Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Ti mit szóltok a Lilith...

Ti mit szóltok a Lilith névhez? Anyakönyvezhető ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

2020. jan. 19. 21:41
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
93%

Hát... Akármilyen trú dark vagyok, - én nem örülnék, ha egy női démonnak, “a baj, a betegség, az őrület” megtestesítőjének neveznének, - nem kárhoztatnék erre a sorsra egy újszülött kislányt. Elég beteg, hogy elméletileg már lehet adni magyaros írásmóddal itthon is.

Nagyon sok hasonló név létezik, ami szép, és kedves jelentésű:

Lili, Liliána, Liliom, Lilianna, Lilla...stb.

2020. jan. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
90%
Csak akkor, ha apuka vezetékneve Pokol.
2020. jan. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
82%
A névvel semmi bajom, de az asszociáció zavarna.
2020. jan. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
69%
én adnám, ha lehetne h-val anyakönyvezni (Mo-n ugye nem lehet). h nélkül nem adnám
2020. jan. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
a #2 és a #14 valószínűleg tudja, hogy a héber tradícióban a [redvás] boszorkány neve: Lilith. Úgyhogy ennek ismeretében...
2020. jan. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
80%
Lilit? Mindenki azt fogja hinni, hogy ez a név már ragozva van vagy rosszul hallotta, nincs a végén “t”. Meg aztán “elmegyek Lilitért”? “Találkozom Lilittel?”
2020. jan. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
69%

Lilith volt az első nő, szintén a föld porából gyúrta a Teremtője, azonban éppen ezért nem fogadta el Ádám felsőbbségét, ezért a Teremtővel kitúrták a Paradicsomból és bűnösnek nevezték ki. Ő volt az első feminista! Semmi élc nincs a szavaimban, olvassatok utána!


Már-ki

2020. jan. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
69%

Évát már Ádám bordájából teremtette a Teremtője, tehát alávetette magát Ádám akaratának, kivéve az almás ügyet.


Már-ki

2020. jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
83%
Márki sajnos nincs igazad. én is sokáig így hittem, de kiderítették, hogy a bibliában a lilith szó valami démonra vagy szörnyre utal. https://www.youtube.com/watch?v=2F90C4cByhA
2020. jan. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

#21 ha így van visszavonom amit írtam Kedves Kérdező. A legutóbbi értelmezések azt mutatták amit írtam.

#21 ez a legújabb értelmezés? Mert a Biblia kutatók állandóan vitáznak, pláne az Ószövetségen. Én nem vagyok vallásos, így csak olvastam és tévében hallottam róla pár éves a legutóbbi ismeretem. Nem néztem meg a linket még, meg fogom, köszönöm, de tényleg ez általánosan elfogadott? Vagy olyan mint az evangéliumok sorsa, amelyeket nem vettek be a Bibliába?

Tényleg érdekel, tényleg kérdezem, ez általánosan elfogadott, hogy csak démon volt, vagy rákenték mert a dogmákba nem fér bele egy Éva előtti feleség?

Tényleg kérdezem.


Már-ki

2020. jan. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!