy van/nincs Mikulás. Nem volt csalódás, mindig tudtam, hogy ez egyfajta játék, amikor anyukám és apukám azt játssza, hogy ők a Mikulás meg a húsvéti nyúl. Ja, és nálunk sosem a Jézuska jött, hanem a csengettyűszó.
2012. dec. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 2. osztályos voltam. most 14 éves vagyok. Nekem az osztálytársam mondta el, de nem hittem neki. Otthon Édesanyám is megerősítette és elmondta, hogy ezt ő titokba akarta tartani előttem és hogy tudta hogy egyszer megtudom. Kicsit nyomasztó érzés volt amikor kimondta. De nagyon nem voltam csalódott. Ezzel nekem a "Jézuska" és a "Húsvéti nyúl" is kiderült. :D Remélem segíthettem
2012. dec. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

arra nem emlékszem hány éves voltam pontosan, de a szomszéd kislány átjött karácsonykor és kérdezte hogy szerintem tényleg a jézuska hozza az ajándékot? én meg hogy mutassam mennyire nagylány vagyok természetesen azt válaszoltam hogy nem, persze akkor még hittem benne csak nem akartam elárulni, de eszes voltam mert rögtön visszakérdeztem, hogy szerinted ki? erre ő, hogy szerinte a szüleink, mondtam szerintem is és ennyi volt:-) megtudtam:-) semmi rossz érzés.

a másik pont most jött elő a gyerekem unokatesójánál 7 éves, hogy anya mondd meg az igazat, hát megtudta, de hozzáteszem a kislánynak semmi fantáziája nincs és szerintem így vége annak az igazi gyereklelkű áhitattal várt karácsonynak stb, én nem tudom az én gyerekem mikor tudja majd meg most 5, de szeretném minél tovább életben tartani a hitét. netről rendeltem neki az igazi télapótól levelet és ujjongott.:-)


egy barátnőm fia 15 volt mikor megtudta... aranyom

2012. dec. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én magamtól rájöttem.

Ugyebár egy nyúl hogyan tudnak ilyen dolgokat megcsinálni. Láttam nyulakat a nagyapámnak voltak, így tudtam, hogy erre biztosan nem képesek.

A Jézuska az hihetőbb volt, mert ő mindenre képes lehet, de az ablakon nehezen fért volna be egy feldíszített fa.

A Mikulás hihetőbb volt, mert azt céges ünnepségen láttam is, de logikai úton ezt is kikövetkeztettem.

Mindezek olyan 6-7 éves koromban voltak.

2012. dec. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

bennem egy világ omlott össze, és szerintem még most sem hevertem ki. még mindig hiszek benne.

14/L

2013. ápr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
60%

én fentmaradtam kb. 8-9 évesen egész éjjel, és úgy láttam, ahogy anya bejön az ajtón és az ablakba rakja a mikuláscsomagot :D nem szóltam semmit mert attól féltem hogy rájönnek hogy tudom és akkor nem kapok jövőre ajándékot xD

húsvéti nyuszinál lebuktak amikor elrejtették a tojásokat, de nem lepett meg, és nem hagyott bennem sebet :)

jézuskában meg nem hittem mert kicsit furcsa volt hogy én tesóm és apa mindig elmentünk dec.24-én moziba,nagyihoz,bolta anya meg otthon "takarított", és mire hazaértünk anya mesélte hogy ott volt a jézuska és hozott fát meg ajándékot :P de erről sem szóltam mert tudtam hogy tesómnak segítenie kellett feldíszíteni a fát és én azt nagyon nem akartam :D 15F

2013. máj. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
51%
Anyaszerint amikor elmona el ájultam ezért nem emlékszem
2013. nov. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!