Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Milyen Mikulással kapcsolatos...

Milyen Mikulással kapcsolatos kérdéseket lehetne írni, olyanokat amelyeket meg is lehet válaszolni?

Figyelt kérdés
Egyszerű, megválaszolható kérdések kellenének egy Mikulás-napi kvízjátékhoz sürgősen. Léci a kérdés mellé írjátok a választ is. Holnapra kéne, úgyhogy sürgős!
2013. dec. 4. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Fejből kell válaszolniuk, vagy használhatnak segítséget, pl. lexikont?


Mert ilyesmire gondoltam:

- Honnan ered a "Mikulás", ki volt ő? (Miklós püspök osztogatott ajándékokat a szegényeknek a legenda szerint)

- A legenda szerint (a modern felfogásban) hol él Mikulás? (Lappföldön, más mondák szerint az Északi Sarkon)

- Melyik a Mikulás leghíresebb rénszarvasa (Rudolf)

- Miről híres? (A piros orráról)

- Hány rénszarvasa van a Mikulásnak? (9: Rudolf, Fürge, Sármos, Talpas, Kerge, Csámpás, Torkos, Bátor és Szélvész)

- A mesékben milyen lények szokták a Mikulást kísérni? (krampuszok)

- A "Mikulás" szó melyik névből jön? (Miklós, névnap: dec. 6.)

- Hogyan készülődnek Magyarországon a gyerekek a Mikulás érkezésére (csizma kipucolása, ablakba helyezése, keksz és tej kikészítése...)

2013. dec. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Fejből válaszolós lesz. Esetleg ha tudnál még néhányat mondani nagyon hálás lennék! :)
2013. dec. 4. 19:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Amerikában mikor jön a Mikulás? (karácsonykor)

Mi ott a neve? (Santa Claus)

Ott csizma helyett mit tölt meg? (zoknit, amit a kandallóra lógatnak, ill. a fa alá is ő teszi az ajándékot)

Hol megy be a házakba a Mikulás? (kéményen át)

Mi Magyarországon a Mikulás másik neve? (Télapó)

Mit kapnak azok, akik rosszak voltak? (Virgácsot)

Mit kapnak azok, akik jók voltak (csokit, diót, mogyorót, mandarint, narancsot...)

Hogy járja körbe a Mikulás a világot? (Rénszarvasok által húzott szánon)


Tudom, kicsit keverem az amerikai mesét a magyarral, de nem tudom pontosan, hogy mi kell neked, úgyhogy írtam ezeket is.

2013. dec. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a másodiknak is! :)
2013. dec. 7. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!