Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Névnapra milyen drága ajándéko...

Névnapra milyen drága ajándékot lehet adni/kérni? 5000 ft nem sok vagy kevés?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 28. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem verjük nagydobra a névnapokat. Általában a névnapos kap valami csokit, esetleg egy kis pénzt, vagy valami apróságot, amit szeret. Én általában kaktuszt szoktam kapni, mert imádom őket. :D De így értékben nálunk a névnapozás az szerintem max. 3 ezer forint. De ez attól függ. Vannak olyan családok, ahol ezeket is nagyon ünneplik, drága ajándékok stb., van ahol meg alig.
2020. ápr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Magamnak nem kell semmi, de jólesik, ha a kereszt gyerekek megkeresnek egy rajzzal vagy egy puszival. De ha el is felejti mindenki, a világon semmi probléma. Én általában egy ötezrest szoktam a markukba adni kézfogás vagy puszi keretében és annyi. Ha az ember párjáról van szó, akkor ott meg lehet dumálni, mi legyen a felső határ. Szerintem nem érdemes túlzásba esni. Más rokonnál egy telefon üzenet, esetleg kézfogás vagy puszi. Szerintem ez gyerekeknek még rendben van, felnőtt korban, olyan minek az egész szerintem......
2020. ápr. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi névnapra csokit/virágot adunk.
2020. ápr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. ápr. 30. 20:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk sem jellemző, hogy nagyon drága ajándékokat vennénk. De ott van, hogy családon belül általában összekötjük a kellemest a hasznossal, amit amúgy is megvennénk mert szükség van rá, néha az alkalomhoz igazítjuk. Ilyen esetben megesik, hogy drágább ajándékot is adunk, kapunk.

De olyan is gyakran van, hogy nem tárgyat adunk, hanem valami alkotást vagy tevékenységet, programot. Nejem most pl. anyák napjára kapott csokit, virágot (cserepeset, mert azt szereti), de azt is, hogy a kamasz gyerekkel a dolgozószobájában a héten felszereltük az új polcrendszert, jegyzett tartó táblát, és az ikea falitábla kombinációt. Kipakoltunk a dolgozószobából, ami nem ki munka, összeszereltük a polcot, felfúrtuk, majd mindent visszapakoltunk. Kell ennél jobb ajándék? :-)

2020. máj. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem mondani, a polcrendszert és a falitábla kombinációt nem most vettük, jó ideje a tárolóban várakoztak. Tehát, azt nem most vettük anyák napjára.
2020. máj. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én 10000Ft-t kapok, úgyhogy sztem nem sok az 5000Ft.
2020. máj. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!