Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Melyik Ábeleknek van január...

Melyik Ábeleknek van január 2. -án névnapjuk?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mivel augusztus 5.-én is van egy Ábel nap és érdekelne hogy mi a külömbség a kettő között.


Ki van ez osztva náluk? Egyik fele ekkor, másik fele akkor tartja?


Ha igen, akkor hogyan dől el hogy ki milyen Ábelnek számít? (pl. szülői döntés, nap állása stb.)


Előre is köszi a választ!


2020. jan. 2. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Január 2-án csak az Ábelek 50%- tarthatja a névnapját, a másik fele meg augusztus 5-én. Ezt úgy döntik el, hogy aki január és június között született, az ma, aki pedig az év második felében az augusztusban ünnepelheti a névnapját.
2020. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az A-M-ig kezdőbetűvel kezdődő vezetéknevűeknek.
2020. jan. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha komoly a kérdés, most, hogy nem vagy még több 10 évesnél.
2020. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam, hogy eredetileg mindenki azt ünnepelte, amelyik hamarabb jön a születésnapja után, de szerintem mostanra már a családi megszokás dönt.
2020. jan. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lehet én gondolom túl, de ebből kifolyólag mi van azokkal az Ábelekkel akik az év első felében születtek, viszont a vezetéknevük nem A-M betűvel kezdődik. Nekik sosincs? (Vagy mind a kettőször??)


Amúgyis gyanús az első válaszadó megjegyzése, mert közeltsem biztos hogy a két intervallum pontosan 1:1 arányban osztja szét az Ábeleket.

Lehet hogy csak a 40%-uk született az év második felében.

2020. jan. 2. 17:29
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az Ábelek jól jártak, mert kötelező ünnepelni mindkét alkalommal, csak a szülők hazudják az ellenkezőjét, hogy ne kelljen kétszer ajándékot venni és köszönteni. De a felnőtt Ábelek már ismerik az igazságot, ezért ha nem köszöntöd fel januárban és augusztusban is, akkor egy életre vérig sérted. Ezt fontos tudni.
2020. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az alap, a naptári Ábel, a másik a "kódorgó", azaz a futottak még. Van egypár ilyen névnapunk. De ettől függetlenül mindenki maga dönt, hogy mikor névnapozik.
2020. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!